Saláty na zimu. Recepty

V zimě přichází čas na konzumaci zásob a přípravků uložených od léta, které se až do příštího roku usadí na našich stolech. Marinády, okurky, konzervace. Rajčata, okurky, zelí, zavařeniny a kompoty. A samozřejmě saláty. Jejich rozmanitost vám pomůže najít nejzajímavější recept. Koneckonců je v zimě tak příjemné vyvazovat sklenici lahodného salátu s bramborami a smaženými řízečky.

Vitamín saláty pro zimní recepty na fotografie řepné saláty se rozlišují jako samostatná skupina. Jejich bohatou chuť a příjemnou vůni jistě oceníte v zimě. K přípravě salátu z červené řepy budete potřebovat:

  • řepa - 4 kg;
  • cibule - 0,5 kg;
  • rajčatová šťáva - 1,5 l;
  • česnek - 150 g;
  • ocet 6% - 150 ml;
  • slunečnicový olej - 0,5 l;
  • granulovaný cukr - 200 g;
  • sůl (jemná) - 50 g;
  • hořká paprika - 1 ks..

Řepa je nastrouhaná. Cibule je nakrájena na malé kostky. Složky salátu jsou sloučeny do jednoho (s výjimkou česneku). Salát vařte jednu hodinu. A 5-7 minut před dokončením přidejte drcený česnek. Pivo se nalije do bank horké a válcované.

Saláty pro zimní recepty

Je nezbytné, aby mezi různými přípravky na zimní salát byly rostlinné (vícesložkové) rajčatové saláty. Zeleninový salát recept na zimu Následující. Potřebuje: 3 kg rajčat, 2 kg papriky, česnek - 1 hlava, 1 kg mrkve, 100 g cukrového písku, 40 g soli, 200 ml rostlinného oleje, 100 ml ovocného octa, mletá směs paprik.


Zeleninové přísady pro pikantní salát jsou nařezané a jemně nastrouhané. Rajčata mohou být dušená tím, že vytvoří hustou rajčatovou šťávu a tře. Všechny složky se smíchají a vaří asi 20 minut. Před konzervováním by měl být salát mírně ochlazen. Nezapomeňte vyzkoušet další zeleninový salát - “Sladká paprika v rajčatové omáčce. Recept s fotografií".

Saláty pro zimní recepty

V zimě se bez zelného salátu neobejdete. "Příprava na zimní" recepty na salát nabízejí následující způsob uchování zelných salátů. Je to velmi jednoduché. Pro 5 kg bílého zelí (sekané), 1 kg strouhané mrkve, 1 kg nakrájené cibule, 0,5 kg sladké papriky, 300 g cukru, 4 lžíce. sůl. Všechno je důkladně smíšené. Nalijte jednu sklenici octa a stejné množství slunečnicového oleje. Salát je velmi pevně zabalen do sklenic, ucpaný pěstí a odložen na chladné místo pro další skladování..

Saláty pro zimní recepty

Česnek smažený lilek recept Vy a vaše domácnost se to také bude líbit.


Podívejte se na podobné recepty

» » Saláty na zimu. Recepty