Zmrazené rybí koláče - jednoduchý postupný fotografický recept na přípravu polotovarů v mrazničce doma

zmrazené rybí koláče

Popis

Zmrazené rybí koláče - polotovary, velmi pohodlné použití. Tyto domácí produkty mohou rychle připravit chutné jídlo. Zmrazené rybí koláčky můžete připravit, aniž byste je rozmrazovali přímo. Mohou se tedy smažit na pánvi, pečit v troubě a napařit v dvojitém kotli. Takové polotovary lze snadno vařit v pomalém sporáku, mikrovlnné troubě a grilu.. V každém případě vyjde velmi chutné a uspokojivé rybí jídlo..

Rybí moučky můžete zmrazit doma v běžných plastových sáčcích. V případě potřeby můžete pro zmrazení použít speciální sáčky nebo nádoby. Hlavní věc je, že je nezbytné dodržovat teplotní režim mrazničky při zmrazování kotletek. Teplota mrazničky by neměla být vyšší než mínus osmnáct stupňů. Při dodržení všech pravidel bude doba trvanlivosti rybích koláčů až šest měsíců..

Pro správné vaření a zmrazení rybích koláčů doma doporučujeme vzít na vědomí jednoduchý postupný návod s fotografií, který je uveden níže. Pečlivě to prostudujte a začněte vařit!

Ingredience

 • Ryby 1,5 kg
 • Cibule 300 g
 • Vepřový tuk 200 g
 • Stolní sůl podle chuti
 • Mletý černý pepř podle chuti
 • Koření podle chuti
 • Semolina 1 lžíce. l.
 • Kuřecí vejce 1 ks.

Kroky

 1. K vaření domácích rybích koláčů lze použít jakoukoli rybu. V tomto receptu vaříme chutné řízečky z podleschiku. Nejprve tedy pomocí malého nože očistíme od ryb všechny šupiny. Pak jsme vyřízli rybí břicho a odstranili z něj všechny vnitřky.. Vyčištěný podleschiki důkladně opláchněte pod proudem vody a vložte do cedníku, aby vypustil přebytečnou tekutinu.

  myjeme ryby

 2. Nyní musíme získat rybí filé. Chcete-li to provést, vezměte vrták a proveďte řez podél celé jeho zadní části. Potom vyjmeme hřbetní ploutve. Stejný postup provedeme se spodní částí chovatele. Poté jsme od ryby oddělili hlavu, hřeben a boční žebra. Připravíme tedy celou rybu..

  vyčistěte filé

 3. Poté připravte cibuli a sádlo. Vyčistěte přísady z přebytečných částí a nakrájejte na velké kousky. Pozornost! Pokud se rybí koláče vaří bez sádla, pak budou dietní.

  nakrájejte cibuli

 4. Připravenou rybí filé, cibuli a sádlo projdeme mlýnkem na maso do jedné společné nádoby. Výslednou směs zkrouťte pomocí mlýnku na maso, abyste zbrousili zbývající malé kosti. Zkombinujte hotovou mletou rybu s vejcem, solí a pepřem. K masu přidejte také koření a krupici. Mleté maso důkladně promíchejte a nechte vyluhovat při pokojové teplotě po dobu půl hodiny. Rada! Pokud směs ryb vyjde řídká, přidejte do ní trochu krupice.

  koření a vejce

 5. Z přítomných mletých ryb vytvoříme kotletky, které pak převalíme strouhankou a položíme na mrazicí podnos. Spodní část palety musí být pokryta celofánem nebo voskovým papírem. Pokud není k dispozici žádná speciální paleta, lze k zamrznutí použít běžnou krájecí desku..

  tvoříme kotlety

 6. Polotovary vložte na jeden den do mrazničky. Během této doby se kotlety uchopí a budou připraveny na další dlouhodobé zmrazení..

  zmrazit

 7. Následující den vyjmeme zmrazené kotlety z mrazničky a vložíme je do běžného plastového sáčku.. V této podobě pošleme produkty zpět do mrazničky a necháme je tam pro další skladování. Skladovatelnost zmrazených rybích koláčů dosahuje 6 měsíců, v závislosti na teplotním režimu mrazničky. Smažte, pečte a dušte kotlety bez rozmrazování.

  zmrazené rybí kotlety

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Zmrazené rybí koláče - jednoduchý postupný fotografický recept na přípravu polotovarů v mrazničce doma