Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Koncem léta a začátkem podzimu začínají ženy v domácnosti sklízet zeleninu, když jsou početné a rozmanité sešívání na zimu. Zimní sklizeň zahrnuje moření, konzervování, moření, jakož i sušení a zmrazení. Následující recepty nabízejí některé docela zajímavé způsoby, jak nakládat různé druhy zeleniny. S jejich pomocí bude vaše zima chutná, pestrá a bohatá na vitamíny.!

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept "Křupavé cukety se zeleninou"
Tento sklizeň zeleniny na zimu lze připravit z následujících produktů:
- 3,5 - 4 kg cukety, loupané,
- 1 kg rajčat,
- 5 paprik,
- 1-2 papriky,
- 150 g česneku,
- 200 ml 9% octa.
Pro plnění marinády budete potřebovat:
- 200 g cukru,
- 2 lžíce sůl,
- 200 ml rostlinného oleje.
Cuketa pro sklizeň se nakrájí na malé kostky (přibližně 1 x 1 cm). Sladké a feferonky, rajčata a česnek se převedou do mlýnku na maso a do výsledné hmoty se přidá sůl, cukr a rostlinný olej. Hmota se zapálí a vaří se do 5 minut od okamžiku varu. Cuketa se nalije vařenou hmotou - pokud nejsou úplně pokryty, není to děsivé, v průběhu času cuketa vydává šťávu. Doba infuze je 2 hodiny pod uzavřeným víkem, během kterého by měl být obrobek pravidelně jemně promícháván. Po 2 hodinách se cuketa v rajčatové omáčce zapálí a vaří se asi 20 minut, nezapomíná se však rušit. Ocet se nalije 5 minut před tím, než na ně bude připraven. Hotové jídlo se vaří do sterilizovaných nádob a převalí se.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept "Lahodný lilek na zimu"


Složky, které budou pro přípravu potřebné, jsou následující:
- 10 velkých lilků,
- 4 kg rajčat,
- 14 paprik,
- 1 feferonka,
- 2 hlavy česneku,
- 1,5-2 šálky cukru,
- 2 lžíce sůl,
- 1 šálek rostlinného oleje.
Lilek jsou nakrájeny na kruhy a namočeny ve slané vodě. Papriky jsou nakrájeny na 4 kusy. Rajčata se rozdrtí v mlýnku na maso a vaří se mírným teplem, dokud pěna nezmizí. Poté se do rajčat přidá sůl, cukr, rostlinný olej a sekaný česnek, položí se lilky a paprika. Masa se vaří 10 minut, položí se do ní 2 polévkové lžíce. ocet a vaří se dalších 10 minut. Poté, co je obrobek uložen do skleněných nádob, svinte jej a zabalte do přikrývky, dokud nevychladne. Lahodné lilky uložené jako ostatní švy recepty na zimu, na chladném místě.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept na salát z rýže a zelí


V navrhovaném receptu rýže dokonale doplňuje zelenina na zimu. K přípravě salátu potřebujete:
- 5 kg zralých rajčat,
- 1 kg každé cibule, mrkve, papriky a zelí,
- 400 ml rostlinného oleje,
- 0,5 kg rýže,
- 3-4 lžíce sůl,
- 400 g cukru,
- 1 feferonka,
- 200 ml stolního octa.
Rajčata na salát se stočí do mlýnku na maso v bramborové kaši, která se vaří po dobu 5-7 minut. Zbytek zeleniny se nakrájí na tenké proužky, vloží do rajčatového pyré a vaří se v něm 40 minut. Rýže se vaří samostatně (je důležité ji nestrávit), omýt studenou vodou. Asi 10 minut před koncem vaření zeleniny se k nim přidá rýže a doslova pár minut před vyjmutím z tepelného octa (ocet nelze přidat vůbec, pokud dáváte přednost sladké chuti zimních salátů). Horký salát je balen v plechovkách a hermeticky srolovaný s vařenými víky.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept na bulharské lecho Globus


Recepty s fotografií "Západ slunce na zimu" nabízejí četné variace přípravy bulharského lecha. Jedním z nich je „zeměkoule“. Pro něj byste měli vzít:
- 4 kg masitých zralých rajčat,

- 3 kg bulharského červeného pepře,
- 1 kg mrkve a cibule,
- 3 lžíce sůl,
- 2 šálky cukru,
- 500 ml rostlinného oleje,
- 100 ml stolního octa.
Veškerá zelenina pro bulharské lecho se umyje a v případě potřeby oloupe. Rajčata se převlékají v mlýnku na maso v bramborové kaši, která se nechají 1 hodinu vařit, za stálého míchání. Poté se cibule nakrájí na půlky prstů, mrkev se nakrájí na tenké proužky a potom se 5 až 10 minut blanšíruje v rostlinném oleji. Dále se papriky nakrájejí na proužky a nalije se spolu s cibulí a mrkví do vařeného rajčatového pyré - přidá se také sůl, cukr, stolní ocet a hmota se vaří dalších 15 minut. Horké lecho je rozloženo ve sterilizovaných nádobách, srolováno a podobně míchaná zelenina na zimu, dokud zcela nevychladne, je otočena vzhůru nohama a zabalena do přikrývky.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Domácí kečup recept
Domácí verzi oblíbené rajčatové omáčky každého lze snadno připravit doma a zároveň připravit na zimu. Pro kečup byste měli vzít následující produkty:
- 5 kg zralých rajčat,
- 1 lžička mletá paprika,
- 300 g škrobu,
- 1 st.d. pozemní koření,
- 700 g cukru,
- 5 lžíce sůl,
- 250 ml stolního octa,
- 1 lžička mletá skořice,
- 20 karafiátů.
Umytá a sušená rajčata se posouvá v mlýnku na maso v bramborové kaši nebo prochází odšťavňovačem (nejlépe bez slupek a semen). Poté se rajčatové pyré vaří půl hodiny, načež se do něj vloží černé a červené mleté ​​papriky, hřebíček a skořice. Škrob se zředí v 500 ml teplé vody a nalije, aniž by se hmota míchala, do rajčat s kořením. Kečup se vaří dalších 10-12 minut, nalije se do sklenic a sroloval se.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Pečený recept na sladké pepře
Zeleninové saláty na zimu téměř nikdo nebude překvapen, ale celé smažené bulharské papriky mohou ohromit kulinářské fantazie mnoha. Chcete-li vyvinout tuto lahodnost, kterou potřebujete:
- 3-4 kg papriky,
- 2-3 hlavy česneku,
- 1 šálek octa 6%,
- 3 lžíce sůl,
- 1 šálek cukru,
- rostlinný olej,
- 2 šálky vody (teplá vařená).
Papriky se promyjí, zbaví stonků a semen, smaží se v rostlinném oleji na pánvi a poté se oloupou ze slupky (která po tepelném zpracování snadno opustí) a nejsou příliš pevně složena do suchých sterilizovaných nádob. Česnek je předběžně položen na dno plechovek - 2-3 stroužky na litr sklenice. Pro nalití marinády se voda smíchá se solí, cukrem a octem - vše se přivede k varu a vaří se asi 3–4 minuty. Horká marináda se nalije do sklenic pepře a okamžitě se stočí, zabalí a nechá vychladnout.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept "Marinovaná rajčata na zimu"
Pro tohle sešívání rajčat na zimu v marinádě potřebujete:
- rajče,
- mrkev,
- cibule,
- celer,
- suchý kopr,
- sladké a hořké papriky (volitelné),
- černé pepře,
- cukr,
- sůl,
- ocet 6% (80 ml na třílitrový džbán).
Suchý kopr se umísťuje do sterilizovaných skleněných sklenic a není příliš měkký, ale na to jsou umístěna zralá rajčata. Na vrcholu jsou zeler celer, 3-4 stroužky česneku a 5-6 černých pepřů. Milovníci zeleniny mohou také přidat papriky, feferonky, mrkvové kruhy nebo cibulové kroužky. Poté se nalije studená voda do naplněných nádob (pro měření potřebného množství vody pro marinádu), která se poté vypustí, nalije do kastrolku a na ní se připraví marinádová náplň. Rajčata ve sklenicích se nalije ještě dvakrát vroucí vodou s pětiminutovou expozicí. Pro každou plechovku o objemu 3 litry je zapotřebí 80 g soli a cukru. Potřebné množství koření se rozpustí ve vodě a potřetí se zalije rajčata horkou solankou, do nádoby se přidá 80 ml 6% octa a sklenice se stočí. Pro „sterilizaci“ domácí konzervárenská zelenina zabalený v dece na jeden den.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept na válcování zeleninový salát "Oblíbené"


Zeleninový salát v konzervách je základem zimního stolu. Ale nyní mnoho “Západ slunce na zimu. Foto recepty„Lze doplnit ještě jedním -„ Oblíbeným “salátem. Ingredience na salát jsou následující:
- 1,5 kg rajčat, papriky, cibule a mrkve,
- 4 lžíce (80 ml) 9% ocet,
- 1 šálek rostlinného oleje,
- pepř, sůl.
Oloupaná mrkev se nastrouhá na hrubém struhadle. Sladké papriky se nakrájejí na tenké půlkruhy. Rajčata se přelijí v mlýnku na maso nebo nastrouhají do bramborové kaše. Cibule je nasekaná. Připravená zelenina se smíchá, pepř, nasolí podle chuti a přidá se k ní rostlinný olej. Hmota se převede na pánev a dusí se v ní asi půl hodiny za míchání. Nakonec se přidá ocet a salát se s ním vaří dalších 5 minut. Hotový recept je uložen v plechovkách a hermeticky uzavřen kovovými vařenými víky. Ukázalo se, že salát je ještě chutnější než nakládaný plněná zelenina na zimu.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept švy okurky na zimu lehce solené nakládané
Pro jednu třílitrovou nádobu tohoto prázdného budete potřebovat:
- okurky (kolik se vejde do sklenice),
- 50 g soli,
- 50 ml stolního octa,
- 6-8 listů třešní, rybízu a křenu,
- petržel a deštníky na suchý kopr,
- 3-4 stroužky česneku,
- 1-2 bobkové listy,
- 1 malá cibule,
- 3-4 hrášky černého pepře.
Džbánky se předem promyjí a na dně se umístí vonné byliny a koření a loupaná cibule nakrájená na 4 části. Dále jsou okurky umístěny svisle do sklenic, od kterých musíte odříznout špičky (mohou dát nežádoucí hořkost). Je vhodné propíchnout okurky ostrým nožem po celé délce, aby nekvasily. Poté se do nádoby v úrovni krku nalije vroucí voda a obrobek se nechá 15 minut, poté se voda nalije do velkého kastrolu, přidá se sůl a stolní ocet se přivede k varu a nalije do sklenic, které se rychle stočí. Okurky v tomto švu, kvůli tomu, že jsou propíchnuty, absorbují marinádu a výsledkem je, že sklenice jsou napůl prázdné. Rolling je lehce osolený podle chuti a je velmi pohodlný, protože se kombinuje solení a konzervování doma.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Recept sevření na zimu v bankách zeleninová omáčka
Nabízená omáčka je ideální pro jakoukoli přílohu. A můžete jej vařit z:
- 2,5 kg rajčat,
- 1 kg mrkve a papriky,
- 1 kg jablek,
- 1 lusek feferonky,
- 200 g česneku,
- 2 lžičky octová esence,
- 2 lžíce sůl,
- 100 g (půl šálku) cukru.
Rajčata na omáčce, mrkev, paprika a jablka se umyjí, oloupou a v případě potřeby nakrájejí na velké kostičky. Poté se vloží do hrnce a na mírném ohni asi 1 hodinu vaří. Poté se naseká feferonka, česnek vytlačený česnekovým lisem, k nim se přidá sůl, cukr a ocetová esence mírně zředěná převařenou vodou. Zelenina se vaří dalších 10 minut po vaření. Dušená hmota prochází masovým mlýnkem nebo rozdrcena v mixéru. Mimochodem, můžete mlít zeleninu v bramborové kaši stále syrové a poté je dušit. Připravená směs je uložena v bankách a uzavřena. Tato omáčka je ideální pro přílohu z obilovin, brambor nebo těstovin - lze ji použít jako dresink pro polévky, boršč a zelnou polévku. A obecně je dobré jíst jen s chlebem! Omáčka je uložena i při pokojové teplotě.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

Nakládaný chilli recept
V tomto švu jsou pouze dvě ingredience: chilli a 9% ocet. Paprika se umyje, celá složí do sklenic, položí se spolu s kořením a bobkovým listem (volitelné) a vše se nalije octem. Nejlepší je vzít sklenice se šroubovacím uzávěrem pro blank. Po 3 dnech bude spojování hotové. Je uložen v lednici a může trvat až tři roky. Papriky nakládané za tepla budou skvělým doplňkem boršče.

Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty

«Winter rolls recepty s fotografiemi lze pokračovat velmi dlouhou dobu. Koneckonců, stále existuje mnoho chutných přípravků, mezi nimiž bych určitě vyzdvihl konzervované zelí s mrkví, adjika, squashový kaviár, nakládané zelené fazolky, různé okurky, saláty ... A všichni mají své vlastní jemnosti konzervování doma. V jejich přípravě však není nic těžkého! Proto se musíte zásobit na čas a trpělivost a připravit více zeleninových švů na zimu. Čím více sklenic máte, tím rozmanitější a bohatší bude stůl v zimě!
Podívejte se na podobné recepty

» » Západ slunce na zimu. Nejlepší recepty