Krok za krokem foto recept na přípravu opilých třešní na zimu doma

opilá třešeň

Popis

Opilá třešeň na zimu - dezertní ovocná náplň a prostě úžasná dekorace pro mnoho dezertů. Takovou úžasnou pochoutku lze často nalézt u mnoha zakoupených dortů a dalších cukrářských výrobků.. Ovoce připravené tímto způsobem je navíc hlavní ingrediencí pro výrobu známého dortu třešně. Aby byl takový všestranný třešňový doplněk nalezen nejen v pochoutkách obchodů, ale také v domácích originálních pečivech, musíte si doma zkusit opečenou třešničku doma. Za tímto účelem nabízíme tento krok za krokem klasický recept s fotografií a technologickou instrukcí níže..

Domácí opité třešně připravené podle tohoto receptu jsou vždy velmi chutné a šťavnaté. Aby se to však ukázalo přesně tak, je důležitá nejen námi navržená strategie pro její přípravu, ale také bobule vybrané pro tento účel.. V tomto případě musí být třešně velké a musí mít velmi hustou šťavnatou dužinu.. Pouze z takového ovoce vycházejí opilé třešňové přípravky božské a velmi chutné.

Pojďme tedy k výrobě!

Ingredience

 • Cherry 2 kg
 • Granulovaný cukr 2 lžíce hnědá + 2 lžíce. bílý
 • Brandy 8 lžíce.
 • Tyčinky skořice 2
 • Hřebíček 3 ks.

Kroky

 1. Nejprve zvážíme požadované množství ingrediencí, které budou následně potřebné k tomu, aby se doma vypila třešně.

  ty správné ingredience

 2. Poté vezměte zvážené množství třešní a připravte je. Nejprve je třeba třešně umýt velmi dobře, a pak je třeba je oddělit od stonků a semen.. K oddělení semen od třešní je vhodné použít speciální zařízení. Tímto způsobem třešně zůstanou v bezpečí a zvuku a stále postavené.

  odstranit kosti

 3. Nyní vaříme sirup na bobule. K tomu nalijte osm sklenic brandy do hrnce a rozpusťte v něm dva druhy cukru. Poté přidejte skořici a hřebíček do brandy s cukrem.. Výsledná aromatická kapalina s kořením musí být uvedena do varu, poté by měl být hotový sirup odstraněn z tepla a přefiltrován přes síto.. Poté nalijte napjatý sirup na připravené bezsemenné třešně.

  nalít do sirupu

 4. Zatímco třešně v sirupu vychladnou, je třeba sklenice sterilizovat víky. Chcete-li to provést, ohřívat vodu v samostatné nádobě a poté na páru vycházející z vroucí vody, musíte zpracovat plechovky po dobu deseti minut. Mezitím by měla být víka umístěna do stejné vroucí vody po dobu deseti minut. Poté je vhodné sterilizovanou nádobu vychladnout a poté ji naplnit chlazenými třešněmi v sirupu a srolovat s víčky.. Domácí opilá třešeň bude připravena k použití za třicet dní. Po celou dobu by měl být třešňový přípravek skladován pouze v lednici..

  opilá třešnička doma

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem foto recept na přípravu opilých třešní na zimu doma