Rozmanité konzervování

Můžete konzervovat každé ovoce samostatně, nebo si můžete připravit domácí sortiment zeleniny, ovoce nebo bobule, který dozrává přibližně v jednom období. Tím, že uděláte takový blank, prakticky zakořeníte celou svou plodinu do jedné nádoby, ne bez důvodu míchaná zelenina, konzervování která je mezi manželkami velmi oblíbená, se nazývá „zeleninová zahrada“.

Udělali jsme malý výběr a spěcháme, abychom vám ho nabídli. V něm jsme se pokusili zahrnout pouze ty nejlepší recepty na prázdné sortimenty, včetně výše uvedeného receptu, a začneme s tím..

tak, NApozorování nejrůznějších -  recepty.

Rozmanité konzervování

1. NAkonzervování zeleniny - roztříděný"Zahrada"

Požadované ingredience na 1 litr sklenice:

Malá rajčata -2-3 věci

Okurky střední délky - 2-3 kusy

Květák - jedna malá květenství nebo polovina velké

Česnek - 3-4 stroužky, oloupané

Paprika - jedno malé ovoce

Mrkev - jedna kořenová zelenina

Cibule - čtyři malé cibule

Bobkový list

Karafiát

Kopr

Pro marinádovou výplň:

Ocet 9% - tři polévkové lžíce

Stolní sůl - dvě lžičky

Granulovaný cukr - jedna lžička.

Rozmanitá metoda přípravy:

Veškerá zelenina by měla být dobře umytá a usušena na kuchyňském bavlněném ručníku. Oloupejte cibuli, rozdělte květák na malé květenství, oloupejte mrkev a nasekejte je na kruhy, nakrájejte pepř na úzké „čluny“, jako u všech ostatních konzervovaný pepř.

Poté sterilizujte čisté skleněné nádoby přes páru, vložte do nich bobkové listy a koření a na horní část nádoby připravte nejrůznější připravené zeleninové ingredience..

Poté vařte vodu v kastrolu, přidejte do ní cukr, ocet a sůl, nechte vařit po dobu dalších 4 minut a připravenou marinádu nalijte na sklenice zeleniny. Poté jsou sklenice zakryty víky a odeslány k další sterilizaci během 9–12 minut, od okamžiku, kdy se voda vaří.

Po sterilizaci by měly být plechovky okamžitě srolovány a otočeny dnem vzhůru s víkem, dokud zcela nevychladly pod širým nebem, bez dodatečné izolace..

Rozmanité konzervování


2. NAkonzervování rajčat a okurek  - roztříděný"Oblíbený"

Požadované ingredience pro rozmanité konzervování:

Okurky

Rajčata

Sůl - čtyři polévkové lžíce na 3-litrovou nádobu

Cukr - tři polévkové lžíce na 3-litrovou nádobu

Ocotová esence - jedna dezertní lžíce na 3-litrovou nádobu

Česnek - 4 malé stroužky

Černý pepř - několik hrách

Nové koření černý pepř - pár hrášku

Karafiát - pár věcí

Bobkový list - několik listů

Mrkev je jedna malá kořenová zelenina

Rozmanitá metoda přípravy:

Na dno každé umyté a sterilizované nádoby je třeba dát kopr, koření, část stroužků česneku nakrájenou na tenké plátky a rajčata předpíchnout na 3 - 4 místech dřevěným párátkem na polovinu nádoby.

Druhá polovina sklenice by měla být naplněna připravenými okurkami a naplněna vroucí vodou, dávejte pozor, abyste sklenici neroztrhli. Nechte zeleninu namočenou v horké vodě asi 20 minut, poté ji vypusťte do kastrolu a na jejím základě připravte marinádu.

Nalijte obsah třílitrových sklenic hotovou marinádou, která několik minut vaří a okamžitě převalíme víčka. Sklenice opatrně otočte dnem vzhůru, zkontrolujte těsnost těsnění a poté je zabalte do teplé přikrývky nebo polštáře, dokud zcela nevychladnou..

Rozmanité konzervování

Uchovávejte misku tak, jak byla připravena lecho na zimu lepší při teplotách ne více než 25 stupňů.


Podívejte se na podobné recepty

» » Rozmanité konzervování