Nakládaný květák na zimu - tři marinádové recepty na zelí.

Nakládaný květák má ostrou sladkou a kyselou chuť a může sloužit jako vynikající občerstvení a ozdobit jakékoli slavnostní jídlo.

Složení: karafiát, skořice, citronová kyselina, hořká paprika, cukr, sůl, ocet, květák, černé pepře


Pro moření květáku jsou vhodné pouze čerstvé hlavy s hustým květem bez květů.

Pro koho je květák kontraindikován?

Není-li možné květenství okamžitě ponořit do vroucí vody, nalije se slanou vodou v množství 15 gramů soli na 1 litr. vodu a uchovávány v solném roztoku po dobu ne více než hodinu.

Poté, co byly květenství ošetřeny vroucí vodou a studenou vodou, umístí se do sklenic, na jejichž dno se položí koření a květenství se nalije vroucí marinádou vyrobenou z cukru rozpuštěného ve vodě, octové esence a soli.

Na 1 plechovku nakládaného zelí je třeba vzít několik černých hrášek a pár malých kousků feferonky, plátek skořice, pár hřebíčků květenství.

Sklenice jsou zakryty víky a sterilizovány v závislosti na jejich kapacitě. Banky s kapacitou 0,5 litru jsou udržovány v ohni po dobu nejvýše 6 minut a litrové plechovky - asi 8 minut. Po sterilizaci dejte sklenice pevně do role, otočte se a nechte vychladnout. Hotový produkt uložte do chladu pro uchování..

Jak nakládat květák na zimu s celými hlavami v sudu.

Květák lze nakládat nejen ve sklenicích, ale také ve speciálních sudech. Výhodou takové sklizně je to, že produkty jsou kladeny ve stejném pořadí jako v předchozím popisu, ale není nutné rozdělit zelí na samostatné malé květenství. Po odstranění listů a hrubých stonků ji lze umístit do sudů s celými hlavami.

Jak vyrobit zelnou marinádu - tři recepty.

K přípravě mírně kyselé marinády, 10 litrů. voda rozpustí asi 600 g soli a stejné množství cukru a přidá se asi 180 ml octové esence.

K přípravě kyselé marinády vezměte stejné množství vody, soli a cukru jako u mírně kyselé marinády, ale přidejte 250 ml octové esence.

Pikantní marináda se liší od kyselé a mírně kyselé ve velkém množství cukru - 1 kg, sůl - 700 ga octová esence - 540 ml, které se rozpustí v 10 litrech vody.

V závislosti na vybrané marinádě bude zelí chutnat jinak.

Nakládaný květák lze použít jako samostatnou pikantní svačinu a lze jej použít jako přísady pro přípravu salátů, příloh a dalších pokrmů a také jako originální ozdobu jakéhokoli jídla.


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný květák na zimu - tři marinádové recepty na zelí.