Klasický diplomatový salát - recept s fotografiemi krok za krokem, jak vařit s pomerančem, jablkem a sýrem

listový salát diplomat se strouhaným sýrem, posypaný majonézou, na talíři na stole

Popis

Diplomat salát - Je to úžasné jídlo ruské kuchyně s vynikající chutí. Jedná se o šupinaté jídlo, které se skládá z jablek, cibule, sýra, vajec a pomeranče. Jak vidíte, maso není na seznamu ingrediencí, ale jídlo je docela uspokojivé a uspokojuje hlad v žádném okamžiku. Dnes je tento salát známý při vaření v jiných zemích, kde nezanechává nikoho lhostejným. To není překvapivé, protože chuť jídla je opravdu úžasná.. Hlavní výhodou jídla je to, že vaření trvá velmi málo času, protože pouze vejce jsou tepelně upravována a vrstvy se vytvářejí velmi rychle..

Náznak! K přípravě pokrmu podle našeho postupného receptu, v závislosti na preferencích a přáních osobního vkusu, můžete použít absolutně jakýkoli druh tvrdého sýra: parmezán, suluguni, ruština, čedar, gouda a další jsou perfektní. Také pro různé klasické složení můžete přidat další ingredience podle vašeho výběru, například rajčata, krabí tyčinky, kuře a další maso. Majonéza může být nahrazena přírodním jogurtem bez přísad.

Salát Diplomat může vařit kdokoli, dokonce i nezkušená hospodyňka. Připomínáme vám jednoduchý postupný návod s fotografií. Postupujte podle doporučení uvedených v pokynech - a můžete samostatně připravit skvělé jídlo pro celou rodinu. Ujistěte se, že vaše domácnost i hosté budou spokojeni.

Ingredience

 • Jablka 2 ks.
 • Cibule 0,5 ks.
 • Oranžová 1 kus.
 • Tvrdý sýr - 75 g
 • Majonéza podle chuti
 • Stolní sůl podle chuti
 • Kuřecí vejce 2 ks.
 • Ocet podle chuti

Kroky

 1. Začněme vařit. Jablka důkladně opláchněte pod tekoucí vodou. Zbavíme se ocasu, opatrně vystřihneme jádra ostrým nožem a potom nakrájíme ovoce na prkně. Tvar kusů může být libovolný: kostky, brčka, malé plátky. Bereme hlubokou desku vhodného objemu. Plátky jablka vložte na dno nádoby. Kousky ovoce namažte majonézou tenkou vrstvou.

  loupaná a nakrájená jablka na talíři na stole

 2. Z cibule se zbavíme slupek, zeleninu důkladně opláchneme tekoucí vodou a nakrájíme na polovinu prstenů. Vložte kousky do misky. V poměru 1: 1 smíchejte vodu a ocet, poté s touto tekutinou nalijte cibuli. Produkt ponecháme 10-15 minut, díky této manipulaci nebude zelenina příliš hořká. Po uplynutí zadaného času stiskněte poloviční kroužky z kapaliny a rozprostřete je přes vrstvu jablek. Namažte majonézou.

  půlky cibule na nakrájených jablkách, namazané majonézou, na talíři na stole

 3. Bereme malou pánev nebo kovovou misku, dáme kuřecí vejce do nádoby a naplníme ji studenou vodou, aby byl produkt zcela pokryt tekutinou. Pošleme nádobu do kamna, nastavíme ji na mírné teplo. Po vyčkání, až se voda vaří, přidejte malé množství soli nebo sodu. Tato složka usnadňuje loupání vajec.. Po 10 minutách vaříme, protože musíme vejce vařit natvrdo. Poté vypusťte vroucí vodu z nádoby a nechte produkt chvíli vychladnout. Proces můžete urychlit nalitím studené vody na vejce. Jakmile vychladnou, oloupeme je a otřeme je na jemném struhadle. Vytvoříme další vrstvu. Rozložili jsme nastrouhanou hmotu na půlky cibule. Nezapomeňte na majonézu.

  vrstva vaječného bílku, posypaná majonézou a posypaná žloutkem, na talíři na stole

 4. Myjeme pomeranč pod tekoucí vodou, oloupeme ji a zbavíme se vnitřních bílých oddílů. Nakrájejte citrus na středně velké kousky. Pošlete to na vrstvu vajec. Přidejte majonézu a rovnoměrně ji rozložte zadní stranou lžíce.

  vrstvu pomerančových kousků na strouhaných vejcích, namazaných majonézou, na talíři na stole

 5. Třete tvrdý sýr na jemném struhadle a dokončete tvorbu vrstev touto přísadou. Podle potřeby můžete nalít majonézou. Dáme misce trochu času na vyluhování. Po 15–20 minutách lze klasický salát Diplomat považovat za zcela připravený. Jak vidíte, výroba takového jídla doma je opravdu naprosto snadná. Doufáme, že díky našemu jednoduchému podrobnému receptu na fotografie se vám podařilo vyrobit takové jídlo s lehkostí. Nyní podávejte salát na stůl, pozvěte členy své rodiny a užijte si společně gastronomické potěšení. Přejeme vám dobrou chuť!

  diplomatový salát s pomeranči, posypaný sýrem a nalije majonézou na talíř na stůl


Podívejte se na podobné recepty

» » Klasický diplomatový salát - recept s fotografiemi krok za krokem, jak vařit s pomerančem, jablkem a sýrem