Rajčata ve vlastní šťávě na zimu

Pohodlná a snadná konzervace rajčat bez jakýchkoli přísad. Skladem jsou pouze dva produkty: rajčata samotná a sůl. Nic navíc. Produkt dokonale zachovává sladkost čerstvé rajčatové příchuti. Nelze samozřejmě říci, že konzervovaná rajčata jsou přesně jako čerstvá rajčata. Ale přinejmenším jsou velmi podobné. Každý, kdo je zvyklý na octové náplně, může pochybovat o plnosti chuti rajčat takto konzervovaných. Věř mi, chuť je v pořádku. Tato konzervační metoda se zaměřuje na přirozenou chuť rajčat, které samy obsahují kyselinu a mají svou vlastní charakteristickou chuť..

Rajčata ve vlastní šťávě se nevaří, jednoduše se přidají vroucí vodou k odstranění pokožky. Zelenina je již sterilizována v plechovkách. Během procesu vaření se zelenina trochu usadí a sklenice se nahoře trochu vyprázdní. Pro tuto metodu je to zcela přirozený proces, protože šťáva pochází z rajčat..

Pro uchování je nejlepší vzít hustá rajčata. A samozřejmě malé. 1 litrová nádoba obvykle pojme 1 kg rajčat, pro které stačí použít pouze 1 kulatou lžičku soli. Vezměte sůl bez přísad a velké.
Konzervovaná rajčata ve vlastní šťávě - recept dne.


Ingredience pro výrobu rajčat ve vlastní šťávě
Složení:
- rajčata - 1 kg,
- stolní sůl - 1 lžička (se skluzavkou).nakrájejte rajčata a vložte je do vroucí vody
Nejprve připravme pokrmy a zeleninu. Sklenice a víčka myjeme sodou. Poté sterilizujeme oblíbeným způsobem.

Umyjte rajčata ve studené vodě, udělejte křížové řezy nahoře (ne hluboko), vložte je do hluboké mísy. Vařte vodu v konvici a naplňte ji rajčaty na vrchol.
Oloupejte rajče
Po 2 nebo 3 minutách vypusťte vroucí vodu. Udělali jsme to, abychom snadno odstranili kůži z rajčat. Střelíme. Nejprve si pomůžeme nožem (zavěsíme ho), pak se slupka z rajčat snadno uvolní, pokud ji jednoduše vytáhnete.
vložte rajčata do sterilních nádob
Oloupaná rajčata jsme dali do sterilních sklenic. Posypeme zeleninu solí.
sterilizujte rajčata společně se sklenicí
Víko jsme položili na vrchol, ale ještě jej neutahujeme.

Nyní musíme sterilizovat rajčata spolu se sklenicí. Za tímto účelem vezmeme velkou pánev, na dno položíme bavlnu nebo len plátno, několikrát složené. Dali jsme na to sklenice tak, aby mezi nimi byl malý prostor. Jinak, když se vaří, mohou prasknout vibracemi a kolizemi. Naplňte vodu kolem ramen plechovek.

Zapneme kamna, proces začal. Jakmile se voda vaří, budeme to časovat.
srolovat víka a převrátit se
Po 40 minutách vyjměte sklenice a zaklopte víčka. Obraťte se na víčka pro další sterilizaci.
vložili jsme ji do sklepa pro uložení
Když se rajčata vychladnou, vložte je do sklepa nebo do chladničky ke skladování.

Jíst rajčata po celý rok pokaždé, když chceme něco chutného, ​​slaného a zdravého. Pokud dostanete velkou nabídku takových rajčat, můžete si v zimě smažit vejce s nimi a připravit lahodnou polévku kharcho. Ukázalo se, že je velmi chutné! Jako čerstvá rajčata. Dobrou chuť!
recept na konzervovaná rajčata ve vlastní šťávě
Starinskaya Lesya

Jsou o nic méně chutné nakládaná rajčata.
Podívejte se na podobné recepty

» » Rajčata ve vlastní šťávě na zimu