Marinované cukety cukety na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem

Voňavé a křupavé nakládané cukety na zimu ne méně kvalitní než konzervované okurky. Zároveň budou cukety, stejně jako okurky, chutné s dobře zvoleným receptem, zde hraje roli nejen složení marinády, ale také způsob a doba přípravy, rozmanitost a stupeň vyzrálosti konzervovaného ovoce..

Nejlepší marináda je podle mého názoru sladká a kyselá marináda vyrobená s dobrým podílem vody, cukru, soli a octa. Pokud jde o způsob vaření, dávám přednost konzervování zeleniny bez sterilizace, protože poté se zelenina stává méně užitečnou a ukázalo se, že je pomalá a ne křupavá..

Navzdory skutečnosti, že mnoho marinované cukety recepty přesvědčit nás o vhodnosti starých a porézních cuket s velkými semeny k moření, je lepší to nedělat. Pokud se chcete dostat šťavnaté a křupavé marinované cukety, pak vyberte pro moření mladých cuket ovoce, bez známek vadnutí. Vyzrálé cukety se nejlépe používají k výrobě džemu a tykve.

Pokud jde o odrůdy cukety, cukety cukety jsou nejvhodnější pro moření, protože jejich dřeň je šťavnatá a středně vláknitá. Nejdůležitější zásady a tajemství konzervárenské cukety Řekl jsem ti, a teď pojďme přímo k postupnému receptu na jejich přípravu na zimu a začneme přísadami, které potřebujeme. 

Připravit marinované cukety cuketa, pro to potřebujete následující ingredience:

  • Cuketa - 1 kg.
  • Cukr - 50 g.
  • sůl - 20 g., 
  • Ocet - 200 ml.
  • Voda - 1 l.
  • Bobkový list.

Nakládaná cuketa na zimu - recept

marinované cukety na zimu

Umyjte cukety, odřízněte přední a zadní část a nakrájejte ovoce na velké kostičky.

marinované cukety na zimu

Umístěte bobkový list na dno sklenic. Přesto, že je velmi malý, na první pohled koření zvýrazní příjemnou vůni velmi rinde, která bude následně nasycena cuketou. Pokud chcete, aby byla zelenina skladována měsíce, nezapomeňte sklenice sterilizovat..

Děje se to několika způsoby: nejprve vařte vodu, propláchněte sklenice a přidržte je po dobu 2-3 minut nad pánví vroucí vody. Pokud máte mikrovlnnou troubu nebo troubu, zkuste jednodušší metodu: nalijte malé množství vody (3-5 cm) na dno plechovek a držte v troubě, dokud se úplně neodpaří. Podobný postup musí být proveden s kovovými kryty.

marinované cukety na zimu

Naplňte nádoby plné nakrájených cuket.

marinované cukety na zimu

Nalijte marinádu na zeleninu. Připravuje se takto: vaří se malé množství vody a přidá se 200 ml octa a cukru. Jakmile se cukr rozpustí, marináda je připravena. Pokud si přejete, můžete přidat černý pepř nebo jiné koření se špatnou chutí.

marinované cukety na zimu

Marinovaná cuketa nazimu připraven! Budete muset chvíli počkat, až bude marináda zcela nasycená cuketou. K tomu obvykle dochází do dvou týdnů na tmavém a chladném místě. Po otevření nádoby můžete nakládanou zeleninu uložit do chladničky..

marinované cukety na zimu

Pokud marinujete poprvé, nebojte se zkazit recept, bude chutnat skvěle v jakémkoli poměru produktů. Nakládané cukety mají příjemnou sladkou chuť, ale pro ty, kteří mají rádi slanější občerstvení, se doporučuje trochu soli. Zásobte se na více nádobách a vychutnejte si křupavou zeleninu, kdykoli budete chtít! Také můžete vařit cuketa předkrm na zimu "Milující léto"

Marinované cukety na zimu. Fotografie

marinované cukety na zimu

Irina Malikhova


Podívejte se na podobné recepty

» » Marinované cukety cukety na zimu. Recept s fotografiemi krok za krokem