Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Nejlepší způsob, jak diverzifikovat řadu nudných zimních jídel, je zavřít zeleninové saláty-občerstvení pro zimní stůl. Jejich nekonečná paleta umožňuje vytvářet nejzajímavější kombinace. kromě jednoduchý zeleninový salát na zimu - je to vždy experiment, varianta, díky které se objevuje zcela nový vkus.

Tyto konzervy jsou založeny na okurkách, rajčatech, lilcích, cuketách, zelí, paprikách, mrkvi ... Jsou kombinovány, zakryty samostatně, doplněny všemi druhy koření, bylin a koření. A pokaždé, když do receptu přinášejí něco vlastního, speciální, v důsledku toho se snaží získat originální a úspěšné řešení..

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Není třeba absolvovat speciální kurzy vaření, abyste se naučili, jak zavřít zimu chutné zeleninové občerstvení ve sklenicích. Hlavní věcí je vybrat ty nejzajímavější recepty, připravit pro ně potřebné ingredience a správně je utěsnit v uzavřené nádobě. Většina salátů je sterilizována, ale „syrové“ přípravky nejsou o nic méně populární.

V závislosti na tom, zda byl salát uvařen, je vybráno vhodné místo skladování: lednice nebo chladný sklep nebo domácí spíž.

Dobře korkové občerstvení bude stát bez poškození a ochutnat celou zimu i při pokojové teplotě. Aby bylo možné konzervaci uchovávat po celý rok, nejdůležitější skutečností je dodržování pravidel mokrého zpracování. Veškerá zelenina a další složky receptu, stejně jako sklenice a víčka, jsou důkladně omyty.!

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jednoduchý salát ze zeleniny na zimu "Kuban"


Tento salát je jednoduchý v každém smyslu. Výrobky pro něj jsou k dispozici celé léto a začátkem podzimu. A vaření spočívá v libovolném sekání zeleniny, krátkém dušení, sterilizaci a uzavřeném švu.

Kromě toho je „Kubansky“ atraktivní, protože přesný recept lze změnit, stejně jako poměr složek, což je velmi praktické.

Pro svačinu v základní verzi je vybrán následující počet produktů:

- 1,5 kg rajčat, papriky a okurek,

- jeden kilogram cibule a mrkve,

- malé vidličky zelí,

- z čeho vybírat,

- 6 bobkových listů,

- asi 30 zrn koření a černého pepře,

- sklenka stolního otstu (9%),

- 2 šálky vonného rostlinného oleje,

- 3-4 lžíce sůl,

- 6 lžíce krystalový cukr.

Předpokladem pro přípravu salátu je přítomnost velkoobjemové nepřilnavé nádoby pro vaření obrobku. Všechny součásti řezu se musí do něj zasunout a během tepelného zpracování nesmí hořet.

Nejsou-li taková jídla k dispozici, je lepší připravit salát po částech a nezhutňovat ingredience. Po vyzvednutí vhodné nádoby na vaření se odebírají na zeleninu. V zásadě neexistují žádné zvláštní požadavky na tvar řezu, ale v ideálním případě jsou rozdrceny na proužky. Zelení jsou jen nasekané. Poté je vše složeno do hluboké nádoby, nasoleno, ochuceno rostlinným olejem s otstem a kořením.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Zeleninová směs, která byla přítomna a která vypustila šťávu, by měla být ochutnána a v případě potřeby by měla být chuť upravena. S novými doplňky lahodný jednoduchý zeleninový salát na zimu znovu promíchejte a umístěte na sporák po dobu 20 minut do mírného varu. Je žádoucí, aby prvních 5 minut intenzity vaření bylo aktivnější - pak by bylo sníženo. Asi 7 minut před ukončením tepelného procesu se položí drcený bobkový list.

Současně se zahřívá voda na sousedním hořáku pro sterilizaci skleněných nádob. Okurka, rajčata a pepřový salát Nejvhodnější je sbalit se do půllitrových nebo litrových nádob. Proto se nádoba s odpovídajícím posunem umístí vodorovně do pánve s teplou vodou, přivede se k varu a udržuje se asi 15-20 minut. Poté se plechovky vyjmou, naplní se horkým salátem a uzavřou se / sbalí se víky.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jednoduchý zeleninový salát na zimu: „Winter lobio“


Složky pro takové neobvyklé jídlo budou:

- 1 kg fazole,

- 1 kilogram rajčete, mrkve a cibule,

- libový olej na smažení zeleniny,

- půl lžíce. otsta pro každou plechovku,

- 2-3 lžíce Sahara,

- 1,5 lžíce sůl.

Fazole jsou předem namočeny tak, aby bobule bobtnaly. Je lepší to udělat přes noc a další den vařit namočené fazole po dobu čtvrt hodiny. Zelenina je nakrájena na kostky a smažena samostatně v rostlinném oleji. Fazole jsou kombinovány se zeleninovou pečenou. Směs byla ochucena solným cukrem a dušena po dobu 1,5 hodiny na mírném ohni za pravidelného míchání.

v lahodný smažený salát na zimu můžete přidat vodu, pokud chcete, aby byl tenčí a pikantní omáčkou. Horká hmota je balena do litrových švů a přidává se do každého osetu. Předkrm je srolován s víky bez sterilizace.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

"Cuketa yurcha"

Ke všem způsobům blokování cukety na zimu byste měli přidat ještě jednu. "Jednoduchý zeleninový salát na zimu rychle»Extrémně snadno se připravuje a navíc docela uspokojivý, s příjemnou jemnou dochutí. Pro výkon 1,5 litru obrobku potřebujete:

- 1,5 kg oloupaných cuket,

- 500 g každé rajče a papriky,

- česnek hlava,

- 100 g kopru,

- 50 ml stolního otst,

- neúplná sklenice slunečnicového oleje,

- 100 g granulovaného cukru,

- asi 40 g soli,

- 3 koření hrášek,

- 5-6 zrn černého pepře.

Konzervační nádoby jsou předem sterilizovány. Připravte hlavně nádoby na půl litru. Zelenina a byliny jsou důkladně omyty. Oloupejte česnek. Pikantní rajčatové pyré se vyrábí z rajčat, česneku a bylin - můžete použít mlýnek na maso nebo přísady pyré z mixéru. Cuketa bez kůže a "vnitřností" se nakrájí na malé kostky nebo tyčinky. Pokud se používá mladé ovoce, nelze jemnou slupku odloupnout. Semena se očistí od papriky a dřeň se rozřeže na úhledné kousky.

K rajčatové náplni se přidá koření, nalije se olej a ocet. To se přivede k varu na mírném ohni a napěněná čepice se nechá usadit. Nasekaná zelenina se posílá do vroucího rajče, smíchá se a dusí asi 50 minut, čímž se síla ohně uškrtí. Zelenina v rajčatové omáčce nespalujte, takže se během varu nemusíte míchat. Misky zakryjte víkem, aby se snížilo vypařování. Salát připraven. Pivo je rozloženo v připravených nádobách a srolováno. Až do úplného vychladnutí se konzervované občerstvení převrátí a zabalí do přikrývky.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

"Roztříděný"

Rajčata se používají v mnoha receptech "Jak vyrobit jednoduchý zeleninový salát na zimu". Tato součást dělá chuť předkrm jasnější. Díky rajčatům je navržený „sortiment“ v souladu s masovými pokrmy, bramborami nebo slouží jako samostatná pochoutka. Příprava salátu vyžaduje následující přísady:

- 3 kg rajčat,

- jeden kilogram mrkve a cibule,

- 500 g papriky,

- 500 ml slunečnicového oleje,

- 4 bobkové listy,

- zrno černý pepř,

- 300 g cukru,

- 100 g soli,

- 2 lžíce jídelna.

Všechny rostlinné složky přípravku jsou připraveny jako v cuketa a ředkvičky salát: nakrájíme na kousky, ne příliš malé. Nalijí se do pánve, pokryté cukrem, solí, doplněné lavrushkou, olejem a pepřem. Jednoduchý zeleninový salát na zimu bez sterilizace míchejte a vařte 30 minut od okamžiku, kdy se hmota vaří. Doslova na konci, nalijte oset. Bez čekání na ochlazení se mísa nalije do kalcinovaných nádob a utáhne se víky..

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

"Lecho s lilkem"

Koncept pokrmu je jednoduchý. Je založen na receptu klasického bulharského lecha se zahrnutím lilku a mrkve. Chcete-li takové zimní ošetření, budete potřebovat:

- 1,5 kg lilku,

- 1 kg papriky a rajčat,

- 500 g mrkve, cibule-

- 2-3 bobkové listy,

- hrst hrášku směsi paprik,

- neúplná sklenice rostlinného oleje,

- 1,5 lžíce ozza esence,

- 100 g pískového cukru,

- 2,5-3 lžíce sůl.

Rajčata jsou nejprve zpracována: umytá, nakrájená na čtvrtiny (se šupkami) a šťouchaná. Oloupaná mrkev je nasekaná tenčími podložkami. Poté se rajče nalije do kastrolu, tam se umístí mrkvová kolečka, přidá se rostlinný olej a půl hodiny se dusí na mírném ohni. Po 30 minutách položte cibuli nakrájenou na půl kroužků a nasekané papriky. Obsah misek se uvede do varu a lilek se přidá k hlavním přísadám. Předem se opláchnou, namočí do slané vody, dekantují a odstraní pod tlakem po dobu asi 20 minut. Poté se zelenina nakrájí na polovinu podélně a poté se prořízne na vhodné plátky.

Na lilek se nalije sůl, granulovaný cukr a pepř. Vařte 25-30 minut. Pánev se odstraní z tepla, nalije do obsahu stolního osetu a bobkový list se vrhne. Vše dobře promíchejte a nechte ho vařit čtvrt hodiny. Horká hmota se rozloží na vyčištěné suché nádoby a sterilizuje se 12-15 minut. Po dokončení tepelného postupu je nádoba pevně uzavřena víky a zabalena na 12 až 15 hodin, aby se pomalu ochladila.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi
"Pečená řepa předkrm"


Banal řepa může být ve středu slavnostní hostiny. Samozřejmě často na základě této kořenové plodiny nakládané saláty ve sklenicích. Ale zajímavá možnost je také možná! .. Salát obsahuje 3 hlavní ingredience: vínová, mrkev a jablka. A přicházejí s úžasným sladkokyselým dresinkem. Rubínový odstín, svěží dochuť, jasná chuť - to vše je nový řepný salát! Při jeho přípravě jsou dodržovány následující proporce:

- 1,5 kg pečené řepy,

- kilogram jablek (nejlépe Antonovka),

- 0,5 - 0,6 kg mrkve,

- neúplná sklenice slunečnicového oleje,

- 1,5 šálku vody,

- 25-30 ml vína otst (můžete u stolu),

- 4 lžíce Sahara,

- 2,5 lžíce sůl.

Někteří kuchaři používají vařenou řepu ve svých receptech. Během vaření však kořenová plodina ztrácí většinu prospěšných stopových prvků a hodnotných výživných vlastností. Někteří se o tuto skutečnost vůbec nestarají, ale ti, kteří se starají o sebe a dodržují zdravou stravu, dospěli k závěru: je lepší péct Bordeaux. Zelenina se peče ve fólii. To je uvaří rychleji a šťáva se neodpaří. A kromě toho nádobí nebude špinavé. Jednoduše se plody vymyjí z podestýlky, zabalí se do fólie, bez loupání a umístí se do trouby na 1 hodinu, když se zahřejí na 200 stupňů. Řepa vyjde šťavnatá, chutná, aromatická, aniž by ztratila intenzivní barvu. Po ochlazení se očistí a naseká na hrubém struhadle. Případně nakrájejte na dlouhé tenké proužky. Umístěte řepu do hrnce nebo jiného vhodného kuchyňského náčiní.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Odloupněte jablka a odřízněte varlata. Mrkev důkladně oloupejte a umyjte. Obě složky jsou nasekané brčka nebo používají stejný hrubý struhadlo. Častěji dávají přednost krájení na kostky. To vám umožní udržet tekutinu v plátcích a zabrání vypouštění ovoce. Nasekaná jablka a mrkev jsou zasílány do nádoby na řepu. Přidejte do nich slunečnicový olej, vodu, přidejte sůl a cukr. Nádobí se položí na sporák a duší míchaná zelenina na zimu do půl hodiny. Poté se přidá víno ocet a vařič se nechá trochu více vařit. Přímo od ohně "Jednoduchý zeleninový salát na zimní recept rozloženy ve sklenicích a hermeticky srolované.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi

Jednoduchý zeleninový salát na zimu: "Rustikální"


Konečný recept neobsahuje rostlinný olej, čímž snižuje obsah kalorií v misce a zvyšuje výhody.

Pro kulinářské technologie “Jednoduchý zeleninový salát na zimu - krok za krokem»Musíte se připravit:

- 1 kg rajčat a mladých okurek,

- 3 střední cibule,

- 500 g papriky,

- 1 polévková lžíce ozza esence,

- 1 polévková lžíce sůl,

- 1,5 lžíce písek-cukr.

Mladé okurky (musí odříznout kůru od starých) se nasekají na kostky nebo obyčejné kruhy a umístí se do počáteční vrstvy ve sklenicích, které byly pečeny pro pár. Posypeme černým pepřem nahoře. Další vrstvy plátky rajčat, cibulové kroužky a papriky zeleninové se vyrábějí dále. V tomto případě mohou být vrstvy vyrobeny tenké, aby se mohly střídat v jedné nádobě několikrát. Pro chuť je každá zelenina smíchána s bylinkami.

Litá solanka je připravena z 1 litru vody, soli a cukru. Roztok se vaří, přidává se ostová esence a nalije se do obrobku za horka. Tara se salátem jako sklenice zelí s houbami a další podobné recepty, sterilizované a těsně uzavřené.

Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi
Podívejte se na podobné recepty

» » Jednoduchý zeleninový salát na zimu. Nejlepší recepty s fotografiemi