Plněná zelenina na zimu

Každá obratná hospodyňka se musí naučit vařit plněná zelenina na zimu. Proč? Protože nemůžete najít lahodné občerstvení! Ale ne každý je dokáže správně uvařit! Plněné papriky, cukety, lilky, rajčata, jakož i dolmové a zelné rohlíky mají svá vlastní tajemství přípravy. Za prvé si musí určitě udržet svůj tvar, během vaření se nerozpadnout a ukázat se jako šťavnaté. A za druhé, s ohledem na jejich vlastnosti, musíte se pokusit, aby byly co nejchutnější.!

Plněná zelenina na zimu

Recept "Pepř plněný zeleninou na zimu

Sladká paprika je přímo určena pro nádivku. Masitá, chutná, v kombinaci s aromatickou výplní se ukazuje být prostě jedinečná. V létě, kdy je takové množství papriky, ženy v domácnosti to určitě naplní nejrůznějším mletým masem. Tak proč nezachovat tuto mňamku na zimu? Pro papriky plněné zeleninou budete potřebovat:
- 3 kg papriky,
- 2 kg cibule,
- 2 kg mrkve,
- 1 kg zralých rajčat,
- 2-3 lžíce rajčatová pasta,
- 1 šálek rostlinného oleje,
- 1-1,5 lžíce Sahara,
- sůl podle chuti.
Pro vycpávání se vyřadí pouze celá zdravá paprika bez zkažených sudů a vrásek. Vybrané papriky se promyjí studenou vodou, vrchní části se odříznou spolu se stopkou a semena se odstraní. Voda se nalije do velkého kastrolu, přivede k varu a připravené papriky se v něm po dobu 2-3 minut blanšírují. Po jejich vyjmutí z vroucí vody je nutné je položit na ručník, aby uschl a ochladil.
Cibule a mrkev jsou oloupané. Cibule je nakrájena na tenké půlkruhy nebo kostky a mrkev je strouhaná na hrubém struhadle. Do pánve se nalije 2 až 3 polévkové lžíce. rostlinný olej, zahřátý a cibule jsou v něm smaženy, dokud se nevaří. Samostatně smažené na oleji a mrkvi. Rajčata se promyjí, vysuší a nakrájí na malé kostky. Pak se rajčata smaží samostatně v 1 polévkové lžíci. oleje. Rajčatová pasta se přidává k rajčatům během smažení a duší se 2-3 minuty.

Plněná zelenina na zimu

Dále musí být zelenina pro náplň smíchána: rajčata, cibule a mrkev se smíchají v pánvi - podle chuti se přidá cukr a po smíchání se náplň vaří na mírném ohni, dokud není zelenina hotová. Papriky jsou plněny připravenou náplní a umístěny do sterilizovaných sklenic, mezery mezi nimi dlážděny zbývající náplní. Z výše uvedeného se 1 lžíce nalije do bank. rostlinný olej. Obrobek je zakrytý vařenými kovovými víky a sterilizován po dobu 30-45 minut (v závislosti na objemu nádoby). Po sterilizaci sklenice receptem “Vaření plněné papriky na zimu zelenina "jsou hermeticky srolované a po ochlazení jsou odstraněny pro dlouhodobé skladování na chladném místě.

Plněná zelenina na zimu

Recept „Plněná zelenina na zimu. Zelné přípravky "


Ukazuje se, že nejen sladké papriky lze plnit a připravovat na zimu. Plněné zelí je také populární. Jídlo má příjemnou, originální chuť, a proto je v chladném období nenahraditelné jako občerstvení. K uvaření plného zelí - nebo spíše k jeho solení - musíte nejprve připravit solanku, na kterou potřebujete 1 lžíci na 1 litr vody. šťáva z kvasové nebo červené řepy a 50 g soli. K ucpání potřebujete volné hlavy zelí malé velikosti.
Zelí je nakrájeno na 4 díly, převařeno a ochlazeno. Poté se mezi listy zelí položí tenké kousky mrkve a jablek, kořenů petržele a zelení. Bude velmi dobré přidat trochu více švestek nebo hrušek, což obrobku dodá zajímavou chuť. Do každé čtvrtiny zelí nebo jen do jedné můžete vložit různé náplně. Plněné zelí se umístí do hrnce a naplní se předem připraveným solným roztokem. Nádobí se přikryje látkou, poté se umístí útlak a zelí se nechá po dobu 5-7 dnů při pokojové teplotě nakládat. Po uvedeném časovém intervalu se plněné zelí převede do skleněných nádob naplněných solným roztokem, ve kterém bylo soleno, a sklenice se umístí na chladné místo a uzavře je nylonovými víčky..

Plněná zelenina na zimu

Recept "Lilek plněný zeleninou na zimu v marinádě "
Lilek, jako paprika, lze připravit na zimu různými způsoby. Ale plněné jsou nejchutnější. Ingredience pro lilek plněný v zimě jsou následující:
- 1 kg lilku,
- 100 g každá mrkev, paprika a česnek,
- Po 20 g petrželky, koriandru a máty (greeny lze nahradit jakýmkoli jiným),
- 300 ml 6% hroznového octa,
- 50 g soli.
Před nádivkou umyjte lilek, odřízněte stonky od nich, rozdělte je na polovinu a vyčistěte malou část vnitřní buničiny. Poté by lilek měl být vařen v 10% solance (na 1 litr vody - 100 g soli) po dobu asi 3 minut - potom ochlazen, vytlačit přebytečnou vlhkost a na 15 až 20 minut vyvíjet tlak. Lilek se začíná směsí strouhané mrkve, nasekaného česneku se solí a bylinkami a tenkými proužky sladké papriky. Po zapečené zelenině musí být pečlivě složeny do sklenic a naplněny 6% hroznového octa. Lilek plněný na zimu volně zakryjte víčky a nechte 4 až 5 dní při pokojové teplotě, dokud se nevaří. Při dlouhodobém skladování musí být sklenice s obrobkem sterilizovány a pevně uzavřeny nylonovými víky..

Plněná zelenina na zimu

Recept "Plněná rajčata na zimu"
Na recepty "Plněná zelenina na zimu" vhodné jsou výhradně hnědá nebo zelená rajčata. Červená, zralá rajčata s náplní se jednoduše promění v beztvarý kaše. Proto jsou zelená rajčata plněná. Pro ně budete potřebovat:
- 5 kg zelených rajčat,
- 1 kg každé papriky a cibule,
- 3 horké červené papriky,
- 200 g česneku,
- petržel a kopr.
Pro marinádu na 1 litr vody potřebujete:
- 40-50 ml 9% octa,
- 3 lžíce Sahara,
- 2 lžíce sůl,
- bobkový list,
- černé pepře.
Veškerá zelenina určená ke sklizni, kromě rajčat, se promyje, a pokud je to nutné, oloupe. Česnek, cibule a paprika se nakrájí na kousky libovolné velikosti a poté se v mlýnku na maso převede na pyré. Čerstvá petržel a kopr se také umývají, suší a jemně nasekají. Rostlinná hmota se rozloží do mísy a smíchá se s bylinkami.
U zelených nebo hnědých (nutně hustých) rajčat se krájejí na polovinu a jádra se opatrně odstraní lžičkou. Ačkoli v zásadě lze buničinu z rajčat ponechat. Zeleninová náplň s bylinkami se položí do připravených rajčat.

Plněná zelenina na zimu

Marináda se vaří. Voda se přivede k varu a přidá se cukr, sůl, černý pepř a bobkový list. Poté se nalije do marinády 9% octa a vaří se asi 2 minuty. Plněná rajčata se umístí do skleněných nádob o objemu 1 litru a nalije se horkou marinádou. Poté se naplněné nádoby umístí na sterilizaci na 15 až 20 minut a navinují se s vařenými víky.. Zelená plněná rajčata ve sklenicích, dokud nevychladnou, otočte se vzhůru nohama a zabalte se do přikrývky.

Plněná zelenina na zimu

"Plněná zelenina na zimu" recepty mohou být podávány různými způsoby. Nejvýhodnější však budou vypadat, bude-li doprovázena zelení a jejich naplněním rostlinným olejem získají také zajímavé chuťové nuance.
Podívejte se na podobné recepty

» » Plněná zelenina na zimu