Korejský rychle nakládaný lilek

Vyhradíme půlhodinu našeho drahocenného času a neuvěřitelně dobře vaříme lilek okamžitě nakládaný. Tento čas bude stačit pro celý proces vaření. Ukázalo se, že jídlo je velmi chutné a má pikantní vůni. Nezmeškáme žádný proces a přísadu, vše je téměř vyvážené. Jediná věc, kterou byste měli postarat se o korejskou mrkev den předtím, je upřednostňovat samostatně vařenou mrkev, dobře, pokud na to není čas, můžete si koupit hotový produkt.

Nebudeme toho moc říkat, pojďme rovnou k věci. Podávejte takové lilky v korejském stylu na stůl, nejchutnější okamžitý recept, můžete jít s jakýmkoli jídlem, nebo je můžete jíst samostatně, kousnout čerstvým mantakashem.


Ingredience
Složení:

- lilek - 350-370 gr.,
- cibule (šeřík nebo salát) - 1/2 dílu,
- Korejská mrkev - 70 gr.,
- čerstvý koriandr a petržel - každý po 7-8 větvičkách,
- feferonka - podle chuti,
- česnek - 2 stroužky,
- rostlinný olej - 60 ml.,
- ovocný ocet - 40 ml.,
- cukr - 25 g.,
- koriandr podle chuti,
- chmel-suneli - podle chuti,
- sůl - 10 gr.Kombinace přísad
Nejdříve položíme na sporák hrnec vody, budeme jej v budoucnu potřebovat pro vaření lilku. Mezitím bereme cibuli, sladká fialová nebo bílá salátová cibule je perfektní. Oloupejte cibuli, opláchněte studenou vodou a nakrájejte na půl kroužky. V oddělené misce smíchejte ovocný ocet, sůl a porci cukru. Na minutu posíláme do mikrovlnné trouby misku marinády. Ohřejeme ocet a rozpustíme krystaly soli a cukru.


Vložení cibule
Nyní vložíme plátky cibule do teplé marinády, vyčleněné asi deset minut, zatímco lilky vaří. Nezapomeňte však cibuli pravidelně promíchat, aby marinovala rovnoměrně..


Vaření lilek
Vraťme se k lilku - opláchneme je a osušíme, ořízneme ocasy, rozkrojíme je podélně na dvě části, dáme je do vroucí vody, poté, co do ní vrhneme špetku soli. Mladé lilky vařte asi šest minut, později vařte asi deset minut. Vyjmeme horké lilky z pánve, vložíme je do síta, aby přebytečnou tekutinou bylo sklo. Chci na to upozornit recept s fotografií rychle nakládaných lilků.


Nasekejte lilek
Chlazené lilky nakrájejte na malé kousky a vložte do hluboké mísy.


Přidejte mrkev
Nalijte tam korejskou mrkev.


Přidejte cibuli
Poté přidejte nakládanou cibuli spolu s marinádou.


Smíchejte koření
V oddělené misce smíchejte máslo, koriandr, sekaný česnek, slunečnicový chmel, posílejte do mikrovlnné trouby na minutu.


Sezónní zelenina
Zeleninu plníme teplým dresinkem, promícháme a necháme 15 minut, na konci přidáme nasekané čerstvé bylinky pikantního koriandru a petrželky. Lilek v korejském stylu, nejchutnější okamžitý recept, připraven. Lilek ponecháváme v suterénu až do zimy, v zimě si pochutíme na lahodném salátu. Připravte se více a podobně nakládaný lilek s instantním česnekem.


Recept Korejský lilek s nakládanou zeleninou
Podáváme jídlo na stůl. Mají pěkný!

Podívejte se na podobné recepty

» » Korejský rychle nakládaný lilek