Recepty na vaření lilku v rajčatech na zimu

Vaření lilku s rajčatyLidé říkají: „Zima všechno vyzvedne.“ To znamená, že v zimě je obtížné najít čerstvou zeleninu a ovoce. Proto se lidé naučili připravovat vitamínové produkty na zimu. Recepty na tyto polotovary se z roku na rok zlepšují. Lilek je jednou z nejchutnějších konzerv pro zimu..

Nabízíme vám několik receptů, kde se lilek díky česneku ukáže jako velmi chutný. Existuje mnoho receptů, jak připravit konzervovaný lilek v rajčatech a česneku na zimu. Nabízíme nejjednodušší a nejrychlejší recepty.

Lilek recept v rajčat na zimu

Originalita tohoto receptu spočívá v tom, že nemusíte vařit nebo péct lilek samostatně. A aby necítili hořkou chuť, jejich musí být posypané solí. Sůl odstraní nejen hořkost, ale i lilek zjemní. Tento postup nebude trvat dlouho, asi 15 minut. Nejlepší je zavřít takový blank v různých nádobách: velká sklenice je pro hosty, kteří vás navštíví v zimě, a malá je pro domácí rodinnou zimní večeři. V tomto receptu jsou ingredience pro 1 litrovou plechovku.

Požadované ingredience pro tento recept:

 • 1 kg modré
 • 1 kg rajčat (rajčata)
 • Bulharský pepř - 350g.
 • Kyselé jablko - 1 kus.
 • 5-6 stroužků česneku
 • 2 lžíce. l. sůl
 • 120 g cukru
 • 1/3 Čl. rostlinný olej
 • 20 ml octa 5%
 • 1/4 lusek červeného pepře

K přípravě rajčatové omáčky s česnekem potřebujete mlýnek na maso.

Způsob přípravy podle receptu:

Lilek s rajčaty receptZačněme lilkem. Musí se umýt, oříznout ocas, rozřezat na polovinu a nakrájet na plátky o tloušťce 1–1,5 cm. Vložte modré plátky do hrnce a posypeme 1 polévkovou lžičkou. lžíci soli, promíchejte, nejlépe rukama a nechte 1,5 - 2 hodiny. Během této doby se lilky zmenší, nechají hodně šťávy.

Nyní přejdeme k rajčatové omáčce s česnekem. Rajčata nemusí být loupaná. Ale pokud chcete, aby vaše rajčatová omáčka byla něžná a hustá, pak rajčata by měla být loupaná. Jedná se o jednoduchý a jednoduchý postup a slupka z rajčat bude velmi snadno odstranitelná. K tomu nalít vodu do hrnce, dát na sporáku, na mírném ohni, přiveďte k varu. V tuto chvíli se budeme zabývat rajčaty. Každé ovoce nakrájejte napříč. Připravená rajčata ponořte 1-2 minuty do vroucí vody. Potom je vyjměte a odloupněte.

Nyní pojďme na sladký pepř. Papriky se musí umýt, smažit se semeny a nakrájet na proužky. Pepř by měl být nasekán tak, aby se snadno hodil do mlýnku na maso. Dále umyjte jablka a nakrájejte je na čtyři části a vystřihněte jádro. Česnek musí být loupaný.

Veškerou vařenou zeleninu nechte projít mlýnkem na maso, s výjimkou lilku. Měli byste získat směs, která vypadá jako pyré. Přidejte cukr a lžíci soli. Nalijte rostlinný olej a zapálte. Když se naše rajčatová omáčka dostane do varu, přidejte ocet a snižte teplo.

Zatímco se připravuje rajčatová omáčka, postaráme se o lilek. Bereme pánev, kde lilky leží, vypustíme výslednou šťávu. Poté vložte lilek do omáčky, znovu vařte, poté zahřejte a zahřejte 20 minut. Poté jsme rozložili hotové produkty v bankách. Takové lilky lze zakrýt dvěma způsoby - se sterilizací i bez sterilizace..

Pokud se rozhodnete uzavřít sterilizací, musíte pečlivě a dobře sterilizujte plechovky, vložte do nich lilek v rajčatové omáčce a sbalte se sterilními víky. Pak je otočte vzhůru nohama a zabalte je do přikrývky, počkejte, až se polotovary vychladnou na pokojovou teplotu.

Druhý způsob je bez sterilizace. Sklenice plníme lilky v omáčce až po "ramena", přikryjeme víky. Poté ve velkém hrnci na dně položíme rošt nebo hadr (aby nedošlo k prasknutí dna plechovky), dejte plechovky, naplňte horkou vodou na úroveň náplně lilku. Čekáme, až se voda vaří, vaří se 20 minut. a pak srolovat.

Lilek salát s rajčaty na zimu

Jak uzavřít lilek v rajčatechTento recept na lilek a rajčatový salát na zimu je velmi jednoduchý a chutný. Lilek získají jemnou a pikantní chuť. Za chladných zimních večerů bude tento salát nedílnou a příjemnou součástí rodinné večeře. Navrhovaný recept je originální v tom, že jídlo je připraveno velmi rychle a bez problémů..

Povinné složky:

 • 3 ks. lilek
 • 3 ks. rajče
 • 1 cibule
 • Slunečnicový olej 70 ml.
 • 3 ks. paprika
 • 1 polévková lžíce. l. ocet 9%
 • 1 lžička sůl
 • 1 polévková lžíce. l. Sahara

Metoda vaření

Umyjte modré a odřízněte ocasy. Řez modrý v kruzích o tloušťce 1-1,5 cm. Aby modré neochutnaly hořkou chuť, musí být umístěny do cedníku a posypány solí, důkladně promíchány a ponechány po dobu 2 hodin, aby z nich vytékala šťáva a hořkost s ním odcházela.

Bulharský pepř je lepší brát v různých barvách, takže toto jídlo bude vypadat mnohem chutněji. Omyjte pepř, odstraňte jádro a opláchněte pod tekoucí vodou, abyste odstranili všechna semena. Nakrájejte papriky na úzké proužky.

Aby se rajčata snadno loupala, musí se na minutu umístit do vroucí vody a poté opláchnout studenou vodou. Potom z rajčat odstraňte kůži. Nakrájíme každé rajče na plátky. Cibule je třeba oloupat a nakrájet na půlky.

Do pánve přidejte slunečnicový olej a ocet, poté přidejte cukr a sůl. Hotovou nakrájenou zeleninu vložte do vrstev do kastrolu. První vrstvou budou rajčata, druhou budou lilky, třetí vrstvou budou papriky sladké a nahoře nalijeme cibuli. Zakryjte nádobu víkem a přiveďte k varu. Když se vaří salát, vypněte teplo a vařte ho dalších 40 minut. Aby salát nespálil, musí se pravidelně míchat zvedáním zeleniny ze dna pánve.

Zatímco se vaří salát, můžete si připravit sklenice. Je třeba je umýt a sterilizovat. Salát jsme vložili do sklenic a sbalili je víky. Otočte vrchní část vzhůru nohama a přikryjte přikrývkou, nechte je vychladnout. Chlazené plechovky před zimou odstraníme na odlehlé místo. Takové jídlo můžete posloužit jako studený předkrm nebo jako kořenící hlavní jídlo ze zeleniny a masa. Doporučujeme vařit hlavní jídla s česnekem..


Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty na vaření lilku v rajčatech na zimu