Nakládaný česnek na zimu s hřebíčkem - recept na to, jak lahodně nakládat česnek.

Česnek nakládaný hřebíčkem

Marinovaný česnek s hřebíčkem je vynikající domácí příprava na zimu pro použití jako kořeněné a kořeněné občerstvení. Další nepochybnou výhodou receptury je to, že obrobek nevyžaduje hermetické utěsnění..

Složení: paprika, Bobkový list, cukr, sůl, ocet, chmel-suneli, česnek

Jak nakládat česnek s pažitkou na zimu.

Česnek

Přípravek se vyrábí nalitím 200 ml marinády z vody, 200 ml octa, 50 g cukru, 20 g soli, 4 papriky, 3 vavřínu a 2 lžičky koření chmele. Vložte to vše do správné velikosti pánve a vařte.

Zatímco marináda vaří, rozdělte celé hlavy česneku na hřebíček. Osvoboďte je od slupky, vložte je do cedníku a vložte je na 1 minutu do vroucí slané vody. Chcete-li blanch stroužky česneku, potřebujete dvě sklenice vody (to je 500 ml) a 2 lžíce. l. sůl (to je 50 g).

Vezměte si cedník s česnekem z vroucí vody. Nechte nás vychladnout ve studené vodě. Hřebíček rozdělte na čisté skleněné nádoby a naplňte připravenou marinádou.

Není třeba žádné těsné švy - stačí zavřít plechovky plastovým víčkem nebo dokonce pergamenovým papírem a svázat je provázkem.

Česnek nakládaný hřebíčkem lze skladovat v chladné spíži nebo v lednici. Zde je návod, jak konzervovat česnek na zimu, je chutný a jednoduchý.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný česnek na zimu s hřebíčkem - recept na to, jak lahodně nakládat česnek.