Pikantní zelí ve velkých kusech okamžiku

Korejský recept na zelíNa rozdíl od zelí, které trvá více než týden vaření, je nakládané zelí připraveno k jídlu velmi rychle - doslova za pár hodin. Kvašení je navíc velmi komplikovaný a „vrtošivý“ proces. Je proto obtížné dosáhnout dobrého výsledku bez dostatečných zkušeností. Totéž nelze říci o nakládaném zelí, které je téměř nemožné kazit, a různé odstíny chuti jsou vybírány přidáním různých koření k marinádě. Sůl a ocet použité v receptech udržují jídla čerstvá měsíce. Proto jsou připraveni na zimu, jsou tak chutní, jako by se právě vařili..

Pikantní zelí na plátky řepné marinády

Toto jídlo bude vyžadovat malé vidličky zelí, do 3 kg. Málo mrkve asi deset procent velikosti vidlice. Nezbytně horká paprika třicet gramů, aby jídlo získalo pikantní chuť. Česnek je také třeba, asi půl hlavy, bez něj se zelí neobjeví tak parfémované. Řepa je nejdůležitější složkou - vezmeme více, asi půl kilogramu, aby se ukázalo, že solanka a zelí jsou krásné tmavě červené barvy.

Zelí můžete rychle připravit k dalšímu zpracování následovně:

 • Prvním krokem je odstranění horních a zkažených listů;
 • Rozdělte vidlice na čtyři části;
 • Zbavte se pařezu a nakrájejte listy na čtvercové kousky 4–5 cm.

Jak vařit zelí na zimuPředpraná a loupaná zelenina, jako je řepa a mrkev, jemně nasekejte kostky. Česnek také čistíme a nakrájíme na malé kousky. A celou tuto zeleninovou krásu jsme vložili do čisté třílitrové nádoby ve vrstvách. Úplně dole jsou zelí, další zelenina, kousky česneku a pepře. Trochu ho můžete utěsnit dřevěnou paličkou. A znovu - zelí, mrkev, řepa s česnekem a pepřem atd., Dokud nebude balónek zcela naplněn.

Pro marinádu bereme jeden litr vody dvě velké lžíce soli a dvakrát cukr. Nezapomeňte hodit do vody několik bobkových listů, lžičku semen kopru a hrst kořenícího hrášku. Pouze voda bude vařit, opatrně odstranit pěnu, vařit na mírném ohni po dobu 2-3 minut. Přidejte půl sklenice slunečnicového oleje a znovu vařte. Mezitím přidejte pár lžiček octové esence do sklenice zelí a nalijte vroucí marinádu na vrchol.

Pokud není jídlo připraveno k uchování na zimu, může být podáváno po 8-12 hodinách. Rychlý a chutný!

Křenové zelí

Nakládané zelíK přípravě tohoto pokrmu potřebujete hlavu zelí, vhodné jsou bílé i červené zelí, křenové kořeny (10% hmotnosti nakládaného zelí). Umyté křenové kořeny rozemelete mlýnkem na maso nebo struhadlo. Strouhaná mrkev s dlouhými proužky na „korejském“ struhadle.

Pokud připravujete bílé zelí, pak potřebujete velmi málo mrkve - dvě až tři procenta zelného masa. Velké množství mrkve zbarví zelí nažloutlé, a tak zůstane sněhově bílé.

Sekané zelí v dlouhých úzkých proužcích, jako nudle. Pak opatrně, aby šťáva nekapala, smíchejte ji s mrkví a vložte ji do nádoby na moření. Malé vrstvy směsi zelí a mrkve posypeme nasekaným křenem.

Pokud chcete získat kořeněné "energické" zelí, přidat další křen, až 20% hmotnosti zelí. Pro milovníky bohaté chuti zimy - mrazivé svěžesti vložte malou mátou do marinády.

Po naplnění celého kontejneru je třeba zelí trochu zkomprimovat dřevěnou paličkou.

Paralelně s procedurou balení zelí připravujeme marinádu. Do kastrolu, který obsahuje jeden litr vody, vložte hromadu polévkové lžíce soli a tři čajové cukry. Do octu přidejte octovou esenci (jednu čajovou lžičku) přímo do nádoby se zelím a poté ji naplňte vařeným solným roztokem.

Pokud je jídlo připraveno k dlouhodobému skladování, je to lepší zavřete železným víkem. Při přípravě na zimní dovolenou stačí plastovou zavřít a vložit do chladničky. Samozřejmě poté, co se nádoba úplně ochladila.

Rychlý způsob, jak nakládané červené zelí

Mnoho lidí miluje červené zelí pro svou houbovou chuť, saláty z něj jsou vynikající a kořeněné nakládané kousky jsou obvykle mistrovská díla.

Nakrájejte vidličku, jemně nasekejte česnek a lehce stlačte kousky stranou nožové čepele. Nakrájejte mrkev pomocí struhadla nebo nože. Smíchejte veškerou zeleninu v pánvi. Zakryjte solí, promíchejte a jemně hněte rukama. Požadované:

 • Červené zelí 2-3 kg;
 • Dvě stě gramů mrkve;
 • Polovina nebo o něco méně než hlava česneku;
 • Jedna polévková lžíce soli.

Vaření marinády. Ve vodě potřebujete půl litru, zamíchejte dvě velké lžíce cukru. Přidejte koření: lžíce semen koriandru, kmín rasce (na špičce nože), půl lžíce pepře stačí, bobkové listy a lusek červené feferonky. Po zahřátí vývar na pár minut vařte na mírném ohni. Vyjměte z tepla a přidejte půl sklenice jablečného octa. Koření předfiltrujte nebo okamžitě přelijte sítko. Umístěte pod útlak.

Jídlo lze podat za pouhé čtyři hodiny..

Zelný salát v korejském stylu s řepou

Jak připravit zelný salátSalát připravený podle tohoto receptu se ukáže být kořenitý, to znamená, že chuť jídla bude kořenitá i sladká současně. V zimě velmi diverzifikuje jídlo. A mírné zvýšení koncentrace feferonek v daném receptu z něj udělá krále předkrmů na slavnostním stole.

K přípravě salátu nakrájejte pár kilogramů bílého zelného listí na kousky po pěti centimetrech. A nastrouhejte libru mrkve a řepy na hrubé struhadlo. Tři kousky velké papriky skartovat s dlouhými nudlemi. Smíchejte veškerou zeleninu v jedné nádobě a přidejte tam česnek. Nasekejte to velmi jemně nebo použijte česnekový lis. Nalijte zeleninu s jednou lžičkou soli a třemi lžičkami cukru. Vše důkladně promíchejte, lehce třete rukama, dokud se neobjeví šťáva. Uprostřed salátu vyrábíme mohylu ze směsi vařeného koření:

 • Lžička černého pepře;
 • Lžička červené feferonky;
 • 2-3 pupeny mletého hřebíčku;
 • Lžička čerstvě mletého koriandru;
 • Lžíce sladké červené papriky.

Půl sklenice rostlinného oleje zahřívejte v pánvi, dokud se neobjeví mírný zákal. Přidejte tento horký olej do salátové mísy (nalijte do středu, kde leží koření). Pak důkladně promíchejte, nejlépe rukama. Přidejte půl sklenky 9% octa a znovu promíchejte. Poté přikryjte salát diskem (talířem) o průměru menším než je kontejner se salátem. Dejte na vrchol útlak. Nechte to uvařit přes noc. Připraveno ráno!


Podívejte se na podobné recepty

» » Pikantní zelí ve velkých kusech okamžiku