Konzervování salátů

V horkém létě je to celkem běžné konzervování rajče, okurky a jiná zelenina, protože v zimě s jakou radostí dáte voňavé křupavé okurky nebo konzervované lilky do salátové mísy. Konzervované saláty na zimu také velmi populární.
V zimě je mnoho salátů, na kterých se můžeme hodit, a všechny tyto příležitosti jsou nám dány konzervování: okurkový salát, pepřový a zelný salát, zeleninový salát, rajčatový a pepřový salát atd..

Konzervování salátů

Recepty na konzervování salátů předávané v rodinách od babiček a matek po dcery, najdete také zajímavé recepty v kuchařských knihách a na příslušných stránkách, včetně našich.


Pepřový salát se zelím


Řezané bílé zelí (1 kg). Na struhadlo nastrouhejte mrkev (800 g) a řepu (200 g), papriky (barevné, 1,5 kg) a cibuli (800 g) nakrájené na kroužky. Nakrájejte 150 g bylin (petržel, kopr, celer) a 8 stroužků česneku. Sůl, pepř a smíchejte veškerou zeleninu, naplňte rostlinným olejem (sklo) a vložte do sklenic. Sterilizujte sklenice s obsahem při teplotě 80-90 stupňů po dobu jedné hodiny. Srolovat.
Lilek na zimu lze také zavřít jako salát. Pro pikantní a kořeněné občerstvení budete potřebovat 2 kg „modré“, které bude třeba jemně nasekat. Jemně nakrájejte papriku (1 kg), nastrouhejte stejné množství mrkve na hrubé struhadlo, nakrájejte cibuli (1 kg) na půlky a celou tuto zeleninu smažte v rostlinném oleji (je nutná polovina sklenice). 1 kg rajčat protlačte mlýnkem na maso a přidejte je spolu s lilky do smaženého sortimentu zeleniny. Zeleninu osolíme a pepřem a necháme půl hodiny vařit. Poté vložte salát do sterilních nádob (nejprve je třeba zahřát v troubě) a sbalit.


Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervování salátů