Malé zelí rohlíky na zelí s kysaným zelím - lahodný domácí recept na výrobu zelných listů zelí.

Malé nakládané zelí s zelím

Kysané zelí se svou kyselostí, lehkou štiplavostí je skvělé pro výrobu rohlíků na svačinu zelí doma. A pokud se jako náplň používá také chutné zelí, recept ocení i ti nejnáročnější labužníci. Výhody takového přípravku v minimálním množství přísad, krátká doba vaření a užitečnost originálního produktu.

Složení: paprika, zelí, kvass, kysané zelí, petržel kořen, mrkev, slunečnicový olej, řepný džus, celer, sůl, česnek


Jak si vyrobit malé svačinky zelí.

kysané zelí

Vařte celé zelné hlavy zelí po dobu 2 minut. Poté rozdělte na listy a rozdělte je na nejméně 4 části. Pokud jsou listy zelí velké, pak může být 6-8 takových malých částí.

U mletého masa nakrájejte na čerstvé zelí a papriku, které lze nahradit mletou nebo nastrouhanou mrkví. K náplni je dobré přidat česnek a / nebo jemně nasekaný kořen jakéhokoli koření (petržel, celer) a sůl. Vše promíchejte, opékejte 1 minutu ve slunečnicovém oleji nebo blanch v horké vodě po dobu 2 minut. Zabalte vše do připravených listů.

Vložte zelí rohlíky zelí do kelímku, vložte náklad a naplňte kvasovou nebo řepnou šťávou.

Vyzkoušejte tmavě růžové miláčky po 5 dnech.

Pro dlouhodobé skladování pošlete sklenice do chladu.

1 kg mletého masa bude vyžadovat 15 g soli.

Malé zelné rolky s kysaným zelím lze na stůl položit jako soběstačnou misku a jako přílohu pro maso. Tyto nakládané zeleninové zelí jsou pikantní báječnou báječností, která na své přátele ani své blízké nezapůsobí.


Podívejte se na podobné recepty

» » Malé zelí rohlíky na zelí s kysaným zelím - lahodný domácí recept na výrobu zelných listů zelí.