Nakládaný lilek s česnekem - okamžitý recept s fotografiemi krok za krokem na zimu

instantní lilek

Popis

Okamžitě nakládaný lilek - lahodná kořenitá předkrm s příjemnou chutí a svěží vůní máty. Obvykle je takové jídlo připraveno na zimu, ale pokud si přejete, můžete lákat lilky tímto jedinečným způsobem pro každý den. O deset dní později bude zelenina zcela připravena k ochutnávce a dokonce i k servírování na slavnostním stole.. Hosté si nepochybně zamilují ty modré, připravené podle tohoto receptu s česnekem a čerstvými lístky máty.

K marinování lilku nemusíte používat oregano. Toto koření není pro každého, a proto jej lze snadno nahradit jakýmkoli jiným vhodným kořením. Důrazně však doporučujeme přidat tuto úžasnou ingredienci těm ženám v domácnosti, které mají chuť a aroma oregana. Ujistěte se, že takové charakteristické koření zvýrazní a zlepší chuť nakládaných modrých.. A pokud k zelenině přidáte trochu strouhané mrkve, jejich vzhled bude také dvakrát slavnostní a reprezentativnější..

S cílem rychle a chutně vařit nakládané lilky v olivovém oleji doma vám doporučujeme nejprve věnovat pozornost níže uvedeným technologickým pokynům s fotografiemi krok za krokem. Po přečtení může kterákoli žena v domácnosti tuto přípravu připravit na zimu!

Ingredience

 • Lilek 2-3 ks.
 • Stolní sůl 1 lžíce l. pro 1 lilek
 • Stroužky česneku 3-4
 • Olivový olej podle chuti
 • Černý pepř podle chuti
 • Máta podle chuti
 • Oregano (oregano) podle chuti
 • Ocet bílého vína podle chuti

Kroky

 1. Lilek opláchněte a oloupejte. Pro poslední postup můžete použít běžný nůž i speciální zeleninový loupač. Poznámka! K přípravě tohoto svačinu můžete použít malé i velké modré, protože během procesu vaření budou stále drceny do stejné slámy.

  loupat lilek

 2. Oloupanou zeleninu rozpolte a semena odstraňte. Rada! Nevyhazujte pokožku lilku, ale spíše ji osušte a rozemelte na prášek. V budoucnu může být strouhaná slupka užitečná pro zmírnění zánětlivých procesů v ústní dutině. Aby se toho dosáhlo, musí být lilkový prášek před použitím naředěn v teplé vodě a výsledný roztok bude muset vypláchnout ústa pouze v případě potřeby.

  rozpůlit

 3. Výslednou buničinu lilku nakrájejte na malé kousky.

  nasekat hrubě

 4. A pak nakrájejte zeleninu na dlouhé proužky, jejichž tloušťka by neměla přesáhnout jeden centimetr.. V případě potřeby lze modré rozdrtit na kostky a figurky ve tvaru figurky.

  tyčinky

 5. Připravenou zeleninu vložte do hluboké neoxidující misky a posypte stolní solí.

  dát do misky

 6. Lilek rozmíchejte rukama tak, aby se na ně sůl rovnoměrně rozdělila..

  smíchejte se solí

 7. Zakryjte obrobek plochou deskou a pevně zatlačte a na něj položte závaží. Třílitrová skleněná nádoba naplněná vodou je jako zátěž dokonalá..

  vystavujeme náklad

 8. Nakládanou zeleninu nechte v této formě po dobu 24 hodin při pokojové teplotě. Nezapomeňte vypustit výslednou tekutinu z lilku každých osm hodin.

  nechte namazat

 9. Po dni vytlačte infuzované modré do tenkého plátna a vložte je zpět do suché nádoby. Nalijte ocet na ingredience tak, aby byla zelenina zcela pokryta.. Znovu zakryjte budoucí svačinu talířem, položte náklad a nechte celý den.

  nalijeme ocet

 10. Každých osm hodin zeleninu důkladně promíchejte, aby se rovnoměrně marinovala. Poté položte nádobu s lilkem na sporák a zapněte ji. Když se modří vaří, snižte teplotu na minimum a svačinu vařte deset minut. Připravenou zeleninu vložte do cedníku a vytlačte ji znovu přes tenká fazole.

  vytlačit zeleninu

 11. Nyní připravte požadovaný počet sklenic. Kvalitativně je sterilizujte a naplňte je lilkem, každou vrstvu posypte kořením a bylinkami.

  dát do sklenice

 12. Předem zabalené modré zalijte trochou olivového oleje a hermeticky se sbalte ošetřenými víčky.

  naplňte olejem

 13. Okamžitě naložené lilky na zimu jsou připraveny. První vzorek z nich bude možné odstranit po deseti dnech..

  nakládané lilky na zimu

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládaný lilek s česnekem - okamžitý recept s fotografiemi krok za krokem na zimu