Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Za jakým účelem jsme nakládané švestky na zimu? Především k zajištění různých denních zimních jídel. Neobvyklá, lahodná marináda švestek se zvláštními orientálními tóny je vynikající příloha pro pokrmy z masa, která dokáží přeměnit jednoduchý steak v pochoutku restaurace..

Kromě toho ovoce v kořeněné náplni je samo o sobě vynikající pochoutkou - dělají kompot a želé, přidává do příloh, "plní" koláče ... Jedním slovem je švestková marináda opravdu úžasná věc, kterou není obtížné aplikovat. Hlavní věcí je příprava sklenic na zimu!

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Nakládané švestky na zimu: klasika


Díky metodě moření si švestky zachovávají plné vitamínové spektrum a originální chuť. A neobvyklá dochuť, která koření dává, je harmonicky kombinována s masovými pokrmy, v důsledku čehož se nudené vedlejší pokrmy, jako jsou vařené těstoviny nebo bramborová kaše, často nahrazují polotovary. Na recepty na moření švestky převážně používají úhoře (maďarsky).

Pokud jde o počet produktů na "Nakládané švestky pro zimní recepty, pak je pozorován následující poměr:

- 3 kg švestek,

- 1,3 kg granulovaného cukru,

- 1 lžička skořice,

- 10 kusů. pikantní hřebíček,

- 10 zrn koření,

- 4 lavrushki,

- 250 ml první tabulky.

Výstup bude - 2 litry marinády.

Ponytails a listy musí být odstraněny z ovoce. Poté se ovoce umyje a položí se do sucha na ručníku. Každá švestka je propíchnuta párátkem na několika místech nebo vidličkou až do samotné kosti, takže marináda je namočena tak hluboko, jak je to možné.

Marináda se připravuje v smaltované pánvi. Otset, pepřová zrna, písek-cukr a kořeněné hřebíčkové pupeny se umístí do připravené nádoby a vaří se. Přiveďte k varu na mírném ohni a za stálého míchání rozpusťte krystaly cukru.

Nádoba se švy se naplní švestkami, nalije se horkou směsí a nechá se přes noc v kuchyni. Následující den se marináda dekantuje na pánev a znovu se uvede do varu. Poté jsou nádoby se švestkami znovu naplněny a znovu udržovány v teple až do večera. Přibližně po 10–12 hodinách se postup „odlévání - vrení“ opakuje. K roztoku přidejte pouze skořici a vařte trochu déle (asi 5 minut). Není nutné nalévat do plechovek okamžitě. Ovoce i marináda by se měly ochladit. Díky skořici získává předkrm zvláštní chuť. Proto je přidán do chutná rajčata se švestkami a další marinády.

Když jsou ingredience zcela v pohodě, plody se přenesou do čistých sterilizovaných nádob. Marinádová náplň se znovu uvede do varu, vaří se 3-4 minuty a nalije se do skleněných nádob. Sbalené plechovky lze skladovat v chladu - optimální podmínky skladování - pro jiné zimní přípravy.

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Nakládané švestky na zimu: variace

Stejné složky se používají k přípravě „Nakládané švestky. Recept na zimu„Trochu jinak. První den se plody očistí od ocasu, umyjí se, vysuší se a píchnou. Poté, co jsou složeny do velkého hrnce. Marináda se připravuje samostatně. K nalití jsou všechna koření vhozena do stolního ocetu, s výjimkou skořice. Směs se vaří, nalije se do ní švestky a nechá se až do rána pod víkem.

Druhý den je marináda vypuštěna, znovu vařena, „vrácena“ k ovoci a trvala 24 hodin v teplé místnosti. Postupy třetího dne jsou podobné. K roztoku se však přidá skořice a vaří se déle. Ovoce se nalije vroucí kapalinou a poté se udržuje 3 dny pod uzavřeným víkem nebo látkou.

Po marinování po dobu 3 dnů se na sporák umístí nádoba se švestkami v kořeněné náplni, aby se vařila. Obsah by měl vařit po dobu nejméně 5 minut a rychle se rozloží do sklenic a uzavře víky. Princip vaření nakládané hrozny s broskvemi konzervace je zabalena pro další sterilizaci. Chladí švy vzhůru nohama na víku. Dokončené krytí je umístěno v chladírně. A čím nižší je teplota v místnosti, tím déle bude spojování svarů uloženo. Ideálně je umístěn v lednici..

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Nakládané švestky na zimu: s česnekem


Pokud podle prvních dvou receptů přířezy chutnají jako konzervované olivy, pak válení s česnekem je něco zvláštního. Nahradí nepříjemné domácí konzervovaná rajčata a okurky. Nakládané švestky s česnekem se nejen stanou vynikajícím předkrmem, ale také stolní výzdobou, skvělým doplňkem hlavních teplých jídel. Jejich technologie vaření je velmi jednoduchá..

Bude vyžadovat:

- 2 kg úhoře,

- 3 česnekové hlavy,

- 750 ml vody,

- 3 karafiáty,

- 7 zrn koření,

- 100 ml otst,

- 300 g pískového cukru.

Po přípravě potřebných produktů provedou přípravu přímo.Nakládané švestky s česnekem na zimu". Pro ni jsou vybírány plody střední velikosti a pokud možno mírně nezralé. Ovoce se umývá, osuší se ručníkem a semena se z nich odstraní malými bočními řezy.

U odrůdy „Ugorka“ kosti snadno vypadávají z buničiny - proto se používá pro recepturu. Někdy se používá třešňová švestka, což také přináší velmi zajímavý výsledek kombinace sladké a kyselé dřeňové šťávy a hořkosti česneku. Poté se česnek oloupe. Malé zuby zůstávají neporušené, velké zuby jsou rozřezány na polovinu. Sladké ovoce je plněné česnekem a umístěno do sterilizovaných sklenic.

Nyní můžete udělat marinádu. Asi 1 litr vody se zahřívá v kastrolu a přidává se koření a cukr. Kapalina se míchá, dokud se cukrové krystaly nerozpustí. Musíte vařit déle než 3 minuty. Vypněte oheň, přidejte stolní ocet.

Plněné švestky se vylijí připravenou kořenitou směsí na úroveň okraje hrdla sklenice a stočí se. Korek se převrátí na víčka a přikryje se ručníkem. Po dni je recept odstraněn pro dlouhodobé skladování do zimy na vhodném místě (sklep, sklep, spíž).

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Nakládané švestky na zimu: bez sterilizace

V receptech "Jak nakládat dýně»Existují metody bez vyčerpání a zdlouhavých sterilizačních postupů. Ale ona to děsí mnoho z přípravy domácích blokád. Existují způsoby, jakNakládané švestky na zimu - recepty bez sterilizace"? Tak určitě.

A pro vyzkoušení jednoho z nich musíte připravit následující seznam produktů:

- 1 kilogram maďarsky,

- 0,7-0,75 kg cukru,

- 500 ml stolního otst.

Přípravné práce spočívají v třídění ovoce, jejich důkladném mytí ve studené vodě a čištění od semen. Kosti se také odstraňují bočním řezem. Poté, co se ovoce vloží do smaltované pánve a vezme se jako marináda. Pro nalití smíchejte oset s granulovaným cukrem a vařte několik minut. Ovoce nalijte do výsledné směsi, přikryjte pokrmy pokličkou a nechte jeden den..

Po 24 hodinách se marinádová náplň vypustí, znovu vaří a nalije zpět do švestek. Cyklus manipulací se opakuje 3-4 krát. Před posledním vařením se švestky ukládají do sklenic, plní se horkou marinádou a hermeticky se uzavírají. Švy mají být uloženy v lednici nebo jiné studené místnosti..

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Recept 5 - snack bar

Snadné a chutné rychlé občerstvení dle receptu «Jak nakládat švestky na zimu bez sterilizace". Pokud se hosté neočekávaně objevili na prahu nebo se chtěli chovat k něčemu neobvyklému, je třeba vzít sklenici s prázdnou. Složky pro jídlo budou:

- Úhoř 0,5 kg,

- půl šálku olivového oleje,

- několik polévkových lžic otsta víno,

- 1 polévková lžíce sušených bylin z provensálska,

- hrst koriandrových semen,

- lístky koriandru a petrželky (po 2-3 větvičkách),

- 1 polévková lžíce hořčice zrn,

- 3-4 kořenící hrášek,

- špetka mleté ​​červené a černé papriky,

- sůl.

Ovoce jako na povidla, je nutné ji rozdělit na poloviny, vyjmout semena a nakrájet buničinu na čtvrtiny. Všechna připravená koření jsou smíchána, drcena a nalita do olivového oleje nebo rafinovaného slunečnicového oleje. Švestky se ukládají do skleněných nebo plastových nádob a nalijí se směsí oleje a koření.

Alternativně mohou být složky předem smíchány pro rovnoměrné marinování a teprve poté distribuovány v nádobách. Posypte nasekanými bylinkami nahoře nebo ve vrstvách. A nádoba uzavřená nylonovými víky se vyjme do chladničky. Trvanlivost občerstveníNakládané švestky na zimu»Kolísá do 3-4 týdnů.

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Recept 6 - pikantní

Recept na nakládaný úhoř s česnekem lze dále „komplikovat“ přidáním hořké čerstvé papriky. V tomto případě jsou možné dvě možnosti: stroužky česneku a chilli kousky vložte mezi ovoce nebo každou švestku naplněnou kořenitou náplní. V prvním i druhém případě to vyjde úžasně. Kromě toho bude možné později z konzervace připravit lahodná domácí omáčka. Sůl, cukr z písku a koření v receptu se berou výhradně podle chuti kuchaře.

Další složky budou potřebné v množství:

- 2 kg úhoře,

- 1,5-2 hlavy česneku,

- čtvrt chili pod,

- 8 zrn koření a hřebíčku,

- 4 bobkové listy.

Na každý litr vody pro marinádu budete potřebovat: 150 g cukru, 1 lžička. sůl, 75 ml okt 6%.

Především na recept na nakládané švestky ve sklenicích na zimu připravte nádobu. Poté se do něj ponoří jedno stroužky česneku, hřebíčku, lavrushky a dalších koření. Švestky se nanášejí na vrchol (v tomto případě celé se semeny), propíchnuté párátkem na 2-3 místech. Plody jsou pevně zabaleny. Kromě toho je mezi ně umístěno několik stroužků česneku a chilli kousků - také dokončují plnění sklenic.

Sklenice s budoucí marinádou jsou naplněny vroucí vodou, zakryty víky a zahřívány po dobu 15 minut. Poté se tekutina nalije zpět do pánve, přivede se k varu a znovu se nalije do sklenic. Cyklus procedur se opakuje nejméně dvakrát. Pro třetí, marinádová náplň se připravuje z vypuštěné vody. Nádoba se naplní, po které se okamžitě srolovat, převrátit, aby se zkontrolovala těsnost, a přikrýt přikrývkou.

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Pokud je ovoce plněné pikantní náplní, kosti se ze švestek odstraní bočním řezem, na místo se vloží mleté ​​maso a zbytek - podle výše uvedeného schématu. Obecná chuť receptury je mírně nepříjemná tkemali polotovary - neobvyklé koření z rajčatových švestek. Ale díky chilli má recept stále výraznou, příjemnou hořkost a štiplavost..

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi

Nakládané švestky na zimu: jako olivy


Poslední recept je také bez sterilizace. Obsahuje velký výběr koření, které se velmi úspěšně kombinují navzájem as vůní švestky. A pokud si pro přípravu vyberete nezralé, pružné ovoce, pak v hotové misce budou také vypadat velmi krásné: hladké, lesklé, chutný. Ovoce si během vaření zachová svůj tvar, nepraskne ani se nezmění na pyré.

Složky, které budou potřebné k uchování “Nakládané švestky na zimu bez sterilizace":

- 1 kg švestek,

- 300 g pískového cukru,

- 2 bobkové listy,

- půl skořice,

- 10 zrn černého pepře a nějaké koření,

- 1 badyán,

- 2 karafiáty,

- sklenice vody,

- 100 ml OCT 9% ,

- neúplné lžičky sůl.

Ovoce jako pro koření jablek, omýt, nechat uschnout a propíchnout hluboce vidličkou. Nemusíte čistit kosti! Švestky se přenesou do velké mísy nebo pánev. Pro marinádu změřte sklenici vody a smíchejte se stolním osttem. K výslednému roztoku se přidá koření a byliny a vaří se 2 minuty.

Ovoce se nalije horkou směsí - pokud naléváte okamžitě z ohně, může dokonce prasknout i nakrájená švestka. Proto používají marinádu ochlazenou na 80-85 stupňů. Nádobí se protřepává tak, aby se všechny plody bez výjimky ponořily do marinády. Poté přikryjte víčkem a přeneste na 12 hodin do chladu.

Následující den se tekutina nalije zpět do pánve, přivede se k varu a vaří se po dobu 5 minut při nízkém ohni. Horká marináda je „vrácena“ do sklenic, následuje 10 až 12 hodinové čekání.

Procedury se opakují po dobu 3 dnů, každý den ráno a večer. Po každém tepelném zpracování získá marináda intenzivnější rubínový odstín (v závislosti na typu švestky). Třetí den infuze je přípravek dokončen.

Plechovky a víčka jsou sterilizovány před švem. Ovoce je v nich rozloženo a vaří se (nutně!) Marináda. Marináda musí být nejprve vypuštěna a musí být odstraněna všechna koření, s výjimkou pepře a lavrushky. Sklenice naplněné na vrchol jsou korkové a nechají se vychladnout. Recept "Nakládané švestky na zimu jako olivy»Překvapí vás a dokonce vás ohromí po prvním ochutnávce.

Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi
Podívejte se na podobné recepty

» » Nakládané švestky na zimu: jednoduché recepty s fotografiemi