Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích diverzifikuje jakékoli druhé jídlo. Je velmi užitečná pro tělo, zejména v období podzim-zima..

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Recept na velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích


Složení:
- zelí vidličky - jeden a půl kilogramu
- stolní sůl se skluzavkou - velká lžíce
Jemnosti vaření:
Nalijte vroucí vodu přes sešívací nádoby, odstraňte přebytečné listy a hlavu důkladně omyjte tekoucí vodou. Vezměte černý chléb a zabalte jej do zelných listů. Umístěte jej do samého dna nádoby. Rozdělte hlavu zelí na 4 části, vystřihněte stonek a zbytek nasekejte. Odstraňte slupky z mrkve a otřete je na hrubé struhadlo. Solte zeleninovou hmotu, osolte solí, pečlivě mačkejte rukama. Zadejte mrkev, promíchejte také.
Začněte dávat salát do sklenice, pečlivě podbíjejte a nechte šťávu vyjít. Pokud nemůžete stisknout zeleninu rukama, použijte tlačný stroj. Rozetřete předkrm stejným způsobem až na vrchol a poté přikryjte jednoduchým nylonovým uzávěrem. Nechte nádobu v místnosti. Umístěte jej do smaltované nádoby. Následující den propíchněte obsah do černého chleba. Lehce otevřete nádobu a nechte ji v temné místnosti. Okurky budou připraveny po 3 dnech.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Připravte si to zelí na zimu ve sklenicích.

Lahodný recept na zelí na zimu ve sklenicích


Složení:
- Pekingské zelí - jeden a půl kilogramu
- stroužky česneku - 6 kusů
- granulovaný cukr - lžička
- pár litrů vody
Jemnosti vaření:
Odstraňte zvadlé listy ze zelí a nakrájejte hlavu na 4 části. Připravte solanku: připravenou sůl nalijte vroucí vodou a míchejte, aby se krystaly úplně rozpustily. Jakmile se náplň ochladí, vložte ji do nádoby a nechte ji asi 5 hodin odpočinout, aby byly všechny listy soleny. Začněte večer a ráno. To ušetří čas. Do papriky přidejte česnek, posypte lžičkou cukru.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Rozpusťte směs pomocí několika polévkových lžic, abyste vytvořili jakýsi druh kaše. Pro další práci si nasaďte na ruce rukavice, protože každý list bude muset být promazán ostrou směsí. Nakonec složte hlávky zelí do kontejneru, dobře přitlačte proti sobě, nalijte trochu solanky, zakryjte pevnými víčky. Nechte nádobu v interiéru po dobu dvou dnů. Svačinu skladujte po dlouhou dobu, aby byly listy zelí vždy pokryty solankou.
Hodnotit a zelí na zimu ve slaném nálevu ve sklenicích.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích rychle


Složení:
- stroužky česneku - 5 ks.
- lavrushka
- hlávkové zelí - 2,1 kg
- nové koření - malá lžíce
- pár litrů vody
- 2,6 st. l. cukr a sůl
Kroky vaření:
Nejprve připravte solanku: rozpusťte cukr a sůl ve vodě, zapálte. Po vroucí vodě, házet pepř a lavrushka do něj. Obsah vařte po dobu tří minut za stálého míchání. Odpojte sporák, nechte jej stát. Nakrájejte čistou zelí na středně velké kostičky, řepu nakrájejte na tenké plátky. Nakrájejte česnek na malé klínky. Zelí rovnoměrně vložte do nádoby, přidejte česnek s řepou, nalijte do solanky, opatrně zatlačte nákladem. Nádoby nechte několik dní v chladné místnosti. Třetí den bude jídlo připraveno.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Připravte se a zelí na zimu s řepou.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích pro každého


K přípravě připravte cukr, sůl, mrkev a zelí. Hlava zelí by měla vážit asi 3 kg. Ovoce by mělo být sladké a bílé. Na vaření neberte ovoce s hořkou chutí - hotové občerstvení bude také chutnat hořce. Sekejte hlávkové zelí speciálním skartovačem.
Natřete jednu mrkev na hrubém struhadle. Přidejte pár lžiček cukrového písku a velkou lžíci kuchyňské soli. K vaření nepoužívejte jodizovanou sůl. Musíte ji přidat na kuchyňský stůl a pečlivě hnětit plátky zelí. Nebojte se příliš moc rozdrtit zeleninu - určitě se stanou křupavou a chutnou..

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Připravené zelí složte do kontejneru a dobře ho vtřete dřevěným válečkem. Zelenina bude šťávu dobře, takže nemusíte používat vodu vůbec. Pokud máte plnou nádobu, přesuňte ji do mísy nebo jiného kontejneru. Po začátku kvašení (k tomu dojde asi za den) začne šťáva přes okraj. Nechte obrobek stát v místnosti. Pro dobrou startovací kulturu by zelenina měla stát asi 3 dny. Zelí umístěte na chladné místo nebo do chladničky. Můžete to sníst asi za pár dní. Pokud pocítíte hořkou chuť, přiveďte obrobek zpět do místnosti..
Zkuste a nakládané zelí na zimu.
Zvažte následující varianty vaření:
Možnost číslo 1
Připravte si slanou náplň: zkombinujte několik lžiček soli a cukru, hodte bobkové listy, v případě potřeby koření. Nejprve vařte jeden a půl litru vody, smíchejte se zbytkem ingredience. Obsah důkladně promíchejte. Nechte solanku vychladnout..
Nasekejte zelí a velkou mrkev. Mrkev může být nastrouhaná větší. Zeleninové plátky zamíchejte dohromady, ale nemačkejte se. Vložte drtič do sklenice, počkejte, až připravená solanka vychladne na pokojovou teplotu. Nalijte horkou vodu na zeleninu - zabijete bakterie nezbytné pro kvašení. Místo zahájení fermentačního procesu bude obrobek potažen plísní..

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Vezměte prosím na vědomí, že během kvašení vytéká velké množství vody, proto nádoby umístěte do široké pánve, kde se bude shromažďovat veškerá tekutina. Kousky zeleniny se vznáší a solanka zůstane pod. K uvolnění sebraného oxidu uhličitého použijte špíz.
Jak se vám líbí zelí na zimu pod železnými víky?
Varianta číslo 2
Vezměte si 2,8 kg zelí, vezměte si střední mrkev. Nakrájejte zelí, otřete mrkev. Obsah zeleniny důkladně promíchejte. Přidejte velkou lžíci soli, trochu promíchejte. Zeleninu nemusíte rozdrtit, stačí ji dát do sklenic a lehce je ztuhnout dřevěným válečkem. Aby zelí mohlo dát šťávu, naplňte ji vodou. Bude to trvat asi 800 ml.
Vložte zeleninu namočenou ve vodě do kvašení. Po zahájení dobré kvašení zcela vypusťte solanku. Nalijte přebytečnou tekutinu a zelí do mísy. Vytlačte plátky zelí a složte zpět do sklenice. Zaměňte zelí na místech. Ten, který byl nahoře, je vhodné jej posouvat nahoru a naopak. Výsledná solanka se smíchá s lžičkou medu. Nechte jej na teplý pokoj na další den. Přeneste obrobek do chladničky.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Užijte si a zelí na zimu.
Možnost číslo 3
Složení:
- strouhaná mrkev
- nasekané zelí - 3 kg
- granulovaný cukr - pár velkých lžiček
- sůl - dvě velké lžíce (bez skluzu)
- litr vody
Jak vařit:
Nakrájejte zelí co nejtenčí - zůstane křupavé, svěží a jemné. Nastrouhejte mrkev kořenovou zeleninu. Připravenou zeleninu smíchejte ve velkoobjemové nádobě. Vařte vodu, ochlaďte na pokojovou teplotu, přidejte cukr a sůl, míchejte, dokud se úplně nerozpustí. Nemusíte vařit solanku. Stačí si připravit sklenice a umyjte je pomocí jedlé sody - dovnitř a ven. Do nádoby nalijte litr vody a nasekané zelí opatrně vložte. Naplňte kontejnery, dokud nedosáhnete samého vrcholu. Aby byl obsah chladný, zakryjte jej pevným listem. Vložte sklenici do čisté nádoby.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Nádoby nechte v teplé místnosti. Po 10 hodinách můžete vidět první známky kvašení - solanka začne bublinat a přetékat. Rozlitý solný roztok uložte. Doplňte solný roztok zpět do sklenice.
Podívejte se na popsané varné varianty tady.
Důležité tipy:
1. Před nalitím do nádoby zkontrolujte solanku. Neměl by být strnulý nebo zakalený, pokrytý bílým nátěrem. Pokud takové známky uvidíte, zelí bude tmavé a měkké. Není třeba se naštvat, protože zeleninu lze použít k dušení pokrmů a boršče. Pokud si všimnete, že se solanka zhoršila, vypusťte ji a doplňte objem čerstvým solankou. Uzavřete kontejnery, přesuňte se na chladné místo.
2. Neskladujte obrobek na teplém místě. Sledujte sklenice po celý týden, protože proces fermentace může pokračovat. Přípravu můžete vyzkoušet, jakmile fermentační proces zcela skončí.
3. Kysané zelí lze použít jako nezávislé občerstvení ochucené slunečnicovým olejem a cibulí. Můžete jej také použít pro výrobu vinaigrette..

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Zobrazení a informace "Zelí nakládané rychle".
Aspirin prázdný
Složení:
- bobkový list - 3 kusy
- sůl, granulovaný cukr - každý po 90 g
- mrkvové kořeny - 2 kusy
- bílá zelí hlava
- černý pepř (hrášek)
- aspirinová tableta - 3 ks.
Jemnosti vaření:
Uvolněte zelí hlavu z horních listů a nakrájejte jej. Umyjte mrkev, nakrájejte kůru, třete. Nasekanou zeleninu přeneste do mísy a důkladně promíchejte. Vložte zeleninu do připravených sterilních nádob, přidejte lžíci soli a cukru, hodte aspirinovou tabletu, pepře, lavrushku. Naplňte sklenice do poloviny, lehce napěchujte. Koření položte ve stejném poměru, opatrně nalijte vroucí vodu na vrchol, nechte 5 minut stát. Pokud je méně vody, doplňte ji, srolovat. Zakryjte sklenici, otočte hlavou dolů. Zabalte tělo, nechte ho chvíli stát a potom ho odložte na chladné místo.

Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi

Zvažte a rychlé solení zelí ve sklenicích.
Zelný salát
Složení:
- mrkev
- bílé zelí - 5 kg
- sůl - 120 g
- granulovaný cukr - 350 g
- Bulharský pepř - 5 kg
- rostlinný olej -? litr
- cibule - 1 kg
- kyselina octová - 45 g
- ocet - 45 g
Jak se připravit:
Opláchněte mrkev, uvolněte ji z listů, které jsou nahoře. Drtit na struhadle. Nasekejte zelí. Semena vyjměte z papriky, nakrájejte na proužky. Uvolněte cibuli z plevy, nakrájejte na půlky prstenů. Zeleninu, kterou se vám podařilo připravit, vložte do hluboké mísy, nalijte na ni olej, posypte cukrem a solí, promíchejte, nechte stát 12 hodin (můžete několikrát promíchat). Salát rozložte do sklenic, zašroubujte cínovými víky.
Podívejte se na podobné recepty

» » Velmi chutné zelí na zimu ve sklenicích: nejlepší recepty s fotografiemi