Krok za krokem recept na okamžité zelí na zimu s řepou v gurianském stylu bez octa

Gurian zelí s řepou

Popis

Gurian zelí s řepou Je nepřekonatelným předkrmem, který najdete na jakémkoli slavnostním nebo každodenním stole. Je neuvěřitelně snadné jej připravit, nevyžaduje žádné speciální dovednosti, protože sami můžete vidět náš postupný recept s fotografickými tipy.

Takové nakládané zelí má obrovskou výhodu: je pravda, že díky přísadám si takto nakládaná zelenina zachovává své prospěšné vlastnosti mnohem déle než čerstvé zelí.. To je velké plus, protože bílé zelí obsahuje velké množství užitečných prvků, jako je železo, hořčík, draslík, vápník a jód.. Nelze opomenout ani vitaminy, které se také vyskytují ve velkém množství v zelí. Jde zejména o vitaminy C a B, které se konzervují i ​​po naložení.

Pokud do pravidelné stravy nakládané gurianské zelí nakládáte s instantní řepou, můžete navždy zapomenout na nedostatek vitamínů a střevní problémy a také výrazně snížit hladinu cholesterolu obsaženého v krvi..

Recept na takové občerstvení připomíná recept na vaření zelí v gruzínštině, ale v tomto případě se ocet v procesu moření nepoužívá..

Chcete-li připravit toto lahodné a uspokojivé občerstvení, musíte shromáždit potřebné množství ingrediencí a pečlivě si přečíst doporučení našeho postupného receptu s fotografickými tipy. V tomto případě budete moci na zimu vařit chutné zelí s řepou v gurianském stylu..

Ingredience

 • Bílé zelí 1 ks.
 • Řepa 1 ks.
 • Česnek 1 ks.
 • Hořký pepř 1 lusek
 • Černé pepře 10-20 ks.
 • Stolní sůl podle chuti

Kroky

 1. Středně velké zelí důkladně opláchněte čistou vodou a odstraňte jednu vrstvu listů zelí. Poté můžete nakrájet zelí na několik velkých kusů, můžete to udělat společně s pařezem.. Současně oloupejte česnek, oloupejte řepu a nakrájejte na plátky..

  nasekejte zelí

 2. Poté připravte hlubokou pánev, ve které by měla být zelenina naskládána do vrstev. Nejprve vložte zelí nakrájené na velké plátky na dno pánve. Zkuste to zapadnout do jedné vrstvy, ale pokud se některý kus nevejde, je to v pořádku, můžete jej položit na vrchol.

  dát do hrnce

 3. Umístěte řepu na zelí a stroužky česneku, které není třeba řezat. Zelenina posypte potřebným kořením, přidejte pepře a feferonky. Současně se ujistěte, že vzdálenost od okraje pánve je docela působivá, měla by být nejméně pět centimetrů.

  plátky červené řepy

 4. Nyní musíte připravit solanku. Chcete-li to provést, vařte požadované množství vody v hrnci, a když se vaří, přidejte cukr a sůl, vše důkladně promíchejte. Nalijte zelí a řepu horkou solankou tak, aby pokrývala většinu zeleniny.

  nalij solanku

 5. Hodím to do pánev se zelím, musíte utlačit. Můžete použít běžný talíř a láhev s vodou. Nechte své občerstvení v této poloze čtyři nebo pět dní..

  vystavujeme útlak

 6. Po stanoveném období můžete odstranit útlak a nalít zelí řepou v gurianském stylu do sklenice a poté ji na zimu zavřít. Tuto pochoutku si také můžete užít..

  zelí s řepou na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem recept na okamžité zelí na zimu s řepou v gurianském stylu bez octa