Solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Solení melounů v sudu - To je skvělá volba pro zimní sklizeň. Můžete nakládat bobule v různých nádobách, ale dřevěné sudy jsou pro to nejlepší..

Solné melouny na zimu v sudu: pravidla pro výběr ovoce

1. Vyberte si středně zralé ovoce. Příliš zralé bobule budou špatně skladovány.

2. Povrch nesmí obsahovat skvrny, modřiny, škrábance atd..

3. Pro sklizeň na zimu je lepší brát malé plody s tenkou kůží.

4. Dužina by měla být pevná a měla jasně růžovou barvu. Měkká „cukrová“ buničina není kategoricky vhodná k solení..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Pokud chcete vařit nakládané okurky, zhodnoťte popsaný recept tady.

Jak připravit sud na solení: důležité tipy

1. Dřevěný obal důkladně omyjte pod tekoucí vodou. Několikrát jej opařte vroucí vodou.

2. Zakryjte horní část čistým ručníkem a přeneste jej do uzavřené oblasti se střední teplotou vzduchu. Dbejte na to, aby se prach a nečistoty nedostaly do čisté nádoby.

Připravte se a vodní melouny na zimu v bance.

Recept na solení melounů v sudu

Ovoce melounu dobře omyjte. Můžete je nechat mokré. Proražte kůru na několika místech dřevěnou tyčí. Měl by být asi 10 vpichů a všechny by měly být rovnoměrně rozmístěny na povrchu. Vložte bobule do nádoby. Nalijte solanku na vrchol, který by měl úplně zakrýt obsah.

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Solný roztok je vyroben ze soli, granulovaného cukru a vody. Na 10 litrů tekutiny byste měli vzít 1 kg cukru a 0,2 kg kuchyňské soli. Díky této solance získá obrobek příjemnou sladkou a kyselou chuť. Pokud chcete, aby ovoce mělo výraznou slanou chuť, musíte zvýšit množství kuchyňské soli o 10 litrů. Cukr v tomto případě nemusí být přidán. Zatlačte obsah kamenem na horní část tak, aby neklouzla. Zakryjte nádobu čistým hadříkem, umístěte dřevěný kruh a těžký oblázek. Kámen by měl být dopován vroucí vodou v předstihu, aby se zbavil škodlivých bakterií.

Nechte sud v místnosti po dobu 12 hodin. Tato fáze může trvat déle, protože vše bude záviset na velikosti ovoce. V případě potřeby doplňte solanku, která by měla být až po okraj. Abyste zabránili vniknutí nečistot do solného roztoku během solení, můžete nádobu zakrýt speciálním víčkem. Produkt by měl být v této formě solen asi 3 týdny..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi
Zvažte a solení melounů na zimu.

Solení melounů v sudu

Na zimu si můžete připravit nejen celé ovoce, ale i dužinu melounu, nakrájenou na kousky. Tato možnost je vhodná pro obyvatele teplých oblastí, kde se vodní melouny pěstují ve velkém množství. Hlavní složka je rozložena po částech v kontejneru. Každá řada musí být pokryta sekanou buničinou z melounu. Víko pevně uzavřete a pomocí speciálního zařízení nalejte šťávu do zbývajících dutin.

Na každých 100 kg melounového ovoce budete potřebovat asi 55 kg buničiny z melounu. Sůl se počítá z celkové hmotnosti - je to asi 3-4%. Zapojte otvor, přes který jste nalili šťávu. Nechte obsah stát 5-6 dní. Po stárnutí přemístěte kontejnery na chladné místo..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Pokud nemáte na sklizeň příliš mnoho ovoce, můžete namísto buničiny z melounu vzít bílé zelí. Rozdrcené zelí by mělo být nalito do dna hlavně - vrstva by měla být asi 10 cm. Poté jsou plody melounu rozloženy v řadách. Ujistěte se, že se navzájem nedotýkají. Mezi jednotlivými plody by měla zůstat vzdálenost 2 cm. Vyplňte dutiny zelí. Přikryjte látkou, stiskněte dřevěným kruhem, položte závaží.

To se vám bude také líbit solení zeleniny na zimu.

Solení melounů v sudu: recept

Ovoce umýt v čisté vodě, dobře otřít ručníkem. Propíchněte několik míst párátkem. Zajistěte rovnoměrné rozdělení vpichů. Umístěte propíchnuté bobule do promytého sudu a nalijte na něj připravený solný roztok. Pamatujte, že musí obsah zcela pokrývat.

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Hodnotit a solení zelí na zimu.

Lahodné recepty na solení melounů v sudu jako celku

Budete potřebovat:

- vodní meloun

- čistá voda

- sůl v množství 0,6 až 0,8 kg na 10 litrů

Můžete také použít cukr ke zlepšení chuti, ale to není nutné, zejména pokud chcete získat výraznou slanou chuť obrobku..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi
Způsob vaření:

Umyté ovoce vložte do čistého sudu a na něj nalijte solanku. Zakryjte nádobu čistým hadříkem. Položte desku nebo dřevěný kruh na vrchol. Umístěte těžký kámen. Předpláchněte je a nalijte do vroucí vody. Hmotnost útlaku musí být vypočtena správně tak, aby během celého procesu solení neklouzla na povrch.

Krytou nádobu ponechte v místnosti po dobu 12–24 hodin. Přesný čas na solení bude záviset na velikosti ovoce. Pokud během procesu klesne množství solanky, přidejte další solanku. Vezměte sud na chladné místo, hodte do čistého hadříku. Můžete také použít speciální obal. Uchovávejte sud na chladném místě po dobu 3 týdnů. Po 2-3 týdnech bude obrobek připraven k použití..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi
Zvažte a solení recepty na zimu.

Užitečné rady:

1. Nádoba, na které jsou melouny soleny, by měla být vždy zakrytá..

2. Každá jednotlivá bobule musí být odstraněna čistým příborem.

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi
Tyto jednoduché tipy vám pomohou udržet váš obrobek čerstvý po dlouhou dobu..

Solné melouny na zimu v sudech

Pro obstarávání se zpravidla používají dřevěné sudy, ale pokud nejsou po ruce, jsou také docela vhodné plastové kontejnery. Chuť obrobku bude samozřejmě jiná, ale bude stejně příjemná a výrazná. Princip solení zůstává stejný jako u dřevěných nádob. Jediná věc, kterou je třeba zvážit, je, že plast může mít silný průmyslový zápach, takže se ho musíte zbavit. Pokud se tak neučiní, plody absorbují tuto nepříjemnou vůni a chuť obrobku se kazí..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Celé solení melounů v sudu

K solení můžete použít nejen sůl a cukr, ale také různé koření. Můžeš použít:

- křenový kořen

- česnek

- Zrzavý

- rybíz, dub, třešňové listy

- nové koření

- celer

- koriandr

- kořeněné papriky

Některé ženy v domácnosti také přidávají do sudu další produkty: zelená rajčata, zelí, jablka, která dokonale doplňují chuť hlavní složky..

solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi

Značka a nakládaný meloun loupe na zimu.

Vyzkoušejte tuto možnost vaření:

- středně meloun ovoce

- bílý cukr - 1,2 kg

- studená voda - 10 litrů

- kamenná sůl - 0,4 kg

Připravte soudek: důkladně opláchněte a několikrát nalijte vroucí vodu. Omyjte ovoce melounu, udělejte přesně 10 symetrických punkcí. Je vhodné to provést pomocí dřevěné pletací jehly. Solný roztok lépe proniká do bobulí. Připravené ovoce vložte do nádoby. Do vody přidejte kamennou sůl a cukr, míchejte, dokud se úplně nerozpustí.

Nalijte obsah tímto solankou. Ujistěte se, že tekutina zakrývá bobule. Zakryjte gázou, vložte dřevěný kruh. Na vrchol by měl být navíc nainstalován těžký kámen nebo kbelík vody. Po 3 dnech převeďte sud do sklepa, nechte 3 týdny, aby plody byly dobře osolené. Odstraňte bobule čistým příborem a nakrájejte na plátky.

Jak se vám líbí nejchutnější okurky na zimu?

Možnost vaření s jablky

Požadované produkty:

- kamenná sůl - 0,75 kg

- Filtrovaný objem - 10 litrů

- jablka - 6 kg

- žitná sláma

- rybíz a třešňové listy - 10 ks..

Omyjte nádobu, aby se odstranily nečistoty a prach. Zevnitř nalijte několikrát vařící vodu několikrát a poté usušte. Ovoce umýt a na několika místech symetricky propíchnout. Opláchněte jablka pod tekoucí vodou. Opláchněte slámku, nalijte ji do vroucí vody. Připravené bobule vložte do sudu, rozvrstvte slámou.

Rozložte třešňové a rybízové ​​listy. Připravte solanku: kamennou sůl rozpusťte v 10 litrech, naplňte obsah sudu, zakryjte čistým hadříkem. Zatlačte dřevěným kruhem, vložte kbelík plný vody. Skladujte sud na chladném a tmavém místě. Po několika týdnech budou melouny připraveny..

Jak se vám líbí okurky s dubovými listy?

Možnost vaření s petrželkou a feferonkou

Složení:

- meloun - 4 kg

- feferonky

- česnek hlava

- černé pepře - 5 g

- banda petrželky a kopru

Pro solanku:

- bílý cukr a kamenná sůl - 9 lžic

- filtrovaná voda - 3 litry

K přípravě svačků na kousky je vhodné použít malé keramické sudy. Vyberte zralé ovoce s tenkou slupkou. Důkladně je opláchněte a nasekejte na velké podélné plátky. Omyjte nádobu, nalijte ji do vroucí vody, vysušte. Opláchněte lžíci pepře a byliny. Na dno nádoby položte 1/3 greeny, vložte několik stroužků česneku a feferonky.

Položte vrstvu melounu, natáhněte několik stroužků česneku a snítky bylin. Rozložte stejným způsobem, dokud není nádoba plná. Přidejte cukr do vody, přidejte kamennou sůl, házejte černé pepře, zapálte. Solanka se vaří 5 minut, nechá se vychladnout na teplotu místnosti. Nalijte plátky melounu. Přikryjte soudek deskou, nastavte hmotnost. Nechte vsáknout obsah do teplé místnosti a poté jej několik dní přeneste do chladničky. Uložte obrobek do sklepa.

Hořčičný recept

Budete potřebovat:

- středně velký tenkovrstvý meloun - 20 kusů.

- stolní sůl - 0,8 kg

- hořčičný prášek - půl balení

- granulovaný cukr - 0,4 kg

- filtrovaná voda - 10 l

Připravte si 100 litrový dřevěný sud. Důkladně ji umyjte, nalijte několikrát vařící vodu a osušte. Zkontrolujte, zda na povrchu nejsou praskliny a promáčknutí. Vyberte ovoce střední velikosti. Opláchněte je pod tekoucí vodou a odřízněte stonek. Bobule propíchněte dřevěnou pletací jehlou tak, aby byly vpichy umístěny symetricky. Připravte solný roztok. Vezměte 10 litrů filtrované vody, zřeďte kamennou sůl, přidejte cukr s hořčičným práškem. Míchejte, dokud se krystaly cukru nerozpustí. Melouny uspořádejte opatrně a naplňte solným roztokem tak, aby byl o 10 cm vyšší než obsah. Přikryjte soudek víkem a nechte jej 3 týdny v chladné místnosti. Sejměte kryt čas od času, abyste se vyhnuli plísním. Nezapomeňte doplnit čerstvou solankou.


Podívejte se na podobné recepty

» » Solení melounů v sudu: nejlepší recepty s fotografiemi