Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi. Nejlepších 10

Pokud vaše rodina miluje boršč a jí to často, pak boršč oblékání na zimu prostě to potřebuješ. Ušetří vám to čas a peníze, protože je můžete zásobit v sezóně, kdy je zelenina levná. Dá se říci, že je zdravější vařit z čerstvé zeleniny, to je samozřejmě spravedlivé pozorování. Na druhou stranu však v létě zelenina přímo ze zahrady obsahuje mnohem více vitamínů než v zimě a ještě více již na jaře po skladování..

Pokud budete dodržovat pravidla konzervování, zachová se dostatek vitamínů a čas strávený při vaření se vyplatí se zájmem později, když bude vaše oblíbené jídlo připraveno mnohem rychleji. Různé možnosti této ochrany navíc uspokojí potřeby drtivé většiny manželek..

Borščový dresink na zimu: recept

Jak již bylo zmíněno, borščové dresinky na zimu s recepty řepy mohou být měněny, komponenty a proporce různých produktů jsou různé. Zkuste například vařit tuto možnost. Máte-li vlastní zahradu, oceníte, že zeleninu pro ni lze brát ne zcela upravenou. Nejde samozřejmě o rozmazlené jídlo. Je to jen to, že když na postel zatáhnete mrkev a řepu, narazíte na malé, křivé kořeny. Stejné rajče - malé nebo nerovnoměrné. Všechny z nich mohou být vloženy do prázdné. Vezměme si každý kilogram

 • mrkve
 • řepa
 • vodnice cibule
 • rajče

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

kromě

 • jedna velká hlava česneku (pokud se vám někdo nelíbí, můžete se bez ní obejít)
 • pět lžící. lžíce rajčatové pasty (nebo dvojnásobné podávání rajčat)
 • dvě lžíce. lžíce granulovaného cukru a středně rozemleté ​​soli
 • 1/2 čajové lžičky kyseliny citronové nebo 80-100 ml octa (běžný stolní nebo jablečný ocet)
 • tři papriky

Začněme loupáním řepy. Pokud jde o mrkev, jsou-li mladí a mělké, stačí je umýt kovovou houbou. Dále odřízněte špičku a místo, kde rostou vrcholy. Čistíme zralou mrkev jako kořeny řepy. Vyjmeme slupky ze žárovek a uvolníme papriku z jádra a stonku. Rozložíme hlavu česneku na hřebíček a odstraníme plevy. Budete-li mít kombajn nebo mixér s velkou kapacitou, budete moci dělat vše mnohem rychleji. Mletí všech složek v tomto případě bude trvat velmi málo času..

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Rozdrťte řepu, mrkev, rajčata a papriky sladké s tryskou, která vypadá jako hrubý struhadlo nebo tři ručně na hrubém struhadle. V tomto případě může být paprika nakrájena na proužky nebo malé kostky..

Nasekané jídlo okamžitě vložte do hrnce. Učiní se umyvadlo, kotel nebo hrnec o objemu sedmi až deseti litrů s víkem. Přidejte půl litru rostlinného oleje, celou normu cukru a soli, okyselující prostředek a ohněte nádobí.

Když se obsah vaří, snižte teplotu a přikryjte víkem, protože by mohlo dojít k potřísnění. Nechte vařit asi 30 minut. Během této doby projdeme procesorem nebo ručně nakrájíme cibuli a stroužky česneku.

Nebo jsme cibuli nakrájeli na malé kostky. a nasekejte česnek nebo projděte česnekovým lisem. Po půl hodině to přidejte do nádobí spolu s obrobkem a vařte další půl hodiny. Mezitím pro ně sterilizujeme sklenice a víčka..

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Nejlepší objem je půl litru, protože je nejlepší použít veškerý obsah najednou. Z dané rychlosti plnění se získá přibližně devět takových nádob. Rozložíme obrobek bez vyjmutí nádobí ze sporáku, ohřev minimalizujeme.

Nemusíte navíc sterilizovat, jen nezapomeňte vařit lžíci nebo naběračku, se kterou se rozložíte. Uloženo borščový dresink na zimu s řepou skvělé ve spíži nebo skříni. Když vaříte boršč, stačí dát brambory a zelí do hrnce s vývarem a pak přidat hotový dresink, jak obvykle děláte.

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Borščový dresink na zimu: řepa, mrkev

Milovníkům bohaté barvy a červené řepy se může líbit následující prázdná volba. Tento obvazový recept také si zaslouží pozornost. Složení produktů je velmi podobné předchozímu s tím rozdílem, že se přidávají byliny, ale jejich proporce se liší. V tomto případě bereme čtyři kilogramy řepy:

 • jeden kilogram mrkve, cibule a rajčat

 • půl kilogramu papriky

 • jednu sklenici rostlinného oleje, cukru a stolního octa

 • dvě stě gramů stroužků česneku a čerstvých bylinek dle vašeho výběru (například petržel a kopr)

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Celá norma produktů je dána na základě již loupané zeleniny stejným způsobem jako v předchozím případě. Nejprve důkladně umyjte a vyčistěte zeleninu. Pak je brousíme. Tento proces velmi usnadní mít kuchyňský robot nebo řezačku zeleniny..

Pokud vše děláte ručně, pak tři loupané kořenové zeleniny na hrubém struhadle, nakrájejte cibuli na kostky a jemně nasekejte česnek. Rajčata a paprika se nejlépe mele s hrubým grilem.

Jemně nasekejte zelení. Mimochodem, může být nahrazena hotovou suchou směsí provensálských nebo italských bylin, pokud se vám samozřejmě líbí jejich vůně.

Borščový dresink na zimu, recept což je zde uvedeno, vaření trvá také asi hodinu, ale nejdřív jsme do nádobí vložili všechny ingredience, kromě bylin, česneku a rostlinného oleje. Přidáme olej, když zahřátá zelenina pustí šťávu, a nasekáme česnek a bylinky deset minut před koncem vaření. Balíme do sterilizovaných nádob, aniž bychom vyjmuli pánev ze sporáku. Předvaříme víčka, lžíci a trychtýř pro rozložení.

Pokud je vše provedeno tímto způsobem, není nutná další sterilizace rozloženého konzervovaného jídla a produkt bude dobře skladován při pokojové teplotě. Tento přípravek, stejně jako ten předchozí, lze perfektně použít jako samostatný pokrm - zeleninový kaviár.

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Borščový dresink na zimu

Svůj život můžete ještě více usnadnit, pokud do receptury přidáte zelí. Připravuje se borský dresink se zelím na zimu zcela podobné předchozím možnostem. Složení produktů je následující:

 • 1 kg řepy, zelí, rajčata

 • 0,5 kg každého papriky, mrkve a cibule

 • 5 lžíce. lžíce octa

 • 1. st. lžíci cukru a soli

 • 3-4 lžíce rajčatové pasty

 • pár stroužků česneku

 • zeleň

 • 0,5 šálků rafinovaného oleje

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Je uvedena hmotnost loupané zeleniny. Nakrájejte rajčata na plátky, cibuli na půlky, červenou řepu na proužky. Mrkve třete na hrubém struhadle. Při broušení vložíme vše do kastrolu na dušení, přidáme olej a potom ho zahřejeme na střední teplotu.

Jakmile se vaří, přidejte ocet, oheň zmenšte a vařte pod víkem asi čtyřicet minut. nechte zeleninu dusit a mezitím nasekáme zelí, jemně nasekáme česnek a bylinky.

Po čtyřiceti čtyřiceti pěti minutách přidejte sůl a cukr, přidejte zelí, rajčatovou pastu, bylinky a česnek a vařte dalších patnáct minut. Obrobek balíme v horkém stavu do předem připravených sterilních nádob a přikryjeme vařenými víky. Borsch obvaz se zelím život manželkám mnohem usnadňuje.

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Borský dresink se zelím na zimu

Zcela volitelné v boršč obvaz na mrkev zimní řepy. Můžete si připravit samostatný zelný salát, který bude zároveň přípravkem pro boršč i samostatné jídlo, a marinované kousky řepy samostatně. Červená řepa je vhodná jak jako příloha, tak jako polotovar pro stejný boršč nebo vinaigrette.

Třebaže bude věnováno více času, výběr jídel je však mnohem širší. Se zelným salátem můžete vařit zelnou polévku nebo zelí. K vaření potřebujeme následující produkty:

 • jeden a půl kilogramu bílého zelí

 • čtyři sta gramů cibule z tuřín

 • libra sladké papriky a mrkve

 • 1 kg rajčat

 • 1 polévková lžíce cukru, soli a octa

 • bylinky a koření

 • šálek vody

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Vezměte prosím na vědomí, že blank neobsahuje olej. Zeleninu připravujeme obvyklým způsobem. Moje mrkev a tři na hrubém struhadle. Nakrájejte papriku na proužky oloupané ze stonku a jádra, nakrájejte cibuli na půlky, protáhněte rajčata přes mlýnek na maso. Zeleninu, kromě zeleniny a rajčat, ihned vložte do nádoby na dušené maso.

Stačí ti pětititrový kastrol. Zpočátku to bude plné až po okraj, ale jak si dušíte, obsah se usadí. Nalijte trochu vody do nádoby a na mírném ohni.

V procesu dušení promíchejte obsah. Po dvaceti až třiceti minutách (čas závisí na tom, jak tvrdé je zelí) přidejte rajčatovou hmotu, nakrájenou zeleninu, sůl, cukr a ocet. Můžete také přidat bobkový list a pepř. Upravte chuť jídla podle vašich představ. Poté vařte pod pokličkou na mírném ohni, dokud se nevaří několik minut.

Pokud připravujete dresink na boršč na zimu, fotografie z vaření vám pomohou udělat vše v souladu s receptem. Z tohoto množství produktů se získá přibližně šest půllitrových nádob. pokud používáte přípravek jako přílohu, přidejte olej podle chuti, můžete nerafinovat.

Pokud to dáte do polévky nebo boršče, možná budete muset přidat sůl. Jako obvykle zabalíme horkou hmotu do předem připravených nádob. Nezapomeňte, že pokud předbalený obrobek nesterilizujete dodatečně, je třeba před zabalením také vařit lžíci a veškerá další zařízení, například trychtýř,.

Způsob sterilizace plechovek se může lišit. Někdo to dělá přes páru, někdo v troubě, někdo v mikrovlnné troubě. Je lepší vařit víčka několik minut. Borscht v bance určitě nezůstanete nevyžádaní.

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Borščové dresinky na zimu s řepou: recepty

Nakonec zvažte, jak vařit borščový dresink na zimu z řepy. Tento blank bude také užitečný pro výrobu vinaigrette, studeného letního boršče a také jako pěkný salát.

Přestože je tato jídla velmi jednoduchá, existuje celá řada možností pro její přípravu. Počínaje tím, že promytá řepa může být vařena nebo pečena v troubě. A v peci se mnozí pečou různými způsoby..

Někdo jen položí kořeny na drátěný stojan, někdo je položí na prostěradlo pokryté pergamenem a někdo použije pekáč. Kořenová zelenina se umístí do sáčku, uzavře se speciální špendlíkem a na několika místech se propíchne. Režim pečení je stejný pro každou metodu - asi hodinu při teplotě 180-190 stupňů.

Čas se může mírně lišit v závislosti na velikosti řepy. Po dokončení by měl propíchnout dostatečně snadno, ale neměl by být příliš měkký. Dále bez ohledu na způsob přípravy kořenovou zeleninu vyloupeme a nakrájíme. Ne tři na struhadle, ale nakrájené na kostky, plátky nebo kostky - jak se vám líbí.

Marináda může být připravena různými způsoby a některé z nich lze najít tady. Například pro jeden kilogram vařené řepy bereme:

 • litr vody

 • kamenná sůl střední mletí jeden lžíce. lžíce lícující s hranou

 • granulovaný cukr 1 lžíce. lžíce s kopcem

 • pár bobkových listů

 • 4 hřebíček

 • 10-12 hořkých pepřů

 • čtvrt poháru (přibližně padesát mililitrů) stolního octa není podstatou

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Vařte trochu vody, přidejte koření a nechte ji vařit tiše čtyři až pět minut, přidejte sůl, cukr, ocet, promíchejte, přidejte nakrájenou řepu a vařte další dvě nebo tři minuty. Položili jsme ji přímo ze sporáku do sterilizovaných nádob a okamžitě jsme zavřeli.

Lze použít jinou metodu. Chcete-li vyrobit deset 0,5litrových nádob, vezměte čtyři a půl kilogramu vařené řepy. Libovolně jsme ji rozřezali, stejně jako v předchozí verzi, a položili jsme ji na břehy až k ramenům, zatřásali jsme ji tak, aby do sebe zapadala docela pevně. Naplňte plechovky až po krky vodou. Nalijeme tuto vodu do pánve, přivedeme k varu, přidáme:

 • 160 g cukru (sklo)

 • dvacet kusů černého pepře

 • deset až dvanáct karafiátů

 • lžička mleté ​​skořice (pro amatérky)

 • 160 g 9% stolního octa

Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi

Vařte pod víkem po dobu tří až čtyř minut a doplňte obsah sklenic. Dali jsme sklenice sterilizovat po dobu deseti minut a pak je zavřít. Tato možnost řepné dresinky také velmi chutné.

Zeleninový dresink pro boršč. Recept s fotografiemi krok za krokem

Zeleninový dresink pro boršč - to je skvělý polotovar vyrobený z čerstvé zeleniny, který vám pomůže více než jednou. Kromě borščů lze použít také k přípravě mnoha druhých kurzů. Dnes existuje velké množství receptů na polotovary na zimu, které velmi usnadňují osud ženy v kuchyni..

Například, různé pasty pro boršč jsou velmi populární, včetně kořeněné koření petrželky a bazalky, zeleninové a červené řepy. S takovými obvazy máte zaručený vynikající oběd nebo večeři, navíc nemusíte loupat zeleninu, mlít a smažit..

Téměř všechny borščové oblékání recepty zajistit vaření určité sady nakrájenou zeleninu. Existují však také recepty, ve kterých se zelenina jednoduše smíchá s čerstvou solí. Pokud jde o mě, tato technologie vaření tankování umožňuje konzervovat vitamíny a další užitečné látky, které jsou v zelenině. Vzhledem k tomu, že obvaz se ukáže jako slaný, nezapomeňte, že jídlo, které budete vařit s jeho účastí, nemusí být soleno.. 

Složení:

 • Cibule - 0,5 kg
 • Mrkev - 0,5 kg
 • Rajčata - 0,5 kg
 • Sladká paprika - 0,3 kg
 • Petržel - 0,2 kg
 • Sůl - 0,4 kg

Oblékání na boršč na zimu - recept

zeleninový dresink pro boršč

Pojďme se tedy připravit obvaz na boršč. Oloupejte cibuli.

zeleninový dresink pro boršč

Nakrájejte cibuli na malé kostky a přeneste ji do samostatné mísy.

zeleninový dresink pro boršč

Sladkou papriku nakrájejte na polovinu, stonek a semena vyjměte.

zeleninový dresink pro boršč

Nakrájejte papriky na malé kostky.

zeleninový dresink pro boršč

Nasekané papriky přeneste do stejné mísy jako nasekané cibule.

zeleninový dresink pro boršč

Oloupejte mrkev.

zeleninový dresink pro boršč

Mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle.

zeleninový dresink pro boršč

Nasaďte nastrouhanou mrkev na cibuli a papriku.

zeleninový dresink pro boršč

Petrželku důkladně opláchněte. Přeložte a jemně nasekejte.

zeleninový dresink pro boršč

Opláchněte rajčata a nastrouhejte na hrubém struhadle.

zeleninový dresink pro boršč

Nastrouhaná rajčata přeneste do zbytku zeleniny.

zeleninový dresink pro boršč

Přidat sůl.

zeleninový dresink pro boršč

Zeleninu dobře promíchejte, dokud se sůl nerozpustí..

zeleninový dresink pro boršč

Rozšířit borščový dresink do sterilních nádob a zašroubujte je pomocí sterilních víček. Sůl je přírodní konzervační látka, takže zeleninová oblékání pro boršč vydrží až do jara. Ale musíte ji uložit v lednici..

zeleninový dresink pro boršč

Oblékání na boršč na zimu. Fotografie

zeleninový dresink pro boršč

 Obvaz na boršč se zelím na zimu

V případě, že máte rádi boršč, ale zřídka to uvařte kvůli nedostatku času, pak v tomto případě přijdete na záchranu borščový dresink. Každý z receptů na červené řepy je zajímavý a jedinečný svým způsobem. Někdo ho upřednostňuje vařit z řepy a rajčat, jiní ho zase vaří na základě řepy, mrkve, cibule a rajčatové omáčky.

Mimořádně vhodné recepty na borščové dresinky jsou ty, které obsahují bílé zelí. S tímto dresinkem nemusíte zrušit plánovaný červený boršč, když tato zelenina není v lednici. Červený boršč vyrobený z tak pikantní a kořeněné dresinky z červené řepy není nižší než boršč vyrobený z čerstvé zeleniny.

Navrhováno mnou recept na dresink na boršč se zelím nazimu příprava je velmi jednoduchá, protože v ní není žádný sterilizační proces, ale tato skutečnost nezabrání dlouhodobému skladování plechovek s boršovým dresinkem v bytě. Doufám, že tento recept je užitečný i pro vás. 

Připravit dresink z červené řepy na boršč na zimu budete potřebovat jednoduché produkty:

 • Bílé zelí - 1 kus.
 • Rajčata - 200 g.
 • Řepa - 500 g.
 • Česnek - 1 hlava.
 • Mrkev - 500 g.
 • Cibule - 500 g.
 • Máslo - 1 sklenice.
 • Ocet - 50 ml.
 • Sůl - 1 lžíce lžíce. 

Obvaz na boršč se zelím - recept

obvaz na boršč se zelím na zimu

Nakrájejte řepu, mrkev a cibuli, vložte do horké pánve a nalijte olejem. První přísady můžete strouhat na hrubém zeleninovém struhadle, ale je lepší neprovádět takové experimenty s cibulí, jinak, protože znáte jeho nepříjemnou funkci, sevřete oči a objeví se slzy.

obvaz na boršč se zelím na zimu

Jakmile jsou ingredience mírně měkčí, přidejte na pánvi zelí nastrouhanou..

obvaz na boršč se zelím na zimu

Poté vložte rajčata. U borščů se používají kyselé odrůdy, dokonce i nezralé, hlavní věc je, že dresink nesladí.

obvaz na boršč se zelím na zimu

Sezónní zelenina s octem. V současné době ne všichni kulinářští specialisté přidávají ocet k boršči, což se velmi mýlí, protože klasický boršč je nemyslitelné vařit bez tohoto koření.

obvaz na boršč se zelím na zimu

Nyní vložte mletý česnek do pánve. Zeleninu dusíme, dokud nezačnou šťávu a zjemňovat. Pro ty, kteří rádi křupají zelí, můžete zkrátit dobu dušení.

obvaz na boršč se zelím na zimu

Cukrová řepa na zimu připraven! Nyní ji můžete vložit do sklenic a vložit do lednice, dokud nezačne vařit boršč. Obvaz je také dobrý svěží, ale z praktického hlediska je lepší vařit více, aby to trvalo několikrát.

obvaz na boršč se zelím na zimu

Pamatujte - čím více oblékání v boršč, tím lepší. 

obvaz na boršč se zelím na zimu

Nezáleží na tom, zda vaříte maso boršč nebo vegetariánské - to oblékání na červený boršč na zimu ideální pro jakýkoli druh jídla. Vždy mějte v rezervě, a pak se doba vaření pro boršč výrazně sníží..

Obvaz na boršč se zelím. Fotografie

obvaz na boršč se zelím na zimu

 Irina Malikhova 

 Borščový dresink na zimu: postupný recept s fotografií


Kdo nemá rád voňavý červený boršč, je sotva takový člověk. Jakákoli hospodyňka vám řekne - letní boršč, vařený z čerstvé, šťavnaté a sladké zeleniny, je nejchutnější! Zatímco je konzervace v plném proudu, zatímco veškerá zelenina je mladá, doporučujeme vám nechat si ujít tuto chvíli a připravit se na budoucí použití, boršč oblékání na zimu nejen že vaše boršč bude "léto", ale také ušetří drahocenný čas. Sklenice takového přípravku změní dokonce štíhlou boršč na neuvěřitelně voňavou. Doporučujeme, abyste neztráceli čas, ale začali s námi obchodovat. Začněme!

Borščový dresink na zimu

Složení:

 • čerstvá rajčata - 2,5 - 2,7 kg

 • řepa a paprika - každá po 500 g

 • mrkev a cibule - každá po 400 g

 • stolní sůl - 60 g

 • cukr - 90 g

 • stolní ocet - 8 lžíce. l.

 • rostlinný olej - 1 sklenice

 • česnek - 1-2 stroužky

 • feferonka - podle chuti.

Borščový dresink na zimu

Poznámka: Výpusť pro doplňování paliva - 8 plechovek po 0,5 l.

Borščový dresink na zimu: proces vaření

Nejprve připravujeme celou zeleninovou sadu - musí to být nutně čerstvá, mladá, sluncem nasáklá zelenina. Vyčistíme všechny ingredience - odstraníme vrchní vrstvu z mrkve a řepy zeleninovou škrabkou, oloupeme cibuli a stroužky česneku, podélně nakrájíme papriky, odstraníme všechny oddíly a semena, vystřihneme místo, kde stonek roste z rajčat. Veškerá loupaná zelenina se důkladně omyje studenou vodou, v jedné vrstvě položí na kuchyňský ručník a vysuší.

Borščový dresink na zimu

Nyní začněme s řezáním zeleniny bezpochyby i při řezání může být boršč chutnější. Pokud jste zvyklí na krájení zeleniny na velké kostky a podle vašeho názoru je to nejlepší volba, udělejte to tímto způsobem. Stále však navrhujeme použít střední strouhadlo, na kterém rozetřeme mrkev, nakrájíme cibuli na malé kostky. Nakládáme zeleninu do mísy, zbytek připravíme.

Borščový dresink na zimu

Řepu také třeme na střední struhadlo, odděleně od ostatních přísad. Při výběru řepy dávejte přednost sladkým odrůdám cukru s krásnou bohatou barvou..

Borščový dresink na zimu

Bereme dušené maso se silným dnem, nalijeme trochu oleje, naložíme hobliny z červené řepy, přidáme část granulovaného cukru. Posíláme stewpan do sporáku, karamelizujeme naši řepu na pár minut.

Borščový dresink na zimu

Přeskočte požadované množství rajčat v mlýnku na maso nebo rozemleté ​​v mixéru, vložte rajčata přímo do slupky a semen.

Borščový dresink na zimu

V samostatném hrnci smažte mrkvovou cibulku po nalití malého množství rostlinného oleje do pánve. Přinášíme zeleninu na příjemnou červenou barvu.

Borščový dresink na zimu

Do zeleniny přidejte řepu, která se vaří samostatně, a také přidejte papriku, kterou nakrájíme na středně velké kostičky. V této fázi můžete podle potřeby přidat vařené fazole, trochu feferonky nebo česneku..

Borščový dresink na zimu

Rajčatové pyré nalijte do hrnce, osolte solí, přidejte zbývající rostlinný olej, promíchejte, pošlete do sporáku, vařte asi 20 minut.

Borščový dresink na zimu

Na samém konci celého procesu představíme část octa. Smíchejte, vyjměte pánev ze sporáku.

Borščový dresink na zimu

Polotovar zabalíme do sterilních půllitrových nádob. Pevně ​​jej utěsníme víky, na den ho posíláme pod přikrývku. Obrobek skladujeme v bytě nebo sklepě.

Borščový dresink na zimu

Borščový dresink na zimu

Borščový dresink na zimu

Borščový dresink na zimu

Borščový dresink na zimu

Borščový dresink na zimu

Dobrou chuť!

Červená řepa oblékání na boršč na zimu


Červená řepa oblékání na boršč na zimu Je to blank, který vám pomůže nakrmit celou rodinu lahodnou červenou boršč v minutách. Vše, co je potřeba k přípravě takového boršče, je přidání obvazů do vývaru s bramborami a přivedení borščů do varu. Z jedné půllitrové nádoby na oblékání získáte dvoulitrový hrnec boršče.

Povinné přísady jako obvaz na boršč na zimu řepa, cibule a mrkev se berou v úvahu, zatímco paprika a zelí nenajdete ve všech receptech na tuto přípravu na zimu. Velmi doporučuji vaření dresink z červené řepy na boršč a zelí, Koneckonců, zelí není vždy v lednici, což znamená, že ani s takovým dresinkem nebude borscht, bohužel fungovat. Vezměte prosím na vědomí, že tento dresink neobsahuje ocet.

Místo toho se používá kyselina citronová, takže váš boršč z takového dresingu nebude chutnat jinak než boršč vyrobený z čerstvé zeleniny. Tento řepný přípravek lze také použít jako předkrm, jako samostatné jídlo, samozřejmě, pokud máte rádi řepu a saláty. Abych to shrnul, rád bych ještě jednou poznamenal, že zatímco zeleninová sezóna neskončila, ujistěte se, že to uděláte červené řepy obvaz na zimu, a uvidíte, jak pohodlné a hospodárné to je. 

Ingredience pro borščový dresink:

 • Řepa - 0,5 kg.
 • Mrkev - 0,5 kg.
 • Bílé zelí - 0,5 kg.
 • Cibule - 250 g.
 • Nerafinovaný slunečnicový olej - 250 g.
 • Sůl - 1 polévková lžíce
 • Cukr - 1 polévková lžíce
 • Kyselina citronová - 0,5 lžičky

Červená řepa na zimu - recept

červené řepy oblékání na boršč na zimu

 

Oloupejte řepu.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Nastrouhejte řepu.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Oloupejte mrkev.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Rošt.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Umístěte řepu a mrkev do velkého hlubokého hrnce o objemu 4-5 litrů.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Nakrájejte zelí.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Přeneste zelí do řepy a mrkve.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Nakrájejte rajčata na malé kostky.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Přeneste rajčata do pánve.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Kostky cibule.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Přeneste cibuli do pánve.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Do hrnce přidejte rostlinný olej.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Přidejte cukr a sůl.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Přidejte kyselinu citronovou.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Zapalte hrnec.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Zeleninu vařte 40 minut za občasného míchání.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Horký příprava na boršč na zimu převeďte do sterilní nádoby.

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Zašroubujte pomocí sterilního kovového víčka a obvaz na řepu boršč na zimu připraven.

Červená řepa oblékání na boršč na zimu. Fotografie

červené řepy oblékání na boršč na zimu

Obvaz na boršč. Krok za krokem recept s fotografií

Období sklizně je v plném proudu. Trhy jsou plné čerstvé zeleniny, aromatických bylin. Jak nevyužít této situace a nepřipravit pár sklenic chutného a nezbytného uchování. Chci sdílet osvědčený recept obvazy pro boršč. Z roku na rok tato příprava vždy pomáhá při přípravě chutného boršče. Připravené čerpací stanice jsou samozřejmě již v prodeji v supermarketech. Domácí ochrana je ale mnohem chutnější a aromatičtější.. 

 obvaz na boršč na zimní recept

K přípravě chutný boršč potřebujete pouze zelí, brambory a sklenici boršového dresinku. Nejpohodlnější způsob uchování zeleninový přípravek v malých sklenicích. Ukázalo se, že Borscht je jasný, bohatý a velmi aromatický.

Povinné složky:

 • rajčata 800 g,
 • řepa 2700 g,
 • sladká paprika 300 g,
 • cibule 280 g,
 • mrkev 270 g,
 • slunečnicový olej 250 g,
 • cukr 100 g,
 • stolní ocet 100 g,
 • sůl 35 g,
 • česnek 120 g,
 • petržel 1,5 svazek,
 • semena mletého kopru 1,5 lžíce.

obvaz na boršč

Oblékání pro boršč: recept

Nejprve připravte všechny produkty, které používáte. Omyjte zeleninu a zeleninu dobře od nečistot a prachu. Oloupejte řepu. Rošt s hrubým struhadlo. Pokud máte kuchyňský robot se speciálními přílohami, použijte jej. 

obvaz na boršč

Odstraňte kůži z mrkve. Rošt také na hrubém struhadle.

obvaz na boršč

Promyté papriky nakrájejte na polovinu a vyjměte kapsli semen. Nakrájíme na velké proužky.

obvaz na boršč

Oloupejte cibuli. Malé cibule nakrájejte na půlky prstenů. Velké cibule nakrájejte na čtyři části a nakrájejte na proužky.

obvaz na boršč

Oloupejte stroužky česneku, opláchněte. Řezané do prstenů. Česnek může být v případě potřeby nasekán česnekovým lisem. 

obvaz na boršč na zimu

Opláchněte zralá červená rajčata. Můžete si vzít pevné i měkké ovoce. Twist v mlýnku na maso nebo punč v mixéru.

obvaz na boršč na zimu

Opláchněte petržel a jemně nasekejte. 

obvaz na boršč na zimu

Získejte praktický velký hrnec na vaření. Nepoužívejte hliník. Přidejte nakrájená rajčata a česnek.

obvaz na boršč na zimu

Přidejte sůl a cukr. Nalijte asi 220 g slunečnicového oleje. Všechny ingredience dobře promíchejte.

obvaz na boršč na zimu

Přidejte nastrouhanou řepu a mrkev. Zamíchejte a zapalte. Zakryjte pánev a přiveďte k varu. Vařte po dobu 10 minut při mírném žáru, občas míchejte.

boršč dresinkem

Mezitím ve zbývajícím oleji smažte cibuli, dokud nebude světle zlatá.

boršč dresinkem

Po 10 minutách varu přidejte proužky papriky a semena mletého kopru. Míchat. Znovu vařte a vařte 10 minut. Nezapomeňte se promíchat. Spolu se semeny mletého kopru si můžete vzít 3 až 4 deštníky.

boršč dresinkem

Přidejte nakrájenou cibuli. Po varu vařte 10 minut.

boršč dresinkem

K dresinkům přidejte nasekanou petrželku a ocet. Přiveďte k varu a vařte 2-3 minuty.

boršč dresinkem

Umístěte horkou zeleninovou hmotu pevně do sterilizovaných nádob.

obvaz na boršč na zimní recept

Těsně uzavřete sterilními uzávěry. Překlopte a zabalte. Můžete také obvaz na boršč se zelím. Lahodné polotovary pro vás!

obvaz na boršč na zimní recept

obvaz na boršč na zimní recept

Zeleninový dresink pro boršč


Zeleninový dresink pro boršč - to je skvělý polotovar vyrobený z čerstvé zeleniny, který vám pomůže více než jednou. Kromě borščů lze použít také k přípravě mnoha druhých kurzů. Dnes existuje velké množství receptů na polotovary na zimu, které velmi usnadňují osud ženy v kuchyni..

Například, různé pasty pro boršč jsou velmi populární, včetně kořeněné koření petrželky a bazalky, zeleninové a červené řepy. S takovými obvazy máte zaručený vynikající oběd nebo večeři, navíc nemusíte loupat zeleninu, mlít a smažit..

Téměř všechny borščové oblékání recepty zajistit vaření určité sady nakrájenou zeleninu. Existují však také recepty, ve kterých se zelenina jednoduše smíchá s čerstvou solí. Pokud jde o mě, tato technologie vaření tankování umožňuje konzervovat vitamíny a další užitečné látky, které jsou v zelenině. Vzhledem k tomu, že obvaz se ukáže jako slaný, nezapomeňte, že jídlo, které budete vařit s jeho účastí, nemusí být soleno.. 

Složení:

 • Cibule - 0,5 kg
 • Mrkev - 0,5 kg
 • Rajčata - 0,5 kg
 • Sladká paprika - 0,3 kg
 • Petržel - 0,2 kg
 • Sůl - 0,4 kg

Oblékání na boršč na zimu - recept

zeleninový dresink pro boršč

Pojďme se tedy připravit obvaz na boršč. Oloupejte cibuli.

zeleninový dresink pro boršč

Nakrájejte cibuli na malé kostky a přeneste ji do samostatné mísy.

zeleninový dresink pro boršč

Sladkou papriku nakrájejte na polovinu, stonek a semena vyjměte.

zeleninový dresink pro boršč

Nakrájejte papriky na malé kostky.

zeleninový dresink pro boršč

Nasekané papriky přeneste do stejné mísy jako nasekané cibule.

zeleninový dresink pro boršč

Oloupejte mrkev.

zeleninový dresink pro boršč

Mrkev nastrouhejte na hrubém struhadle.

zeleninový dresink pro boršč

Nasaďte nastrouhanou mrkev na cibuli a papriku.

zeleninový dresink pro boršč

Petrželku důkladně opláchněte. Přeložte a jemně nasekejte.

zeleninový dresink pro boršč

Opláchněte rajčata a nastrouhejte na hrubém struhadle.

zeleninový dresink pro boršč

Nastrouhaná rajčata přeneste do zbytku zeleniny.

zeleninový dresink pro boršč

Přidat sůl.

zeleninový dresink pro boršč

Zeleninu dobře promíchejte, dokud se sůl nerozpustí..

zeleninový dresink pro boršč

Rozšířit borščový dresink do sterilních nádob a zašroubujte je pomocí sterilních víček. Sůl je přírodní konzervační látka, takže zeleninová oblékání pro boršč vydrží až do jara. Ale musíte ji uložit v lednici..

zeleninový dresink pro boršč

Oblékání na boršč na zimu. Fotografie

zeleninový dresink pro boršč


Podívejte se na podobné recepty

» » Borščový dresink na zimu. Zlaté recepty s fotografiemi. Nejlepších 10