Okurkový salát

Na začátku letní sezóny dacha chci jen jíst čerstvé křupavé okurky. A samozřejmě je připravte na zimu. Po osolení a nakládání do sklenic a sudů začaly hostesky studovat recepty na konzervování salátů a zimní přípravu. Než se pustíte do podnikání, musíte si vybrat nejzajímavější recepty okurkový salát. Je jich mnoho. A nebude těžké vybrat nejužitečnější a nejchutnější.

Okurkový salát

Konzervované okurky jdou v zimě velmi dobře (když není čerstvá zelenina nebo jsou poměrně drahé). Obzvláště u brambor. Vařit "syrové" okurkový salát na zimu, musíte se připravit:

  • 3 kg okurek;
  • 200 g česneku;
  • 250 g cibule;
  • 100 g hrubé soli;
  • 200 g granulovaného cukru;
  • 150 ml 9% octa.

Okurky na salát se berou nutně nakládané odrůdy - salátové dresinky jsou příliš měkké, letargické a bez chuti.

Okurkový salát

Okurky by měly být nasekané v kruzích o tloušťce 0,4 - 0,5 cm. Oloupejte cibulovité ruce a nakrájejte je na půl kroužky. Česnek prochází česnekovým lisem nebo velmi jemně mletý. Připravená zelenina se míchá v široké misce a ochucuje octem, solí a cukrem. Potom se nechají 12-15 hodin na chladném místě, aby šťávu nechali.

Po stanovené době se okurky s cibulí a česnekem umístí do sterilizovaných suchých sklenic a stočí se. Jsou dobře uloženy v chladu, víčka „explodují“. Ukazuje se salát podobný "Nakládané okurky. Recept s fotografií".

Okurkový salát

Pokud do salátu přidáte nastrouhanou mrkev a pár lžic smaženého slunečnicového oleje, dostanete „Okurkový salát na zimu. "Pikantní". Recept s fotografií krok za krokem". Saláty jsou velmi chutné, v nichž jsou kombinovány okurky a rajčata. Takový salát z rajčat a okurek to se snadno připravuje: ingredience (zelenina) jsou nakrájeny na kousky, smíchány s kořením a sekanými bylinkami, octem a rostlinným olejem. A sbalte se do horkých sterilizovaných nádob.


Podívejte se na podobné recepty

» » Okurkový salát