Švestkový džem: krok za krokem recept s fotografií

Lahodné sladké švestky, které mají hustou strukturu, jsou vyráběny doslova pro zimní přípravu. Takové švestky dělají bezkonkurenční zavařeniny, džemy, konfety a takové švestky mohou být sušeny nebo nakládány kořením - velmi vynikající, zvláště s plátkem sýra a ciabaty - ideální.

Švestková marmeláda

Švestky lze také zmrazit. Ale dnes navrhuji nejjednodušší variantu - připravujeme bezsemenný švestkový džem. Pokud stejně jako já narazíte na hustou, pevnou, ale sladkou švestku, ujistěte se, že ji sklízíte na plátky. Tento džem může být podáván s čajem s domácími sušenkami, může být přidán do tvarohu nebo jiných domácích koláčů..

Pro gurmány si můžete připravit jednohubky - kousek ušlechtilého sýra a plátek sladké švestky - je to gastronomicky chutné. Jedním slovem, švestkový džem s vámi nečiní..

Ingredience:

- švestky - 500 g-

- cukr - 500 g-

- voda - 100 ml-

- kyselina citronová - špetka.

Švestková marmeláda

Pitted Plum Jam: Cooking Process

Prohlédněte si všechny připravené švestky, zahoďte pokazené a rozbité, měkké. Vybrané švestky omyjte studenou vodou a trochu osušte. Rozdělte každou švestku na dvě poloviny, vyjměte kámen a současně se ujistěte, že švestka není červ.

Švestková marmeláda

Z půl kilogramu granulovaného cukru a 100 ml vody se vaří sladký hustý sirup. V případě potřeby ochutte sirup. V kombinaci se švestkou funguje skořice dobře. Při vaření sirupu můžete přidat skořicovou tyčinku, vařit sirup po dobu tří minut, vyjmout skořici.

Švestková marmeláda

Přeneste všechny poloviny švestky do horkého sirupu. Zapálte pánev a pomalu vařte. Umístěte varnou desku na střední teplotu a nechte švestky v klidu po dobu pěti minut.

Švestková marmeláda

Při vaření švestek je vhodné nezasahovat, aby se co nejvíce zachovala jejich integrita. Přidejte trochu kyseliny citronové a několikrát protřepejte pánev.

Švestková marmeláda

Nádoby na džem umyjte sodou, sterilizujte v troubě nebo na páře - podle potřeby. Víko vařte 10 minut ve vroucí vodě. Opatrně naplňte sklenice horkým džemem.

Švestková marmeláda

Okamžitě házejte sterilní víko přes hrdlo sklenice a okamžitě se stočte nebo pevně utáhněte. Vložte džem vzhůru nohama a zabalte ho do přikrývky. Nechte džem vychladnout na jeden den. Po přenesení na chladné místo pro dlouhodobé skladování.

Švestková marmeláda
Švestková marmeláda
Švestková marmeláda
Švestková marmeláda
Švestková marmeláda
Švestková marmeláda

Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Švestkový džem: krok za krokem recept s fotografií