Nakládané červené cibule s řepou a kardamomem na zimu

Nejjasnější, nejkrásnější, voňavá příprava na zimu ze sladké červené cibule s řepou. Kardamom a hřebíček přidají do cibule marinádu jedinečné aroma. Nakládaná cibule podle tohoto receptu se uchová až do jara při pokojové teplotě. Nezapomeňte dodržovat recept na plnění marinády a dobu sterilizace obrobků. Můžete přidat více cukru, soli a octa podle vašich představ, ale mějte na paměti, že více octa může zabarvit marinádu..
Na vaření nakládaná cibule bude to trvat 60 minut. Z uvedených složek získáte 1 litr.
Vaříme nakládanou cibuli s řepou.

Složení:
- červená cibule - 1 kg,
- řepa - 200 g.


Marinádová náplň (1 litr):
- sůl - 40 g,
- cukr - 40 g,
- ocet 9% - 60 ml,
- voda - 1 l,
- hřebíček - 3 kusy.,
- kardamom - 4 kusy.vybereme nejmenší žárovky
Chcete-li připravit nakládanou červenou cibuli, vyberte nejmenší cibuli. Velké cibule bude třeba nakrájet na 2 nebo 4 kusy.


Oloupejte červenou cibuli
Malé řepy, uvařte v uniformách nebo pečte v troubě, zabalte do fólie a nakrájejte na malé kousky. Oloupejte červené žárovky, odřízněte oddenek a krk.


Příprava marinádové náplně
Příprava marinádové náplně. Směs koření, soli, vody a cukru vařte 10 minut. Nepřidáváme ocet, lze jej nalít přímo do sklenic.


Umístěte červenou cibuli a řepné plátky, které se spálí vroucí vodou, pevně do sklenic
Umístěte červenou cibuli opařenou vroucí vodou a řepné plátky pevně do sklenic. Pro nakládanou cibuli je lepší použít malé sklenice (0,3-0,5 l).


Do každé nádoby nalijte ocet
Do každé nádoby nalijte asi 2 polévkové lžíce 9% octa. Do marinádového nalévání lze přidat veškerý ocet, existuje však možnost, že nebude plně využit, a ocet je velmi důležitý pro moření cibule..


Sklenice plníme cibulí nakládanou okurkou
Plníme sklenice cibulí s marinádovou náplní do pasu.


nakládanou cibuli nakládejte řepou
Důležitým bodem je řádné pasterizace nakládané cibule řepou. Položíme malé sklenice do hlubokého kastrolu na silnou bavlněnou látku a zalijeme vroucí vodou až po krk. Sterilizujeme při 85 stupních Celsia po dobu 8 minut. Potom sklenice uzavřete a necháme je vychladnout v přirozených podmínkách.


Nakládané červené cibule s řepou a kardamomem na zimu
Nakládané červené cibule můžete uložit v tomto receptu při pokojové teplotě. Zkuste také připravit a nakládaný česnek s hřebíčkem na zimu
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané červené cibule s řepou a kardamomem na zimu