Konzervované nakládané okurky s kyselinou citrónovou

Pokud nemáte rádi konzervovanou zeleninu s octem, doporučuji připravovat nakládané okurky s kyselinou citronovou, recept na zimu, pro skladování ve spíži nebo ve sklepě. Chutné a křupavé okurky se získají!

Složení (na litr nádoby):

- okurky - 500 g-
- voda - 500 ml-
- bobkový list - 1 kus.-
- koprový deštník - 1 kus.-
- hořčičná semínka - 1/3 lžičky.-
- česnek - 1 hřebíček-
- nové koření - 2 hrách-
- sůl - 1 lžíce. l.-
- cukr - 1 lžíce. l.-
- kyselina citronová - 1/3 lžičky.Namočte okurky
1. Namočte nepřevrácené malé okurky ve studené vodě přes noc, aby byly ostřejší.


Rozložte koření

2. Důkladně umyjte sklenice na litry. Není nutné používat nádobu s takovou kapacitou, můžete nakládat okurky do dvou nebo třílitrových nádob, pouze zvyšovat množství všech přísad dvakrát nebo třikrát. Poté dejte sklenice vzhůru nohama na čistý skládaný ručník a vyčkejte, až voda vytéká. Koření vložte do suchých nádob - deštníky, bobkový list, loupaný, ale ne nařezaný česnek, koření, hořčičná zrna.


Stack okurky
3. Uspořádejte okurky do sklenic, zatímco můžete odříznout špičky, ustoupit od okraje jen pár milimetrů, nebo můžete nechat zeleninu neporušenou. Pevně ​​přitlačte, aby v nádobě bylo co nejméně prostoru.

A také se vám určitě bude líbit okurky v adjika, které se snadno připravují a dobře skladují až do zimy.Naplnit vodou
4. Nalijte čistou pitnou vodu do pánve vhodné velikosti. Jakmile se vaří, nalijte do sklenic až po okraj. Okurky zakryjte pokličkami a nechte je stát 10 minut při pokojové teplotě. Poté vypusťte vodu a postup opakujte. Po druhém vypuštění kapaliny připravte solanku.


Přidat sůl
5. Do pánve přidejte kamennou sůl.


Přidejte cukr
6. Přidejte cukr, zamíchejte a položte na sporák.


Přidejte kyselinu citronovou
7. A zatímco se voda vaří, přidejte do sklenic kyselinu citronovou. Zabrání hnilobě a množení bakterií při zachování, takže nemusíte používat další ocet.


Nalijte solným roztokem
8. Nalijte vroucí solanku na okurky. Uzávěry ihned sbalte pomocí speciálního ochranného klíče. Jemně otočte sklenici několikrát ve svých rukou, aby se kyselina citronová rovnoměrně rozložila po marinádě. Nyní můžete sklenice okurek položit na měkký hadřík s víky dolů a přikrýt silnou přikrývkou. Když se konzervace zcela ochladí, vložte ji do sklepa nebo skříně.


Nakládané okurky s kyselinou citronovou: recept na zimu
Zde je takový jednoduchý recept na nakládané okurky s kyselinou citronovou na zimu. Banky nevybuchují a solanka nezakaluje, zkuste.

Nabízíme také přípravu salát "Tchýně" z cukety na zimu, recept s fotografií krok za krokem bude ilustrovat rysy přípravy této ochrany.Konzervované okurky s kyselinou citronovou
Bon chuť k jídlu a dobré přípravy!
Podívejte se na podobné recepty

» » Konzervované nakládané okurky s kyselinou citrónovou