Švestková omáčka na masové recepty na zimu

Švestková omáčka na masoRodištěm švestkové omáčky je Kavkaz. Takový obvaz s vynikající chutí lze získat ze všech odrůd švestek. Ale nejznámější a nejoblíbenější je omáčka “Tkemali", Vyrábí se z zralých kyselých švestek určitého typu.

Omáčka je kyselá nebo sladká - záleží na odrůdách švestek, barva může mít i různé odstíny. Z červeného ovoce se ukázalo být červené, ze žlutého ovoce - žluté a modré, přirozeně - modré. Švestková omáčka na maso na zimu lze připravit z jakýkoliv druh kanalizace. Můžete dokonce vzít třešňové švestky nebo se otočit.

Omáčky dávají nějaké jídlo pikantnost a přidejte do ní příchutě různých typů. Kromě toho pomáhají žaludku snáze vstřebávat potraviny z těžkých masných výrobků..

Velmi často je omáčka hlavní aroma a chuťová složka jídla. Švestkový dresink, připravený podle jakéhokoli receptu, přidaný moderně do masového pokrmu, potěší všestrannost chuti.

Vaření švestková omáčka na maso na zimu

Švestková omáčka s rajčatyTento obvaz mají rádi všichni milovníci ovoce sladké a kyselé omáčky. Hlavní složkou je švestka. Švestkové pyré je dobré kombinovat s bylinkami, kořením a česnekem, přidat sůl, granulovaný cukr a dát na sporák vařit do želé.

Zeleň (koriandr, petržel a máta) by se měly umístit do švestkového obvazu těsně před podáváním masového pokrmu. Ukázalo se tedy, že je aromatičtější a chutnější..

Švestková omáčka pro recept na maso

 • švestka - asi 1 kg;
 • rostlinný olej - 50-60 ml;
 • česnek - 4 stroužky;
 • granulovaný cukr - 6 lžíce. lžíce;
 • sůl - 1 lžička;
 • pozemní koriandr - 1 lžička;
 • mletý černý pepř - 0,5 lžičky;
 • sušené koření (koriandr, bazalka, majoránka, kopr, petržel, máta) - 1 lžička;
 • feferonky - 0,5 lusku.

Nejprve musíte vařit ze švestek pyré, po omytí švestky z něj vyjměte kosti a ocasy. Existuje několik způsobů vaření:

 1. Švestková omáčkaOvoce nalijte do hrnce, nalijte trochu vody na dno a vařte, dokud nezměkne. Pak vše nalít síto a tře - kůže a kosti zůstanou v sítu.
 2. Nalijte vroucí vodu na švestky, chvíli vydržte, poté z nich odstraňte kůži, odstraňte semínka a drtěte buničinu mixérem.
 3. Odstraňte semena ze švestek a procházejte mlýnkem na maso.
 4. Rozdělte švestku na plátky, odstraňte semena a nastrouhejte poloviny tak, aby kůže zůstala ve vašich rukou.

Česnek protlačte česnekem, nasekejte feferonku, vyjměte semena a jemně nasekejte. Přidejte vše do švestkového pyré a do všech sušených koření, rostlinného oleje, soli a granulovaného cukru.

Výslednou hmotu dejte do ohně, poté, co se zahřeje, snižte teplo a na 1 hodinu vařte na mírném ohni. Během vaření musí být omáčka promíchána dřevěnou lžící, aby nedošlo ke spálení. Po vaření se omáčka stane hladkou a hustou.

Během přípravy tohoto receptu nezapomeňte vyzkoušet výslednou hmotu a v případě potřeby přidat podle chuti sůl, granulovaný cukr nebo koření..

Hotová švestková omáčka na zimu se nalije do sterilizovaných nádob a uzavře se sterilními víčky. Z těchto složek se získá 500 ml švestkové omáčky. Omáčka podle tohoto receptu se ukázala být hustá, a když ztuhne, stává se ještě silnější..

Pokud připravíte takové koření na maso podle tohoto receptu na zimu, měli byste zvýšit množství přísad. Vše záleží na tom, kolik chcete vařit na zimu..

Tato švestková omáčka na maso se podává studená, lze ji podávat také s rybami, drůbeží, bramborami. Toto koření se hodí k jehněčím, vepřovým a hovězím kebabům.

Česnek rajčatová švestková omáčka recept

Švestková omáčka na zimuPodle tohoto receptu si můžete připravit švestkovou omáčku na zimu, nebo můžete vařit malé množství, které se již nějakou dobu používá..

Podle chuti nelze okamžitě hádat, že v koření je švestka, protože dresink se ukáže jako kyselá sladká chuť, která je velmi vhodná pro masitá jídla. Toto koření je zvláště dobré v zimě, když tělo potřebuje něco chutného a doplňky vitamínů. Není vůbec obtížné připravit takový obvaz podle navrhovaného receptu, protože všechny ingredience lze zakoupit na trhu nebo pěstovat na zahradě (pokud jsou k dispozici).

Ingredience pro recept:

 • 2 kg švestek;
 • 150 g. česnek;
 • 2-3 ks. hořká paprika;
 • 200 g. Sahara;
 • 2 lžíce. l. sůl;
 • 3 lžíce. l. rajčatová pasta.

Připravte si všechny produkty požadované receptem. Opláchněte bobule, odstraňte všechna semena. Oloupejte česnek a nakrájejte jej (můžete jej jemně nasekat), vyjměte všechna semena z feferonky a proměňte jej v mlýnku na maso. Do výsledné hmoty přidejte sůl, cukr a rajčatovou pastu.

Připravenou směs položte do ohně, přiveďte k varu a vařte omáčku po 20 minutách varu za stálého míchání tak, aby nedošlo k hoření. Připravené koření uložte do připravených sterilizovaných nádob a sbalte, dejte vzhůru nohama a zabalte.

Tipy

Existuje poměrně málo receptů na výrobu koření pro švestky na maso. A bez ohledu na to, jaký recept je připraven, je třeba si uvědomit, že obvaz by měl být uspořádán malé sklenice, protože velká nádoba není okamžitě použita.

Toto koření je velmi dobré pro pečení nebo dušení ryb, drůbeže, vepřového masa, hovězího masa..

Švestková omáčka

Dušené jehněčí s tkemali omáčkouTkemalská omáčka s kousky zeleniny se hodí k steakuTkemali omáčka


Podívejte se na podobné recepty

» » Švestková omáčka na masové recepty na zimu