Nakládaný lilek

Poměrně snadno a rychle si můžete připravit velmi jednoduchou, ale zároveň slanou svačinu na zimu "Nakládané lilky". Recepty takové okurky jsou v zimě skvělým doplňkem k občerstvení, jako je „Plněná rajčata".
Vařit lilek, nakládané na zimu v první řadě by stonky měly být odstraněny z promytých lilků, poté by měl být proveden hluboký podélný řez. Řezané lilky se umístí do hrnce s vroucí vodou, kde se vaří po dobu 5-7 minut, v závislosti na jejich velikosti.
Poté jsou lilky umístěny pod nátlak po dobu nejméně 1 hodiny, proto lilky zakryjte, položte na rovnou plochu, sekácí prkno a utlačte na vrchol.


nakládaný lilek


Pro naplnění nastrouhejte loupanou mrkev na hrubém struhadle, nakrájenou papriku ze semen nakrájejte na proužky, nakrájejte cibuli na půlkroužky a také oloupejte a nasekejte pár česnekových hlav. Nasekanou zeleninu vložte do misky. Také pro náplň byste měli nahrubo nakrájet celer a petržel, přidat do zeleniny, po které by náplň měla být pepř, sůl a smíchat podle chuti..
Vložte náplň pevně do řezu lilku. Umístěte takto plněné lilky do mořicí nádoby. K tomu jsou vhodné skleněné, plastové nebo keramické nádobí..
Poté následuje těsně zabalené plněné lilky, načež se k tomu přidá solný roztok v 1 litru studené vody a přidá se 2 lžíce. l. sůl. Pak je zakryjte deskou a potlačte.
Ve dvou týdnech plněné lilky, nakládané lze vložit do litrových plechovek, například „Lilek v rajčatech"A dát na chladné místo.".


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný lilek