Vynikající přípravy na zimu

Nejvíce „ruskou“ zeleninou je zelí. Je nemožné si představit naše chladné zimy bez talíře voňavého, zelí s cukrem a rostlinným olejem nebo kyselé zelné polévky. Zelí bylo od pradávna soleno a fermentováno v obrovských sudech. S příchodem skleněných nádob (sklenic a nádob) a kovových víček však existuje více příležitostí a různých způsobů sklizně zelí na zimu. A nejde jen o „pelustku“, ale také o všechny druhy salátů z bílého zelí nebo květáku, lehkého zelí a dalších nejchutnější přípravky na zimu.

Vynikající přípravy na zimu

Ve velkém kontejneru si můžete připravit recept „Gurian zelí“. Hlávkové zelí se nakrájí na 8-10 kusů (v závislosti na jejich velikosti), včetně stonku. Řepa se oloupá a nakrájí na tenké plátky o tloušťce 0,5 cm. Česnek se loupe a nahrubo naseká. Kořeny celeru (podle chuti) se nakrájí na kousky o velikosti 1,5 - 2 cm. Řezy z řepy se umístí na dno vybrané nádoby, po které je vrstva zelí - česnek a celer se silně nalije - na konec se opět položí řepa. Vrstvy se opakují, dokud se zásobník nenaplní nahoru. Poté se připraví solanka: 1 lžíce se rozpustí v litru vody. hrubou solí a přiveďte k varu. Zelenina se nalije solným roztokem tak, aby byla pokryta pouze mírně. Zelí je udržováno v chladu celou zimu.

Stejně jako gurianský recept můžete připravit nakládané zelí. Všechny ingredience jsou připraveny a položeny stejným způsobem. Jsou však plné marinády s kořením. Ve velkých nádobách můžete vařit zelí i „Vrstvený salát se zelím na zimu. Recept s fotografií".

Vynikající přípravy na zimu

Lahodné recepty na přípravu na zimu zelný salát "Zima" pokračuje. Pro něj je nakrájeno 1,3 kg zelí a smícháno s sekanými paprikami (0,5 kg), mrkví (0,5 kg) a cibulovými kroužky (0,3 kg). K zeleninové směsi se přidává petržel (kořeny a byliny) a celer. Vše je smícháno a rozloženo v kalcinovaných půllitrových nádobách, do kterých se nalije každá 2 lžíce. smažený rostlinný olej. Salát je pečlivě stlačený. Cukr se nalije na vrchol (1 lžička v každé nádobě) a umístí se sůl (½ lžičky), ocet (2 lžíce) a 3 hrášky černé a koření. Banky jsou zakryty víky a usazeny po dobu jedné hodiny. Po sterilizaci a srolování.

Vynikající přípravy na zimu

Saláty na zimu ze zelí bude víc než nahrazeno “Rajčata. Vynikající přípravy na zimu". Zelí se švestkami, paprikou a rajčaty, řepou ... Všechny tyto občerstvení potěší každého.


Podívejte se na podobné recepty

» » Vynikající přípravy na zimu