Solné melouny na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Není to tajemství vodní melouny každý miluje od malých po velké, ale bohužel období melounů není trvalé. Abychom měli dostatek času na jídlo, máme maximálně tři až čtyři měsíce. Na rozdíl od jiných také sezónní zeleniny, bobule a ovoce, v zimě v supermarketu si můžete koupit čerstvé okurky, cukety, rajčata, zelí, jablka, ale v této roční době nikdy nenajdete čerstvé melouny.

Melouny mohou být uloženy v suterénu a sklepě až do začátku listopadu, ale co je to s myšlenkou jíst melouny na Silvestra? Vypočítáte, že je to nerealistické. Melouny vodní mohou a měly by být sklízeny na zimu, i když ne každý to ví. Jen si představte tváře vašich hostů pozvaných na Nový rok, kteří uvidí na stole plátky melounu. 

Melouny na zimu mohou být připraveny solením a použitím kyselé okurky, a slupky melounu lze použít k výrobě skvělých sladkých dortů, ale to je jiný příběh. Při solení se sladká dřeň melounu mění na solenou, a proto tento polotovar patří do kategorie zimních svačinek.

Pikantní chuť solených melounů je docela specifická, takže existuje možnost, že ne každému se to bude líbit a potěší. Zjistit, zda máte rádi solené melouny nebo ne, je nemožné, aniž byste je ochutnali. Proto, abyste neztráceli čas nadarmo, právě teď zjistíte, jak k tomu dochází solení melounů na zimu

Pro solení domax vodní melouny, budete potřebovat následující produkty:

  • Střední meloun (5-7 kg) - 1 kus.
  • Bobkový list - 5 ks.
  • Sůl - 1 lžička.
  • Černý pepř - 1 polévková lžíce.

Solné melouny nazimu - recept

solení melounů na zimu

Začněte vyřezávat meloun. Odřízněte horní část a nakrájejte ji na kulaté plátky, které nejsou tlusté více než jeden centimetr, a poté každý kus nakrájejte na 4 další kusy tak, aby volně procházel hrdlem nádoby. Nemusíte odstraňovat kosti.

solení melounů na zimu

Umístěte bobkový list na dno nádoby. Plátky melounu jsou dostatečně velké, takže je lepší je nakládat do sklenic s kapacitou nejméně jednoho litru. Aby vodní melouny přežily několik měsíců a nestaly se plesnivými, musí být sklenice a víčka tepelně ošetřeny. Chcete-li to provést, stačí je umístit do trouby nebo mikrovlnné trouby na několik minut nebo je držet nad vroucí vodní párou..

solení melounů na zimu

Umístěte melouny pevně do sklenice, přidejte černý pepř. Minimální množství koření dodá plátky melounu příjemnou, ne příliš drsnou chuť.

solení melounů na zimu

Plátky melounu posypte solí. 

solení melounů na zimu

U okurek si musíte vybrat velkou stolní sůl. Iodizovaná, i přes její přínosy pro lidské tělo, které se rozpustí ve vstupu, může reagovat, což způsobí, že sklenice brzy praskne.

solení melounů na zimu

Nalijte vařenou vodu přes vodní melouny, aby se v ní melouny úplně utopily..

solení melounů na zimu

Zašroubujte víko na sklenice a nechte je několik týdnů.. Solené melouny ve sklenicích na zimu připraven. Ve skutečnosti byly melouny solené v Rusku několik staletí a nejčastěji se takové občerstvení našlo na carském stole. Dnes už nelze slané melouny nazvat pochoutkou, přesto se v domácím sklepě vyskytují jen zřídka.. 

solení melounů na zimu

Vodní melouny v této formě mohou být skladovány v lednici po velmi dlouhou dobu, v průběhu času se jejich chuť stane ostřejší. V poslední době se veškeré ovoce, zelenina a bobule, včetně melounů, pěstují pomocí pesticidů pro mírný růst, takže pokud chcete získat absolutně neškodný produkt, nechte meloun ve studené vodě půl hodiny před solením.. 

solení melounů na zimu


Podívejte se na podobné recepty

» » Solné melouny na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem