Borščový dresink. Recept s fotografií

Pro milovníky čerstvého dresinku pro boršč místo tradiční rajčatové pasty je následující jednoduchý konzervační recept perfektní.
Povinné složky:
Čerstvá rajčata
Paprika
Hrách na koření


Bobkový list
Sůl
Příprava:
Promytá rajčata otočíme přes odšťavňovač Strumok. Pokud takové zařízení neexistuje, bude běžný mlýnek na maso, ale Strumok je dobrý, protože šťávu dokonale vymačká a oddělí od koláče. Jsou-li rajčata velká, měla by být nejdříve nakrájena na polovinu nebo na čtvrtiny..

Borščový dresink

Nalijte výslednou hmotu do pánev a vařte.
Když je rajčatová šťáva v ohni, připravte papriku: umyjte je, vyjměte semena a nakrájejte je na proužky. Pepř je potřebný v množství 1 lusek na půllitr nádoby. Odhadovaný objem je patrný z plnění pánve: například, pokud máte plnou pětilitrovou pánvi šťávy, pak budete moci uzavřít asi 10 půllitrových sklenic, resp. Potřebujete 10 lusků papriky.

Borščový dresink


Nádoby a víčka sterilizujeme paralelně.

Borščový dresink

Po uvaření rajčatové šťávy (ujistěte se, že pěna neuteče, protože pokud k tomu dojde, dresink se ukáže jako příliš tenký), nechte jej vařit asi 15 minut. Poté přidejte nasekané papriky, pepře a bobkové listy. Pro pětititrový kastrol budete potřebovat 1 deset gramové balení koření a 10-15 bobkových listů. Přidejte sůl podle chuti.
Směs se musí vařit, dokud paprika nezměkne. Nepřeplňujte, protože v tomto případě se „plíží“.
Nalijeme horký obvaz do sterilních sklenic, ujistěte se, že pepř a bobkový list rovnoměrně padají do každé sklenice, srolovat se.

Borščový dresink

Borščový dresink

 

1 pollitrová nádoba takového obvazu může nahradit 2 polévkové lžíce rajčatové pasty. Pro přípravu velkého hrnce boršče tedy budete potřebovat 1 plechovku boršového dresinku. Obvaz lze také použít pro dušení brambor..

Borščový dresink


Zde je jednoduchý recept, který vám poskytne čerstvé ozvěny léta v zimě. Dobrou chuť!

recept poskytl marichka86


Podívejte se na podobné recepty

» » Borščový dresink. Recept s fotografií