Cuketa salát na zimu

Kuchařská kniha každé hostitelky obsahuje mnoho recepty na konzervování cukety, protože v zimě bude každý potěšen lahodným občerstvením z této zdravé zeleniny. Cuketa salát na zimu je nejoblíbenější jídlo pro většinu..

Cuketa salát na zimu

Cuketa salát na zimu
Procházejte rajčata (1 kg) v mlýnku na maso, odstraňte střed ze sladké papriky (1 kg) a nakrájejte na proužky. Cuketa pro tento salát bude vyžadovat 3 kg. Pokud je zelenina stará, odstraňte z ní kůru a semena, jen nakrájejte mladé cukety na střední kostky. Cibule (150 g) nakrájená na kroužky a poté každý prsten nakrájejte na 4 části.
Rajčata přiveďte k varu, přidejte cuketu a pepř, přidejte směs rostlinného oleje (200 g) se solí (80 g) a cukrem (200 g)..
Zakryjte pánev víkem a nechte půl hodiny mírně zahřát na mírném ohni, potom nalijte do 100 g octu, přiveďte směs k varu a duste dalších 10 minut..
Zatímco se připravuje salát, připravte sklenice. Důkladně je opláchněte a vložte je do předehřáté trouby nebo mikrovlnné trouby, aby se ze stěn odstranily kapičky vody. Připravený salát rozložte do sklenic a zavřete vařenými víky.
Prostý cuketa salát na zimu
Cuketu (5 kg) nakrájíme na proužky, nastrouháme mrkev (600 g), nasekáme česnek (200 g). Do zeleniny přidejte 2 šálky másla, půl sklenice cukru, sklenici octa a podle chuti přidejte černý pepř.
Vše dobře promíchejte a půl hodiny vařte. Salát rozpálíme v připravených nádobách a uzavřete vařenými víky.


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa salát na zimu