Jednoduchý recept na vaření s fotografiemi krok za krokem na zimu konzervovaných rajčat se sladkou paprikou doma

rajčata s paprikou

Popis

Rajčata s paprikou na zimu - úžasná ochrana, kterou prostě nelze srovnávat s jinými zimními přípravky. Jistě, pro mnoho manželek v létě léto neprochází bez konzervovaných rajčat a pro někoho se snad příprava takového občerstvení v létě stala tradicí obecně. Zkušení hostesky vědí, jak používat tuto zeleninu pouze pro budoucí použití: v létě připravují chutné saláty z čerstvých rajčat se sladkou paprikou a na zimu připravují úžasné konzervy ze stejné zeleniny.

Každá žena v domácnosti, i ta nejzkušenější, by měla vědět, že doma je velmi snadné konzervovat rajčata s česnekem a paprikou.. Pokud navíc použijete tento recept s fotografií, která je uvedena níže ve formě pokynů krok za krokem, vaření se také uskuteční velmi rychle a zelenina se ukáže být tak chutný, že si líznete prsty doprava.

V tomto jednoduchém receptu s fotografií jsme konzervovali rajčata na zimu prakticky bez koření.. Z nich se používají pouze černé pepře. Pokud však chcete, aby konzervovaná zimní zelenina byla kořenitá, použijte hřebíček na jejich vaření..

Pojďme tedy začít vařit!

Ingredience

 • Rajčata 2, -2,5 kg
 • Sladká paprika 1 ks.
 • Česnek 1 ks.
 • Kopr 1 snítka
 • Petržel 1 snítka
 • Černé pepře 10-15 ks.
 • Bobkový list 2-3 ks.
 • Jablečný ocet 6%, 2-3 lžíce l.
 • Vaření sůl 5 lžička.
 • Granulovaný cukr 10 lžičky.

Kroky

 1. Začněte s konzervováním rajčat na zimu tím, že připravíte všechny potřebné ingredience. To je nezbytné, aby nedošlo k rozptylování během procesu vaření při hledání požadovaného koření nebo zeleniny..

  ingredience, které potřebujeme

 2. Poté rajčata dobře opláchněte. V tomto receptu se jejich počet počítá pro jednu třílitrovou plechovku. Poznámka! Pro konzervování jsou rajčata vhodná pro jakoukoli odrůdu, takže si můžete vzít zeleninu, která roste ve vaší zahradě.

  myjeme rajčata

 3. Nyní důkladně umyjte sklenice a na dno položte větvičky petrželky a kopru, bobkové listy a černý pepř. V této fázi, pokud si přejete, můžete do sklenice přidat hřebíček..

  rozložte zeleň

 4. Poté opláchněte a oddělte papriku od semen a poté ji nakrájejte na dlouhé proužky. Připravená rajčata pak vezměte do sklenic s bylinkami a kořením smíchaným s nakrájenou paprikou. Také mezi rajčata by měla být strouhaná stroužka česneku umístěna na několika místech..

  rajčata a papriky

 5. Po přidání všech koření a zeleniny do sklenic nalijte na ně vroucí vodu. Rada! Chcete-li zabránit prasknutí skla v průběhu lití vroucí vody, nalijte ji velmi pomalu, aby plechovka měla čas na předběžné koupání párou.

  nalijte vroucí vodu

 6. Kapalina v plechovkách by měla být patnáct minut. Poté ji vypusťte do hrnce a smíchejte s granulovaným cukrem a solí. Výslednou sladkou vodu přiveďte k varu a poté ji vyjměte ze sporáku.

  příprava marinády

 7. Před naplněním polotovarů solankou přidejte do sklenic potřebné množství octa. Tento recept používá jablečný ocet pro konzervování rajčat, ale můžete použít i běžný stolní ocet..

  přidat ocet

 8. Nezapomeňte okamžitě naplnit naplněné nádoby víky, po kterých je nezapomeňte zkontrolovat na těsnost..

  srolovat pevně

 9. Po sešívání položte všechna sklenice na podlahu s víky dolů a přikryjte je teplou přikrývkou, dokud nevychladnou. Po jednom dni vezměte vychlazené polotovary do suterénu nebo spíž. Konzervovaná rajčata se sladkou paprikou na zimu jsou připravena. Do měsíce je mohou jíst. Mimochodem, s takovou zeleninou můžete sloužit vepřové, kuřecí, stejně jako drůbež a další druhá teplá jídla..

  konzervovaná rajčata na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý recept na vaření s fotografiemi krok za krokem na zimu konzervovaných rajčat se sladkou paprikou doma