Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recepty na vaření rybích filetů v troubě jsou skutečnou spásou pro ženy v domácnosti. Toto jídlo je výhodné v tom, že nevyžaduje mnoho času stráveného složitými kulinářskými manipulacemi a experimenty. Rybí filé se pečou poměrně rychle a současně různými způsoby, za použití různých přísad a pomocných látek, které dávají rybám konečnou chuť. Filet z ryb v troubě je vhodný pro servírování na stole pro všechny příležitosti: na slavnostní večeři, rodinnou hostinu, romantickou večeři atd..

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recept „Rybí filé v troubě“

Toto jídlo patří do kategorie zdravých a chutných potravin. Ryby se určitě ukážou úžasně, budou-li uvařeny správně a současně obohacují přirozenou chuť kořením a kořením. A samozřejmě, když podáváte jídlo, je vhodné mu dát omáčku a dát si s sebou salát s olivami, v nejlepší harmonii s rybami. Nejčastěji se ryby pečou se zeleninou. A následující čtyři metody, které lze použít téměř u všech druhů ryb, odhalí tajemství pekařských filé v troubě. Chcete-li připravit rybí filé v troubě, připravte:

- filet z ryby,

- cibule cibule,

- sůl,

- majonéza,

- mletý černý pepř,

- koření pro ryby,

- máslo a rostlinný olej,

- Zrzavý,

- mouka,

- tvrdý sýr,

- brambory,

- mrkev.

Metoda 1. Rybí filé se rozmrazí (pokud bylo zmrazeno), jemně se promyje studenou vodou, vysuší se papírovou utěrkou a položí se na pánev namazanou margarínem nebo máslem. Ryby jsou kořeny bylinkami a kořením a solené. Cibule se loupe z slupky, nakrájíme na půlky a položí se na rybí filé tak, aby byla zcela zakryta. Horní cibule je pokryta majonézou (ne příliš tlustá). Takto připravený filet se umístí do předehřáté trouby a peče se půl hodiny při teplotě 180 ° C.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Metoda 2. Loupaná cibule se nakrájí na kruhy. Syrová mrkev se nastrouhá na hrubém struhadle. Rybí filé se nakrájí na malé kousky, které se válí ve směsi koření a pšeničné mouky. Tvrdý sýr se tře na struhadle. Nasekanou cibuli je třeba dále rozdělit na dvě stejné části a jednu z nich předem vložit do pánve nebo pekáče namazaného rostlinným olejem. Cibule jsou vykostěné kousky rybí filé a to vše je pokryto vrstvou strouhané mrkve a zbylé cibule. Obrobek se posype strouhaným tvrdým sýrem a zakryje se majonézovou sítí. Rybí pokrm se umístí do trouby, kde se peče asi 25-30 minut..

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Metoda 3. Brambory a mrkev se loupají, promyjí a nakrájí na malé kousky. Rybí filé se umístí na fólii (celé nebo na kousky) a rozprostře se v pekáčku. Pro větší šťavnatost můžete pod ryby umístit několik plátků másla. Ryba se posype kořením a položí se na ni brambory s mrkví. Obrobek je zabalen do fólie a pečen v předehřáté troubě po dobu 25 minut. 5-10 minut před vařením lze fólii na ryby se zeleninou rozbalit a vytvořit zlatohnědou kůru.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Metoda 4. Žárovky se rozřežou na tenké kroužky. Oloupaná mrkev se nastrouhá na hrubém struhadle. Zázvor (malý kousek o velikosti asi 2 cm) se oloupá, tře na jemném struhadle a smíchá s mrkví. Rybí filé a cibule jsou nakrájeny na dvě části.
Vložte první část rybího filé do smažené hluboké pánve nebo misky, posypte černým pepřem a solí a vložte do něj polovinu cibule. Pak se připraví další vrstva ryb a cibule a mrkev se zázvorem dokončí tvorbu pokrmu. Poté se do pánve nalije voda tak, aby zcela zakrývala obrobek.


Misky s rybami se přikryjí víkem a umístí se do trouby předehřáté na 180 až 200 ° C na půl hodiny. Po uplynutí stanovené doby by mělo být víko odstraněno a ryby by měly být ponechány v troubě dalších 10 minut. 

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Jídlo, jako je pečená rybí filé, lze podávat horké nebo studené položením na talíř nebo široký talíř a ozdobené čerstvými bylinkami. Příklady, jak podávat toto jídlo, najdete na „Rybí filé v troubě. Fotografie". Mléčné a smetanové omáčky a tatarská omáčka jsou ideální pro pečené ryby..

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recept "Jak vařit ryby jednoduše a chutně s citronovou šťávou "

Pro grilování ryb citronovou šťávou jsou vhodné rybí filé z Halibuta, Pangasia, Tilapie a Talismanu. A jako přílohu můžete podávat vařenou rýži a dušenou zeleninu. K vaření rybích filetů v troubě potřebujete:

- 0,7 g rybí filé,

- 3-4 lžíce citronová šťáva,

- Cibule 150 g,

- 150 ml kysané smetany a majonézy s nízkým obsahem tuku,

- 100 g tvrdého sýra.

U mísy jsou cibule jemně nasekané. Tvrdý sýr se nastrouhá na jemném struhadle. Zakysaná smetana se smíchá s majonézou a přidá se k ní citronová šťáva (nejlépe čerstvě vymačkaná). Rybí filé se umyjí, vysuší papírovou utěrkou a nařežou na vhodné porce nebo se ponechají celé (dle uvážení kuchaře). Na dno pekáče, namazané tenkou vrstvou rostlinného oleje, nakrájenou cibuli. Cibule je filet z ryb, solený a pepř podle chuti. Poté se ryba nalije omáčkou z citronové šťávy, zakysané smetany a majonézy a posypeme nastrouhaným tvrdým sýrem. Ryby se pečou při 180 ° C po dobu 30-35 minut.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recepty z červené rybí filé

V troubě je několik drobností pro pečení filé z červených ryb. Ačkoli pro jeho přípravu je docela možné použít recepty popsané výše. Červená ryba má úžasnou chuť, stejně jako velké výhody pro tělo. Zvláštní pozornost by proto měla být věnována pečení. Existuje mnoho způsobů, jak vařit červené ryby. Následující jsou nejoblíbenější.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

"Filet z červené ryby (růžový losos) pečený ve smetaně"

Pro takové jídlo budete potřebovat:

- 0,4-0,5 kg filé z lososa růžového (nebo jakékoli jiné červené ryby),

- 200 ml krému,

- 1 velká cibule,

- 1 paprika,

- 1 střední mrkev,

- 2 vejce,

- máslo.

Filet z růžového lososa je nakrájen na podlouhlé kousky o délce 4 až 5 cm, cibule se oloupá z slupky, naseká a smaží na pánvi, dokud nezhnědne v másle. Do cibule se přidají strouhaná mrkev a paprika nakrájená na malé proužky. Zelenina se pár minut vaří v oleji. V oddělené misce smíchejte smetanu s vejci. Smažená zeleninová směs se položí na mastný plech, na něj se umístí rybí filé a vše se nalije smetanovou omáčkou. Miska se odešle do pece, předehřeje se na 180 ° C a peče se 15-20 minut. Podáváme s pečeným filetem se zeleninovou oblohou a rybí kastrol.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

"Filet z červené ryby pečené ve fólii"

K vaření rybích filetů v troubě budete potřebovat:

- 0,4 kg filé z červených ryb (například růžový losos),

- 1 střední cibule,

- sůl a mletý černý pepř,

- citronová šťáva,

- olivový olej.

Rybí filé z růžového lososa se promyjí pod tekoucí studenou vodou, nakrájejí na porce a nasolí, pepř podle chuti. Cibule se nakrájí na tenké kroužky a rozloží se ve stejné vrstvě na fólii rozprostřenou ve formě. Na vrcholu cibule leží filé z červených ryb a posypané citronovou šťávou a olivovým olejem. Ryba je zabalena do fólie a pečena v peci při teplotě 220 ° C. Po 20 minutách bude jídlo připraveno. Jako recept „Gefilte ryby»Musí být ozdoben čerstvými nakrájenými bylinkami a plátky citronu.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recept na bílou rybí filé (mořský okoun)

Neexistují neméně recepty na vaření bílých ryb než ty červené. A ukázalo se, že je stejně chutné, výživné a aromatické. Podle kulinářských a nutričních kritérií není filet z bílých ryb nižší než maso a dokonce jej předčí v lehkosti (nízký obsah kalorií). Filet z mořského vlka a okouna obecně je ideální pro chutné recepty na večeři a pro dietní výživu obecně. A samozřejmě, pečená trouba je vynikající! V troubě můžete vařit bílé rybí filé z:

- 0,6 kg filet z mořského vlka,

- 1 citron a 2 polévkové lžíce citronová šťáva,

- 1 cibule,

- 1 mrkev,

- mletý černý pepř a sůl,

- 150 ml krému,

- 80 g tvrdého sýra,

- 2 lžíce máslo,

- banda zelených,

- 4 krajíce chleba.

Rybí filé se promyjí, vysuší a nakrájí na několik kusů. Citron je nakrájen na polovinu, šťáva je vytlačena z každé poloviny a posypána rybou. Poté, co filet setřete směsí soli a pepře (můžete do něj přidat koření a koření). Cibule je oloupaná a nakrájená na kroužky. Oloupané a umyté mrkve se nasekají na tenké proužky.
Pánev se zahřeje na ohni a do ní se vloží kousek másla. Poté se cibule a mrkev smaží v oleji 2-3 minuty, dokud se nezhnědnou. Poté se do pánve nalije trochu vody (asi 100 ml), pokrmy se přikryjí víkem a zelenina se duší další 2 minuty. Zeleninu nakrájenou na zeleninu je třeba osolit solí a pepřem. Zelení (nejlépe kopr) se promyjí, vysuší papírovou utěrkou a jemně nasekají. Tvrdý sýr se strouhá. Kůra je odříznuta z chleba a nakrájena na malé kostky.

Plátky chleba, nakrájené bylinky, strouhaný sýr se umístí do hluboké mísy a nalije se smetana. Hmota je solená a pepřová. Pečicí mísa je pokryta olejem, jsou do ní umístěny rybí filé, které jsou namazány připravenou chlebovou omáčkou. Forma se odešle do předehřáté trouby na 20 minut.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recept "Rybí filé pečené v troubě s česnekem"

Jedná se o jednoduchý, ale sofistikovaný recept. Můžete si připravit jídlo z následujících produktů:

- 6 rybích filé,

- 2-3 stroužky česneku,

- 100 g másla,

- 100 g tvrdého sýra,

- 2 větvičky kopru,

- 1 citron,

- mletý černý pepř a sůl,

- 1 polévková lžíce strouhanka.

Česnek se odloupne. Tvrdý sýr se tře na struhadle. Třete kůru z citronu a zmáčkněte 2 lžíce. džus. Koprové greeny jsou jemně nasekané. Pec se zahřeje na teplotu 180 až 200 ° C. Poté se změkčené máslo smíchá s nastrouhanou citronovou kůrou a koprem. Oloupaný česnek se protlačí česnekovým lisem a přidá se do oleje - výsledná hmota se důkladně promíchá.

Pečicí mísa je naolejována. V ní jsou položeny rybí filé a potažené olejovou hmotou bylinkami a česnekem. Z výše uvedeného je ryba nalita citronovou šťávou, posypaná drobky chleba a strouhaným sýrem. Miska se vloží do trouby a peče se do 15 až 20 minut do zlatohně. Hotová pečená ryba se položí na talíř a podává se zeleninou, nebo ji můžete doprovázet vařit fazole.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Francouzská trouba Tilapia recept na filé

Jakákoli ryba vařená podle původní receptury se ukáže být velmi chutná. Jeden z těchto receptů - pokrm ve francouzštině - který lze použít nejen na filé z tilapie, ale také na jiné druhy ryb.
Rybí filé se podle tohoto receptu pečou se zeleninou. Za tímto účelem se celé rybí filé ponoří do pšeničné mouky a smaží se na pánvi v rostlinném oleji až do zlaté barvy. Poté se ryba položí na plech, „zakryje“ vrstvou cibule, nakrájíme na tenké kroužky a rozmazaně majonézou. Poté přichází vrstva rajčatových kruhů. Na konci je mísa posypána strouhaným parmazánem a celý povrch je posypán majonézou s nízkým obsahem tuku. Pečicí list se umístí do předehřáté trouby a po 30 minutách bude mísa hotová.

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Recept "Jak vařit pstruhy na dovolenou v troubě pod sýrovou krustou "

Složky pro pečení pstruhů budou potřebovat:

- střední kousky pstruha,

- cibule cibule,

- tvrdý sýr,

- citronová šťáva,

- rostlinný nebo olivový olej,

- sůl.

Kousky pstruhového filé jsou solené podle chuti, můžete je také pepřit. Poté se ryba lehce posype citronovou šťávou a nalije se 2-3 lžičkami. rostlinný (nebo olivový) olej. Po rybě je třeba věnovat čas 15–20 minutám lehkému nasycení kořením, načež se filet položí na plech, naolejuje a přikryje pergamenem. Cibule kroužky jsou položeny na ryby a strouhaný sýr je hojně posypané. Rybí filé se pečou v peci předehřáté na teplotu 200 ° C po dobu asi 20 minut. Připravenost ryb může být určena krustou z hnědého sýra vytvořenou na povrchu..

Rybí filé v troubě. Populární recepty

Různé recepty "Jak vařit ryby na pánvi a troubě"Je úžasný. Pečená rybí filé podle některého z navrhovaných receptů se ukáže být něžnou, kořenitou a jen se rozplývá v ústech. K rybám lze přidat houby, rozšlehaná vejce a různé druhy zeleniny, díky nimž se ryby stanou nezávislým chutným pokrmem..


Podívejte se na podobné recepty

» » Rybí filé v troubě. Populární recepty