Jak solit prasata doma, je chutné a jednoduché

Mnoho lidí miluje solená prasata v Rusku, a to i přesto, že houby jsou klasifikovány jako podmíněně jedlé, a některé druhy čeledi prasat jsou oficiálně považovány za jedovaté.

Níže uvedené recepty o tom, jak solit prasata na zimu ve sklenicích, podle všech doporučení, vám pomohou tyto houby správně vařit..

Jak lahodně vařit nakládaná rajčata, nakládaná zelená rajčata nebo solená russula, můžete také zjistit, zda se blíže podíváte na náš web.

Klasický způsob solení prasat vám řekne, jak správně zpracovat a připravit houby na solení, v budoucnu při jídle, beze strachu o vaše zdraví. Dodržování všech bodů receptu zaručuje vynikající výsledek.

Budete potřebovat:

 • 1 kg čerstvých prasečích uzávěrů;
 • 50 g. ne jodizovaná hrubá sůl;
 • deset větviček kopru (s deštníkem);
 • tři kusy listy rybízu (z černého rybízu);
 • pět kusů stroužky česneku;
 • 5 kusů. černé pepře.

Recepty solných prasat:

 1. Čerstvě nasbíraná prasata důkladně omyjte tekoucí vodou z lesních zbytků a nečistot, očistěte, odstraňte podezřelá místa na těle hub, rozřeďte velké vzorky na několik menších kusů.
 2. Složte zpracované houby do široké pánve a zakryjte čistou studenou vodou. Namáčení bude trvat 15 hodin a voda v povodí musí být měněna každých pět hodin - to je předpoklad, protože nesmíte zapomenout, že prasata jsou oficiálně klasifikována jako jedovaté houby.
 3. Po namočení vložte houby do velkého hrnce, přikryjte osolenou vodou, zapálte a vyčkejte, než se vaří. Po vrhu vody vařte prasata pět minut.
 4. Vypusťte vroucí vodu do dřezu a houby opláchněte čistou vodou.
 5. Vyměňte prasata v květináči, přidejte vodu a sůl. Tentokrát, po zahřátí kapaliny, vařte až půl hodiny.
 6. Vylijte horkou vodu z pánve, znovu opláchněte houby.
 7. Potřetí naplňte prasata čerstvou vodou, přidejte sůl, vařte a vařte čtyřicet minut.
 8. Mezitím umyjte rybízové ​​listy (černé) a kopr.
 9. Nakrájené stroužky česneku nakrájejte na plátky.
 10. Plechovky sterilizujte jakýmkoli pohodlným způsobem a usušte.
 11. Hoďte poslední vařená prasata do cedníku, nechte je lehnout si, aby po vaření vypustili přebytečnou tekutinu.
 12. Zpracovaná prasata jsou balena do sterilizovaných nádob v hustých vrstvách a na samé dno plechovek jsou umístěny rybízové ​​listy a koprové deštníky a houby se posypou solí smíchanou s pepřem a plátky česneku.
 13. V oddělené misce (pánev nebo konvice) vařte čistou vodu, která poté nalévá houby do sklenic.
 14. Dejte do sklenic útlak (například sklenici naplněnou vodou).
 15. Nádoby s nakládanými okurkami by se měly ochladit na pokojovou teplotu, poté přesunout obrobek na temné, chladnější místo (5-8 ° C).
 16. Po 45 dnech budou prasata solena a připravena k jídlu.

Jak na horká solná prasata

prasata2

Vaření hub podle tohoto receptu je docela pracné, ale nakonec si budete jisti, že prasata zpracovaná různými způsoby nepoškodí vaše zdraví. Přípravek je zajímavý tím, že kromě vaření je zde také proces smažení v oleji - to není typické pro moření hub, ale velmi originální. Na výstupu dostanete lahodná slaná prasata, která se dobře hodí k ostatním stolním pokrmům.

Potřebovat:

 • čerstvá mladá prasata - 1 kg;
 • hrubá sůl bez přidání jódu - 2 lžíce. l.;
 • malá hlava česneku - 1 ks;
 • olej (rostlinný) - ze 100 gramů;
 • vavřínové listy - 5 kusů;
 • hrášek (černý a koření) - 7-10 kusů.

Jak solit prasata na zimu:

 1. Při sběru prasat v lese věnujte větší pozornost mladým a malým exemplářům, přesto však mladé houby dosud nenasákly mnoho škodlivých látek z okolního prostředí. Shromážděná prasata (jsou to také prasata, dunki, kravíny) důkladně omyjte studenou vodou, čisté. Pokud se chytí velké houby, nakrájejte je na dva nebo čtyři menší kousky.
 2. Připravte čistá prasata do jakékoli velké nádoby, nalijte studenou vodu, aby skryla houby. Namáčení bude trvat dva dny. Není nutné potlačovat. Voda musí být měněna třikrát nebo čtyřikrát každých 24 hodin.
 3. Po namočení vypusťte vodu, houby opláchněte čerstvou tekoucí vodou.
 4. Vložte všechna nasáklá prasata do samostatné pánve, zalijte dostatečným množstvím vody a uvařte.
 5. Po varu houby vařte jednu a půl až dvě hodiny. Ujistěte se, že jste odstranili pěnu vytvořenou na povrchu. Voda, ve které se vaří houby, může být solena.
 6. Po zahřátí houby opláchněte a vložte je zpět do čisté pánve, přidejte čerstvou vodu. Musí se vařit podruhé - 1 hodinu.
 7. Po chvilce uvařená prasata znovu opláchněte a vložte do cedníku, aby po oplachování vypustila přebytečnou tekutinu.
 8. Oloupejte hlavu česneku a nasekejte všechny hřebíček na kaši.
 9. Vezměte si prostornou pánev, vložte vařená prasata.
 10. Nalijte rostlinný olej tak, aby pokrýval houby. Receptura ukazuje přibližné množství oleje, jeho množství lze v případě potřeby v konkrétním případě zvýšit.
 11. Posypeme solí, česnekovou kaší, přidáme pepře a bobkové listy. Míchejte ingredience, dejte pánev na mírné zahřátí a smažte prasata asi čtyřicet minut.
 12. Během smažení je nezapomeňte promíchat, aby nespálily.
 13. Sterilizujte a vysušte sklenice a víčka.
 14. Nakonec jsou připravené houby pečlivě uspořádány ve sklenicích, uzavřené víky.
 15. Nádoby s houbami se musí ochladit a teprve poté je lze umístit do chladničky nebo studeného sklepa.
 16. Po dni si můžete vyzkoušet chlazené houby, protože prošly dostatečným množstvím tepelné úpravy a namočily v pánvi po dobu čtyřiceti minut do soli.

Jak solit prasečí houby recept

prasata3

Navzdory skutečnosti, že pro prasata se doporučuje použití metody solení za horka (vaření), mnozí dávají přednost solení těchto hub za studena (bez tepelného zpracování). Touto metodou je hlavní věcí je předem namočit do slané vody. V důsledku toho jsou prasata křupavá a jsou dobrým základem pro mnoho jídel..

Povinné složky:

 • čerstvě sklizená prasata - jeden kilogram;
 • kamenná sůl - 60 gramů;
 • stroužky česneku - 6 kusů;
 • černý pepř - 6 hrách;
 • kopr se semeny - 3 větve;
 • černý rybíz - 5 listů.

Solená prasata recept:

 1. Čerstvě vybraná prasata neuchovávejte dlouhou dobu, velmi rychle se zhoršují. Sbírejte přibližně středně velké vzorky, protože ty větší jsou volnější a během přípravy se rozpadnou. Houby, mytí, loupání, odříznutí nohou (nejsou potřeba při solení), čepice, pokud je to žádoucí, lze snížit na polovinu nebo ponechat neporušené.
 2. Připravené čepice nalijte do široké nádoby (např. Umyvadlo), zalijte studenou slanou vodou (dvě ploché lžičky na litr vody), aby v ní volně vznášely.
 3. Doporučuje se namočit houby do místnosti s t ne větším než 8 stupňů, samotný proces bude trvat jeden den. Každých pět hodin musí být voda vyměněna a nezapomeňte přidat nějakou sůl. Teprve pak se zbavíte hořké chuti těchto hub.
 4. Po namočení prasete opláchněte čistou vodou a nechte vytéct v cedníku.
 5. Česnek nakrájejte na malé kousky, opláchněte listy a koprem ve vodě. Je lepší solit prasata v keramické nádobě, ale pokud žádné neexistují, vezměte obyčejné sklenice, předem sterilizujte..
 6. Na dno nádoby dejte listy a koprové větve, pak vložte houby smíchané se solí, černým pepřem a kousky česneku.
 7. Zakryjte čistým hadříkem nebo, složený ve třech nebo čtyřech vrstvách, gázou, položte na všechno závažný lis (například čistý velký kámen) a nechte jej na tmavém místě s teplotou 5-8 stupňů.

  Po 45 dnech budou prasata solena a jedlá.

Jak solit prasata na zimu

prasata4

Horká metoda solení je považována za nejbezpečnější, houby se vaří a všechny jedy se ničí vlivem vysokých teplot. Prasata jsou ze zřejmých důvodů vařena v několika vodách. Tento recept obsahuje přísady se silnou vůní - jedná se o hřebíček a česnek, které jsou ideální pro uchovávání potravin, aby byly chutnější a aromatičtější..

Požadováno (pro 0,7 kg prasat):

 • sůl, jodizovaná - 40 gramů;
 • česnek - 2 stroužky;
 • hřebíček - 3 suché pupeny;
 • vavřín - 3 listy;
 • listy černého rybízu - 2 ks .;
 • sladký hrášek - 4-5 kusů.

Jak solit hříbky na zimu:

 1. Prasata přivezená z lesa musí být okamžitě zpracována. Odstraňte trosky, odstraňte všechny nohy (mohou být odhozeny), důkladně opláchněte klobouky vodou, odřízněte od nich všechna podezřelá místa.
 2. Víčka vepřů vložte do jakékoli velké nádoby, namočte ji do slané vody (výpočet: deset gramů soli / 1 litr vody) po dobu 24 hodin. Během této doby vyměňte vodu v nádobě 4-5krát, nezapomeňte ji pokaždé zředit solí.
 3. Po dni vařte vepři ve stejné slané vodě půl hodiny.
 4. Nalijte vroucí vodu, ve které se vařily čepice, a opláchněte je.
 5. Nalijte do pánve čerstvou vodu, vložte tam prasata a přiveďte k varu.
 6. Přidejte sůl podle receptury, náhodně nasekaný česnek, všechny listy, pepř a samozřejmě kořeněné stroužky do vroucí houby.
 7. Vařte ingredience po dobu 15 minut..
 8. Po uplynutí doby vaření vložte houby do cedníku.
 9. Chytte koření a listy štěrbinovou lžičkou a distribuujte je do předem sterilizovaných sklenic (položte na dno)..
 10. Houby pevně vložte do nádob a nalijte solanku, ve které byly připraveny.
 11. Sklenice musí být utěsněny plastovými víčky, sklenice musí vychladnout a poté znovu uspořádány na chladnější a tmavší místo.
 12. O měsíc později si můžete pochutnat na slaných prasatech s kořenitou příchutí hřebíčku.

Jak solit hříbky na zimu

prasata5

Tento recept na solení vám řekne, jak vyrobit velké množství solených hub, pokud máte to štěstí, že je můžete v lese shromáždit. Počet hub v tomto receptu je od deseti kilogramů, to znamená, že můžete solit 20, 30 kg, ale vypočítat množství produktů na základě tohoto receptu (například, pokud deset kilogramů hub / libra soli, pak 20 kg / 1 kg, resp. a tak dále, s kořením stejným.)

Vzít:

 • deset kg prasat;
 • 500 g kamenné soli;
 • 1 bol. banda přezrálého kopru;
 • 30 ks. listy černého rybízu;
 • dvě hlavy česneku;
 • 20 koření a každý černý pepř.

Solená prasata na zimu:

 1. Zpracovejte získané houby.
 2. Víčka vepřů vložte do velkých nádob, naplňte vodou (měla by být mírně osolená) a nechte 24 hodin namočit, čtyřikrát vyměňte vodu..
 3. Pak musí blanch po dobu 20 minut..
 4. Zahoďte cedník (síto), nechte vodu vytéct a prasata vychladnout.
 5. Připravte si prostornou nádobu na solení (sud, kbelík, vana): nalijte vroucí vodou a osušte.
 6. Nalijte vrstvu minerální soli na dno vybrané nádoby, poté zalejte vrstvu houbových uzávěrů (asi 4-5 centimetrů), znovu osolte a některé koření rozpusťte nasekaným česnekem, opakujte postup, dokud nebudou položeny všechny ingredience. Klobouky jsou naskládány žebrovanou stranou nahoru.
 7. Na horní vrstvu prasat položte čistý hadřík, na něj položte dřevěný kruh (velký talíř, víko) a dejte lis.
 8. Skladujte solenou nádobu při teplotě nepřesahující + 7 ° C.
 9. Prasata budou vařena za měsíc a půl.
 10. Při solení se prasata usazují a dávají šťávu, jedná se o solanku, ve které by měla být zcela skryta, pokud zjistíte, že není dostatek solanky, přidejte vařenou chlazenou vodu s tímto výpočtem - 20 gramů soli / jeden litr vody.

Solená prasata jsou netradičními favority na stole mezi předkrmy z hub, dnes jsou však stále populární. Mnoho lidí, kteří je ochutnali ve slané formě, tvrdí, že jsou velmi chutní. Hlavní věcí v procesu vaření těchto a skutečně všech hub je správné zpracování, jinak může chutné jídlo zpočátku způsobit smutné následky..


Podívejte se na podobné recepty

» » Jak solit prasata doma, je chutné a jednoduché