Salát `pepř, rajčata na zimu`

Salát "pepř, rajčata na zimu" - velmi oblíbený mezi zadavateli, protože tyto dvě zeleniny jsou dokonale kombinovány a vzájemně se doplňují, čerstvé i konzervované. Proto vám nabízíme několik receptů na přípravu salátů, mezi které patří rajčata a paprika..

Pepřový salát, rajčata na zimu

Pepřový salát, rajčata na zimu s mrkví a cibulí

Ingredience potřebné pro salát:

Tři kilogramy rajčat

Jeden kilogram mrkve

Jeden kilogram cibule

Jeden kilogram papriky (červené)

Sto gramů soli (6 polévkových lžic)

Tři sta gramů cukru (1,5 šálku)

Čtyři sta gramů rostlinného oleje

Tři polévkové lžíce octa (polévkové lžíce)

Jedna lžička mletého černého pepře

Způsob přípravy salátu:

Rajčata umyjte a nakrájejte na tenké plátky nebo půlkruhy. Sladká paprika, cibule, kůra, praná a nakrájená na kostky. Oloupejte a nastrouhejte mrkev zelený rajčatový salát.

Veškerou připravenou zeleninu vložte do velké mísy, smíchejte se solí a po zakrytí salátu pokličkou vložte na 12 hodin na chladné místo..

Po stanovené době přidejte do zeleniny olej, černý pepř, ocet, cukr a zapálte. Vařte za stálého míchání po dobu 33-37 minut a okamžitě vložte do pasterizovaných sklenic. Rychle a důkladně utěsněte (srolovat) a přikryjte teplou (přikrývka, přikrývka, péřové lůžko atd.)

Když jsou sklenice na salát zcela v pohodě, odložte je i na skladování cuketa salát na zimu na chladné místo.

Pepřový salát, rajčata na zimu

Pepřový salát, rajčata na zimu s cibulí

Ingredience potřebné pro salát:

Dva a půl kilogramu rajčat

Tři velké cibule

Sedm kousků papriky (červené)

Sedm bobkových listů

Pět karafiátů

Pro marinádu:

Tři lžičky soli

Pět lžiček cukru

Sedm polévkových lžic rostlinného oleje

Jeden litr vody

Půl lžičky kyseliny citronové (na jeden litr plechovky)

Způsob přípravy salátu:

Omyjte a nasekejte veškerou zeleninu. Rajčata v plátky, pepř v kostkách, cibule v půlku. Nalijte vroucí vodu na samostatně nasekanou cibuli.

Poté dejte bobkový pepř a hřebíček na dno čisté a pasterizované nádoby a na ně položte vrstvu červeného pepře. Položte rajčata na papriky a cibuli na rajčata. Tímto způsobem střídejte vrstvy, dokud nebude nádoba naplněna až na vrchol..

Naskládané do sklenic pepřový salát, rajčata na zimu s cibulkou, nalijte vroucí vodu a nechte 20-23 minut.

Potom by měla být voda vypuštěna do pánve a na jejím základě je připravena marináda. Chcete-li to provést, musíte zředit sůl a cukr ve vodě a vše dobře vařit po dobu několika minut.

Připravená horká marináda, opatrně nalijte sklenice na samý vrchol (vytlačit přebytečný vzduch ze sklenice) a pomocí speciálního sešívacího zařízení dejte sklenice do vařených plechových víček..

Poté opatrně otočte každou nádobu dnem vzhůru a ujistěte se, že víčka pevně sedí a marináda neteče, pevně ji zabalte do hustého polyethylenu a přikryjte něčím teplým (péřové lůžko, polštáře, bavlna nebo vlněná přikrývka atd.).

Pepřový salát, rajčata na zimu

Po čekání na úplné vychladnutí salátových nádob je přeneste k dalšímu uskladnění v chladné spíži nebo sklepě, kde obvykle všechny vařené domácí skladujete zvraty.


Podívejte se na podobné recepty

» » Salát `pepř, rajčata na zimu`