Recepty na vaření chokeberry na zimu

Chokeberry s cukrem - lahodný džemZimní polotovary jsou skvělým způsobem, jak se hodit na chutné a zdravé letní dárky v chladných zimních dnech. Když se známé chutě nudí, vyzkoušejte nové recepty. A pak se můžete obrátit na chokeberry.

Aronia je velmi užitečný bobule, která je nezaslouženě přehlížena. Obsahuje hodně vitamínů C a P, jód. Svým obsahem předchází citrony, angrešt a jiné zahradní bobule. Chokeberry je velmi chutné čerstvé i připravené. Po zpracování se v něm většina živin ponechá..

Můžete vyrobit chokeberry různé polotovary: džem, zavařeniny, víno, kandované ovoce, likéry a likéry, naštěstí počet receptů dává na výběr. Můžete také jednoduše vysušit nebo zmrazit. Doporučuje se sbírat bobule chokeberry na konci září - začátkem října. Ale pokud počkáte na první mráz, bobule budou mít čas na získání maximální chuti a živin..

Sklizeň syrové ryby v přirozené formě

Bobule ostružin lze v zimě zachovat v přirozené formě. Existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout:

 • Skladování čerstvých bobulí

Chokeberry - co z toho lze udělatKdyž chokeberry zraje, bobule jsou řezány ostrými nůžkami nebo s nůžkami na stříhání a složenými do mělkých širokých nádob. Poté jsou zavěšeny na chladném, tmavém místě, jako je sklep, podkroví nebo dokonce skříň na balkóně. Nejvhodnější teplota pro skladování bobulí v této formě je +5 ° C.

 • Sušení chokeberry

K vyschnutí horského popela potřebujete oddělte bobule od větviček a rozprostřete v tenké vrstvě na papíře. Čas od času je smíchejte. Sušení se provádí přirozeně ve stínu, při teplotě nejvýše +50 ° C. V sušárně není možné sušit chokeberry, ztratí všechny užitečné látky. Je důležité zajistit, aby sušicí oblast byla dobře a pravidelně větraná. Můžete také použít speciální sušičky na bobule a ovoce. Sušené bobule skladujte ve sklenicích nebo lněných pytlích.

 • Zmrazit chokeberry

Zmrazení je velmi pohodlné a rychlý způsob sklizně bobulí chokeberry. Bobule musí být odděleny od stonků, omyty a usušeny na ručníku. Poté jsou rozloženy do plastových sáčků nebo speciálních podnosů a ukryty v mrazničce. Je lepší zmrazit jeřáb v malých porcích.

Chokeberry konzervuje a zasekává

Vynikající horská popel na zimuDžemy a džemy jsou zdaleka nejoblíbenější možností pro zimní přípravu. Jim recepty jsou velmi rozmanité jak ve složení, tak ve složitosti přípravy. Bobule Aronia mají velmi hustou pokožku, jsou suché. Před vařením je třeba je mírně změkčit, aby cukrový sirup snadněji pronikl do bobulí. Za tímto účelem se bobule ponoří do vroucí vody po dobu 5 minut, poté do studené vody. Poté se přenesou do cedníku, nechají odtéct přebytečnou vlhkost a začít vařit džem.

Rozbité bobule s cukrem

Nejjednodušší recept na lahodný chokeberry dezert na zimu je strouhané bobule s cukrem. K přípravě této pochoutky budete potřebovat 1 kg bobulí a 500–700 g cukru. Množství cukru lze změnit podle chuti.

Plody je třeba umýt, třídit a oddělit se od větví, sušit na ručník. Poté se smísí s cukrem a rozemele v mixéru nebo mlýnku na maso. Berry pyré se rozloží do sterilizovaných nádob, uzavře se víky a uloží do chladničky.

Chokeberry jam s cukrem

Existovat několik jednoduchých receptů na vaření černého džemu a cukru. Liší se množstvím cukru a způsobem přípravy..

• Číslo receptu 1

Rowan polotovary - co se dá dělat?Omyjte bobule a zlikvidujte v cedníku. V tuto chvíli vařte cukrový sirup. Bobule jsou ponořeny do ní a ponechány po dobu 8-10 hodin (lepší - přes noc, ušetří se tak celý den). Poté se budoucí džem uvede do varu a trvá ještě několik hodin. Poté pokračují v přípravě džemu, dokud se všechny bobule nedostanou ke dnu pánve. Připravený džem je uložen ve sklenicích, srolován a skladován až do zimy na chladném místě.

Povinné složky:

 1. Chokeberry - jeden kilogram.
 2. Cukr - jeden kilogram.
 3. Voda - jedna sklenice.

Množství bobulí, cukru a vody lze zvýšit nebo snížit, hlavní věcí je zachování proporcí!

• Recept číslo 2

Chokeberry jam - jak vařit?Bobule se umyjí, vyhodí do cedníku a pokryjí cukrem. Dále potřebujete vše pečlivě promíchejte a přiveďte k varu a ochladte. Opakujte 3-4 krát. Pokud je džem příliš sladký, můžete přidat trochu citronové šťávy. Vařící džem se nalije do sterilních sklenic a sroloval se. Džem je vyroben z celých bobulí.

Složení:

 1. Chokeberry - jeden kilogram.
 2. Cukr - jeden kilogram.

Chokeberry jam s ořechy, citronem a jablky

Ořechy, citron a jablko přidají do marmelády další chuť a obohatí ji o vitamíny a živiny. Takový džem bude užitečný pro lidi, kteří si zotavují své zdraví po vážných onemocněních. Vaření není příliš obtížné. Recept je docela jednoduchý.

Rowanové bobule se nalijí vroucí vodou a nechají se přes noc. Následující den se cukrový sirup připraví z výsledné infuze a cukru. Když se vaří, položí se do ní bobule, nakrájená jablka a drcené ořechy.. Směs se vaří ve třech průchodech po dobu 10 minut. Při posledním přístupu je třeba přidat citron. Před tím se v mlýnku na maso vyčistí, opaří a rozřeže na kousky nebo rozemele. Semena musí být odstraněna, jinak bude mít džem hořkou chuť. Nádoba s hotovým džemem je pokryta ručníkem nebo hadříkem a nahoře - pánev nebo umyvadlo. Díky této technice se vytvoří vzduchový polštář a bobule se změkčí. Když je džem podán infuzí, je rozložen do sterilizovaných nádob a stočen.

Vynikající jeřábové sochory - pětiminutový džemSložení:

 1. Aronia - 1 kilogram.
 2. Oloupané vlašské ořechy - 300 gramů.
 3. Jablka (Antonovka) - 300 gramů.
 4. Cukr - jeden a půl kilogramu.
 5. Citron - jeden kus.

Chokeberry jam s kdoule

Dule jam se ukáže být velmi bohatý jak na chuť, tak na složení vitamínů. Blackberry a kdoule jam recept je docela jednoduchý. Nejprve ze všeho, co potřebujete přinést kdoule do poloviny připravenosti - je to mnohem těžší než jeřabiny. K tomu se nalije vodou a vaří. Můžete také připravit bobule jeřabiny. Poté se smíchají s cukrem, vaří se asi 10 minut a přidá se změkčený kdoule. Poté se džem vaří do měkka a rozloží se do sterilních nádob. Připravený džem lze také protřít sítem. Na samém konci sklenice džemu musíte pasterizovat po dobu 20 minut a srolovat.

Složení:

 1. Chokeberry - 1 kg
 2. Kdoule - 400 gramů.
 3. Cukr - jeden a půl kilogramu.
 4. Voda - 400 mililitrů.

Chokeberry jam recept

Bobule Chokeberry se sklízejí na podzimAčkoli bobule ostružin jsou kyselé a spíše koláčové, lze je použít k výrobě lahodného a zdravého džemu.. K jeho přípravě potřebujete parou čisté bobule v pánev s horkou vodou. Když je horský popel změkčený, rozemele se sítem nebo nasekáme v mlýnku na maso a maso, aby se vytvořilo pyré. Po nalití do smaltované mísy přidejte cukr a promíchejte. Poté se džem vaří, dokud se nevaří (najednou), za horka položí do připravených nádob a pasterizuje asi 20 minut.

Složení:

 1. Blackberry - jeden kilogram.
 2. Cukr - jeden a půl kilogramu.
 3. Voda - 300 mililitrů.

Do džemu můžete přidat loupaná a šťouchaná jablka, které mu dodají zvláštní aroma a přidají výhody..

Chokeberry pít recepty

Chokeberry můžete nejen zaseknout, nebo zaseknout, ale také různé nápoje: likéry, likéry, víno, kompoty. V zimě vám tyto nápoje připomenou léto a dodají vám úžasnou chuť..

Chokeberry kompot

Toto je zdaleka nejjednodušší recept na chokeberry drink. Lahodný jeřábový kompot na zimuOloupané a umyté bobule usnout ve sklenicích (ne více než 1/3 objemu). Voda se vaří s cukrem, je potřeba několik minut 500 g cukru na litr vody a potom se do sklenic s ovocem nalije stále ještě vroucí sirup. Banky jsou srolovány, převráceny a zabaleny, dokud zcela nevychladnou.

Chuť kompotu může být obohacena přidáním různých druhů ovoce a bobulovin - jablka, třešně, švestky, rakytník nebo několik plátků citrusových plodů.

Chokeberry lití

Fanoušci domácích alkoholických nápojů ocení chokeberry likér. Recept je velmi jednoduchý. Pro výrobu likéru bobule se nalijí do třílitrové nádoby, naplní se do „ramene“, přidá se cukr a nalije se vodkou. K okraji krku by měly být asi 2 centimetry. Sklenice je uzavřena plastovým víčkem nebo trojitou vrstvou pergamenu a uložena do chladu (sklep nebo lednička). Poté se likér nalije do lahví, uzavře a uloží do chladné místnosti..

Složení:

 1. Bobule Aronia - asi jeden a půl kilogramu.
 2. Cukr - půl kilogramu.
 3. Vodka - asi jeden až jeden a půl litru na třílitrovou plechovku

Chokeberry likér

Chokeberry likér - recepty na popel z horského popelaRecept na likér je velmi jednoduchý a výsledek je skvělý! Oloupané a umyté bobule je třeba rozdrtit pyré a přeneste do 3-litrové nádoby. Přidejte k nim cukr a hřebíček, třepejte sklenicí několikrát, aby se vše promíchalo, zavřete víko a nechte několik dní. Potom se do směsi přidá vodka, znovu se zakryje víkem a nechá se dva měsíce v chladu. Sklenici likéru je třeba pravidelně protřepávat. Po dvou měsících se tekutina filtruje a plní do lahví..

Složení:

 1. Rowan černoplodý - jeden kilogram.
 2. Cukr - půl kilogramu.
 3. Vodka - jeden litr.
 4. Karafiát - dvě až tři.

Domácí chokeberry víno

Tento jednoduchý recept vám umožní vyrobit neobvyklé, ale zdravé víno. Čisté jeřábové bobule se nalijí vodou, přidají se cukr a třešňové listy. Tohle všechno vařte na mírném ohni asi 10 minut a ochlazuje. Poté směs protřepejte a přidejte kyselinu citronovou a cukr, důkladně promíchejte a vařte na nízkém ohni po dobu patnácti minut. Poté se budoucí víno znovu ochladí, přidá se vodka a lahví. Uzavřené lahve vína je třeba uchovávat na tmavém místě několik týdnů a teprve potom můžete pít.

Složení:

 1. Domácí jeřábové víno - krok za krokem receptChokeberry bobule - jedna sklenice
 2. Třešňové listy - padesát kusů.
 3. Voda - jeden litr.
 4. Cukr - 250 gramů.
 5. Kyselina citronová - půl lžičky.
 6. Vodka - půl litru.

Chokeberry sladkosti

Lahodné jeřábové polotovary mohou být vyrobeny nejen ve formě nápojů a džemu. Níže jsou uvedeny některé recepty na neobvyklé, ale velmi chutné jeřábové dezerty, které zdobí zimní dny.

Recept na marmeládu Blackberry

Složky receptů: 1–1,2 kg bobule, 400 ml vody, 600 g cukru. Umytý a tříděný jeřáb změkčit v horké vodě a třít, dokud se nedosáhne pyré (mělo by to být asi 600 g). Cukr se nalije do bobuloviny a vaří, dokud nezhoustne. Na misku namočenou v ledové vodě rozprostřete budoucí marmeládu, snažte se ji rovnoměrně rozložit a nechat uschnout. Hotová marmeláda může být nakrájena na kousky a válcována v cukru nebo v práškovém cukru.

Chokeberry pasta

Rowan pastila - lahodný receptVynikající recept pro ty, kteří mají sladký zub. Budete potřebovat 10 šálků bobulí, 5 šálků cukru a 2 vaječné bílky. Bobule nalil do kovové misky a rozmačkané dřevěnou drtí, pokryté cukrem, pokryté víkem a poslány do trouby předehřáté na 160 stupňů. Po uvolnění šťávy musí být hmota smíchána tak, aby se cukr lépe rozpustil. Když směs získá želé podobnou konzistenci, protře se sítem a ochladí se. Přidejte proteiny do studené hmoty a bili, dokud nezbledne.

Sušit marshmallow, jedna třetina výsledné hmotnosti položeny na žáruvzdornou skleněnou misku nebo misku a umístěné do trouby předehřáté na 80 stupňů. Když vrstva zaschne, položte další třetinu na vrchol a pak na poslední část. Poté, co jsou všechny bonbóny hotové, zakryjte je bílým papírem a víkem a uložte je na chladném místě..

Blanks chokeberry - to je skvělý způsob, jak si zachovat užitečné vlastnosti, potěšte se lahodnými dezerty v zimních večerech, přidejte do svého jídelníčku rozmanitost a doplňte kuchařku neobvyklými recepty.


Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty na vaření chokeberry na zimu