Curling cuketa

Curling cuketa na zimu v citronovém oleji se na první pohled může zdát alespoň podivné. Ale věřte mi, ukázalo se, že jsou velmi chutné. Ze všech druhů receptů na squashové přípravy a domácí konzervárenství může soutěžit s mnoha a jako vítěz vyhrávat důstojně. Výrobky, které jsou nezbytné k přípravě receptu na 1 kg mladých cuket:

 1. hořká paprika;
 2. 1 citron (přesněji jeho chuť);
 3. kořeněné bylinky (petržel, kopr, bazalka);
 4. rostlinný olej;
 5. mletý černý pepř.

Pro marinádu budete potřebovat 3 šálky (600 ml) vody: 1 polévková lžíce. sůl, 1,5 šálky jablečného octa.

Curling cuketa

"Curling cuketa v citronovém oleji “. Pořadí vaření:

Cuketa válcování začíná přípravou zeleniny. Cuketa (nejlépe mladá s jemnou pokožkou, kterou není třeba řezat) se vymývá a nakrájí na kruhy. Poté se plátky cukety ponoří do vroucí vody, do které se přidá sůl podle receptu a jablečný ocet. Zelenina se vaří nejméně 2 minuty a vyjme se z marinády.

Curling cuketa

Když je přebytečná marináda vypuštěna z cukety, měly by být smaženy v rostlinném oleji do zlatohnědé. Hrnky se přenesou do mísy, osolené a pepřové a přidá se k nim nasekaná feferonka, kořeněné nasekané bylinky a citronová kůra, otřená brčka. Všechno se promíchá.

Cuketa s kůrou a bylinkami se umístí do sterilizovaných nádob a nalije se rostlinným olejem, který se uvede do varu tak, aby zcela zakrýval cukety. Sklenice jsou srolovány víky a lze je skladovat až 3 měsíce na chladném a tmavém místě.

Cuketu lze použít k přípravě „prefabrikovaných“ salátů: s jinou zeleninou, v různých náplních. Počítaje v to přípravky ze zeleniny. Cuketa dělá vynikající přílohu s rýží. Lze jej připravit z následujících produktů:

 1. 3-4 kg cukety;
 2. 3 cibule;
 3. 3 papriky;
 4. 6 rajčat;
 5. 2 mrkve;
 6. 1 kořen petrželky a petrželky;
 7. 1 šálek rýže
 8. 1 kostka kuřecího masa;
 9. sůl, cukr, mletý černý pepř.

Curling cuketa

Zelenina pro konzervování příloh se vymyje, a pokud je to nutné, oloupe. Cuketa, rajčata, cibule a paprika se nakrájí na kostky nebo malé, pohodlné kousky. Kořen petrželky a petrželky, mrkev se strouhá na hrubém struhadle se slámkami. Všechny připravené ingredience jsou smíchány, vařeny až do polovařené rýže a přidává se k nim rozdrcená (šťouchaná) kostka z kuřecího vývaru (pokud si přejete, nemusíte nutně brát kuře). Obrobek se duší po dobu nejméně 30 minut, převede se do sterilizovaných sklenic a navine se. Příloha je uložena v chladné místnosti, jako ta druhá "Curling cuketa. Recepty".


Podívejte se na podobné recepty

» » Curling cuketa