Křupavé zelí na zimu. Recepty pro vynikající polotovary

Křupavé zelí na zimu - co by mohlo být chutnější? Dokonale odstínuje chuť jakéhokoli jídla a také saturuje tělo užitečnými látkami, které tak v období podzim-zima chybí. Nejste si jisti, jak to uvařit? V této záležitosti vám pomůžeme.

Křupavé zelí na zimu. Recepty pro vynikající polotovary

Křupavé zelí na zimu: některé důležité tipy.
1. Pro moření zvolte středně pozdní a pozdní odrůdy zeleniny - „Glory“, „Kolobok“, „Gift“, „Wintering“ atd..
2. Je velmi důležité zvolit správnou hlavu zelí. Určitě to musí být husté a pevné. Pokud je měkký, pak to naznačuje jeho nezralost. Vůně by měla být čerstvá, žádné skvrny, praskliny nebo skvrny! Další - věnujte pozornost pařezu. Měl by být sněhově bílý a jeho řez by neměl přesáhnout dva centimetry. Na zelí musí být zelené listy. Pokud chybí, může to znamenat předzmrazení. Je lepší odmítnout nakoupit takovou zeleninu, protože její příprava nebude nejlepší.

Křupavé zelí na zimu. Recepty pro vynikající polotovary

Jak se vám líbí zelí s lilkem na zimu?
3. Potřebujete správnou nádobu pro startovací kulturu. Může být vyroben z potravinářského plastu, hlíny, dřeva nebo skla, ale nikdy ze železa a hliníku..
4. Před zahájením procesu vaření provětrejte místnost tak, aby se do občerstvení nedostaly jiné bakterie než fermentované mléko..
5. Odmítněte používat jodizovanou sůl - výrazně zkazí chuť jídla.

6. Neoplachujte vidličky zelí, pouze odstraňte horní listy.
7. Namažte vnitřek misky alkoholem, rostlinným olejem, medem, octem nebo vodkou.
8. Obrobek příliš nedrťte solí. Stačí pár drtivých pohybů. Musíte je stlačit pevně do sklenice, aby zelí dalo šťávu. Čím větší ho nasekáte, tím lépe..
9. Neskladujte svačinu při nízkých teplotách, protože ztratí příjemnou chrumkavost..
10. Každý den propíchněte hmotu tyčinkou ze dřeva, aby mohly plyny unikat..
11. Pěna, která se tvoří na povrchu, musí být denně odstraňována..
12. Po ukončení procesu přeneste obrobek do chladničky, pokud jej necháte v místnosti, ztratí jeho křupavost.

Křupavé zelí na zimu. Recepty pro vynikající polotovary

Jak se vám líbí různé pro zimu: zelí, mrkev, cuketa?

Zelí na solení pro zimní - křupavé polotovary
.
Oloupejte a nasekejte 10 kg hlávkového zelí. Nastrouhejte 520 g mrkve. Připravte soudek, lemujte dno zelenými listy zelí, nalijte připravené potraviny, přidejte 5 bobkových listů a 70 g soli. Masu dobře promíchejte, přidejte zbytek zeleniny. Jakmile je nádoba zcela naplněna, nalijte ji do vroucí vody. Musíte ji nalít podél stěn, abyste nevymyli veškerou sůl. Kbelík nasekaného zelí bude potřebovat 600 ml vroucí vody. Položte listy znovu na vrchol a položte bavlněnou látku. Nechte to stát v místnosti na jeden den. Následující den položte kruh dřeva, vložte náklad, trochu jej zatlačte, dokud se neobjeví solanka. Nechejte obrobek 9-10 dní. Jakmile kvašení přestane, zabalte svačinu do sklenic, uzavřete a spusťte do sklepa.
Připravte se a okurky a zelí - salát na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Křupavé zelí na zimu. Recepty pro vynikající polotovary