Odessa styl nakládané lilky na zimu

Domácí nakládaný lilek Styl Oděsy je výborným předkrmem a skvělou přílohou pro mnoho jídel. Ozdobí denní i sváteční stůl. Recept je připraven bez větších potíží a trvá maximálně 20 minut. Po moření lilku ráno budou připraveny do večera.

Odessa styl nakládané lilky na zimu

Jak vařit nakládaný lilek v Oděse? K tomu budete potřebovat:

  1. 1 kg lilku;
  2. 2 velké červené papriky;
  3. 1 cibule;
  4. banda petrželky;
  5. banda zeleru (zelené);
  6. 3 stroužky česneku.

Pro marinádu potřebujete:

  1. 50 ml octa 9%;
  2. ? polévková lžíce sůl;
  3. 1 polévková lžíce krystalový cukr;
  4. 100 ml rostlinného oleje.

Na "Nakládaný lilek»Hlavní složka se obvykle loupe (mladá zelenina nemusí být loupaná) a vaří se asi 10 minut ve slané slané vodě. Během vaření lze také přidat sůl (2 polévkové lžíce). Je velmi důležité zajistit, aby zelenina nebyla příliš vařená. Poté se z nich voda vypustí a nechá se vychladnout..

Odessa styl nakládané lilky na zimu

Zatímco se lilky vaří, červené papriky se nakrájí na proužky, cibule se nakrájí na kroužky, zelenina se naseká na malé kousky..

Nyní můžete začít připravovat marinádu. Směs je vyrobena ze soli, granulovaného cukru, octa a rostlinného oleje. K tomu jsou přidány drcené pažitky a vše je smíšené. Marináda je připravena k použití.

Chlazený lilek se nakrájí na 10-12 kusů (počet kusů závisí na velikosti zeleniny). A nyní začíná hlavní úkol - přesouvat ingredience ve správném pořadí: lilek, cibulové kroužky nahoře, papriky, bylinky a to vše se nalije marinádou. Je vhodné vytvořit dvě nebo tři vrstvy. Tato složitá „struktura“ musí být ponechána vyluhovat po celý den, ale v zásadě ji můžete jíst po 2-3 hodinách. Výsledkem je vynikající občerstvení, jako je jídlo „Lilek v adjika".

Odessa styl nakládané lilky na zimu

Existují další Recepty "nakládaného lilku": pikantní a pikantní jako nakládané houby, korejský styl, rychlé recepty ...


Podívejte se na podobné recepty

» » Odessa styl nakládané lilky na zimu