Melounový džem - sladký přípravek

Sklizeň pro zimní džem je jedním z našich oblíbených, protože je tak příjemné sedět u šálku čaje v zimě, udělat si sendvič s marmeládou a zapamatovat si horké letní dny.
Zveme vás, abyste se seznámili recept na meloun jam jam. Jedná se o velmi neobvyklý, ale velmi chutný kus. Mimochodem, v online obchodě s potravinami si můžete objednat vše, co potřebujete k vaření této pochoutky. Dodávka potravin bude provedena co nejdříve, navíc si můžete vybrat exotické odrůdy tohoto bobule, například to mohou být thajské vodní melouny nebo vodní melouny se žlutou dužinou.

Melounový džem - sladký přípravek

Všimněte si, že na vaření meloun jam lze použít nejen buničinu, ale také krusty, takže byste je neměli vyhazovat - vše přijde vhod. Představíme vám však pouze recepty na džemy vyrobené z šťavnaté buničiny.

Vezměte 400 g buničiny zralého melounu a nakrájejte na kousky, odeberte všechna semena. Nakrájené kousky vložte do kastrolu, přikryjte sklenicí vody a vařte, dokud není kaše měkká. Vypusťte vodu a do melounu přidejte 400 g cukru a kůru jednoho citronu. Pro přípravu sirupu přidejte 400 g cukru do sklenice vody, vařte a poté přidejte do kousků melounu. Vše vařte, dokud nezhoustne.
Existuje také druhá možnost vaření marmeládové marmelády: oddělte 1 kg buničinové buničiny od semen a po nalití teplé vody přiveďte k varu, vařte 10 minut. Umístěte meloun do cedníku. Pro přípravu sirupu nalijte 500 ml vody s 1,5 kg cukru a vařte, dokud nezhoustne. Nalijte sirup na dužinu, přidejte vanilkovou tyčinku, stonky máty a skořici, nechte půl hodiny stát a poté vařte, dokud neusmrtíte.
Můžete také vařit kompot z melounu na zimu.
Podívejte se na podobné recepty

» » Melounový džem - sladký přípravek