Lehce osolené červené ryby doma - jednoduchý recept na každý den

Čerstvé červené ryby se prodávají chlazené nebo zmrazené a tato ryba je mnohem levnější než solená ryba. Co je důvodem takového rozdílu, nebudeme to přijít, ale využijeme příležitosti a připravíme skvělý předkrm - lehce osolené červené ryby.

Složení: červená ryba, citrón, sůl, koření
Čas do záložky: Celý rok


Čím větší bude jedinec, tím větší a chutnější bude filet. Vyberte si ryby se středním obsahem tuku, jako je losos chum nebo losos losos. Příliš mastné ryby budou soleny na dlouhou dobu a suché ryby budou poněkud tvrdší, a to není pro všechny..

Pokud jste si koupili zmrazené ryby, počkejte, až se trochu rozmrazí. Ale ne tak docela, protože v polomrazené formě je snazší jej řezat.

Vyzbrojte se ostrým nožem a odřízněte rybí hlavu. Odřízněte ploutve a ocas nůžkami, vložte je do sáčku a pošlete je do mrazničky. Tyto části ryb dávají úžasný tuk a ucho se ukáže být nesrovnatelné.

Pomocí nože s ostrým koncem proveďte řez podél zadní strany a pokračujte dál, oddělujte filé od hřebene. Dostanete jeden filet a půl s hřebenem. Rovněž pohybem nože podél kostí odstraňte hřeben z druhého kusu ryby. Samotný hřeben lze poslat do mrazničky spolu s hlavou a ploutvemi.

Připravte rybí solanku:

  • Pro 2 kg čistě červených rybích filé:
  • 150 gramů stolní soli;
  • 50 g. Sahara;
  • 1 citron;
  • koření (hřebíček, pepř, bobkový list).

Nalijte 1 litr vody do hrnce a přidejte všechny ingredience najednou. Dejte pánev na oheň, aby se rozpustila sůl a cukr a pára kořila. Ochlaďte solanku na pokojovou teplotu a přidejte do ní citronovou šťávu.

Přeložte rybí filé do nádoby (nejlépe do plastové nebo skleněné nádoby) a nalijte do solanky tak, aby zcela pokrývala ryby. Umístěte talíř na horní část a zatlačte na něj.

Umístěte nádobu s červenými rybami na chladné místo tak, aby byla chladná, ne mrazivá a namočte ryby do solanky alespoň na jeden den..

Vypusťte solanku a nechte ji dobře odtéct. Neoplachujte ryby! Dobrá věc na červené ryby je, že to vyžaduje jen tolik soli, kolik potřebuje..

Filety můžete okamžitě nakrájet na tenké plátky, položit na stůl a zbytek uložit do chladničky zabalené do plastového obalu. S touto metodou solení a skladování budete mít v příštích dvou týdnech na stole něco, co bude sloužit..

Jak rychle solit červené ryby, viz video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Lehce osolené červené ryby doma - jednoduchý recept na každý den