Cuketa salát na zimu

Ti, kteří z nich milují cuketu a různá jídla, je musí určitě připravit na chladné počasí. Všechny druhy receptů z cukety je nutné vařit v samé výšce sezóny, kdy je zelenina mladá nebo již zralá (ale nikoli přezrálá!). Obvykle cuketa válcování pády na konci léta (srpen) - začátkem podzimu. Kaviár se připravuje z těchto druhů zeleniny a salát na zimu z cukety, okurka atd. Vrcholem kulinářského umění je dřeně a kompost z dřeně. Do takových jemností však nepůjde, ale jednoduše připraví lahodný zimní squashový salát.

Cuketa salát na zimu

Cuketa salát na zimu Je vynikající rostlinný přípravek. Recept předkrmu je tak jednoduchý, že k přípravě jedné sklenice takové misky je třeba jen 15-20 minut pozornosti. Takže pro salát budete potřebovat:

  1. 500 ml slunečnicového oleje;
  2. 0,5 litru vody;
  3. 2,5 lžíce sůl;
  4. 200 g granulovaného cukru;
  5. 1 polévková lžíce koncentrovaná kyselina octová.

Tyto ingredience jsou smíchány a přivedeny k varu. Kromě těchto složek budete potřebovat 5 kg cukety, 0,2 kg mrkve, 0,1 kg česneku a hrst semen kopru. Promytá, loupaná a nakrájená zelenina se nalije do vařené solanky a vaří se asi 5 minut, salát se přenese do sklenic horkých a srolovaných. Současně může být zelenina nakrájena jak jemně (aby vypadala jako homogenní hmota ve spojování), tak velká (aby byly ve sklenicích vidět jednotlivé chutné kousky)..

Cuketa salát na zimu

Cuketový salát na zimu lze připravit různými způsoby: v rajčatové nebo olejové náplni, ve vlastní šťávě, ve slaném nálevu nebo marinádě. Připravují dokonce i squashovou hmotu, ze které bude možné v zimě vyrobit nádherné, šťavnaté palačinky..

Následující konzervování na zimu cuketa ve formě salátu nabízí recept "cuketa s rajčaty a paprikou". Tento salát je dobrý, protože každá hospodyňka má právo brát za to všechny ingredience v jakémkoli množství a objemu. Sladké papriky a oloupaný česnek jsou vedeny v mlýnku na maso. Tato hmota se přenese do hrnce na vaření, do kterého se přidají také nakrájené cukety, rajčatová omáčka (nebo džus), slunečnicový olej, sůl a voda. Salát se vaří, dokud cuketa není připravena asi 30-40 minut. A na samém konci vaření se přidá stolní ocet. Horký salát na zimu z cukety je uložen ve sterilizovaných nádobách a hermeticky srolovaný s kovovými víky. Ke skladování se squashové saláty obvykle ukládají na chladném místě..

Cuketa salát na zimu

Cuketa, sklízená na zimu různými způsoby, si dokonale zachovává svůj vkus. Recepty, jako je tento, vytvářejí nádherné zimní menu a přinášejí dokonce výhody..


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa salát na zimu