Krok za krokem recept s fotografií, jak doma vyrábět ovoce a bobuloviny

domácí ovocný čaj

Popis

Domácí ovocný čaj - nápoj, který se vyznačuje svou přirozenou chutí a úžasnou vůní. Tento foto recept obsahuje nejužitečnější ingredience, o výhodách, které si krátce probereme níže. Malina je bobule, která chutná skvěle a má neuvěřitelnou vůni. To dokonale uhasí žízeň a zlepšuje trávení s jeho pomocí.. Podle tradice se pro nachlazení používají maliny a různé dekorace z listů, takže je přidáte do domácího čaje, obohatíte jej o vlastnosti proti chladu..

Domácí ovocný čaj obsahuje také jablka. Do nápoje přidávají správné množství kyseliny, díky čemuž chutná lépe. Listy a stonky máty jsou považovány za léčivé části rostliny kvůli obsahu tříslovin a éterických olejů.. Máta má také silnou atraktivní vůni, takže ji stačí přidat do ovocného čaje..

Do složek ovocného čaje jsme přidali také rybízové ​​listy, které také obsahují velké množství užitečných látek. Obsahují vysoké množství vitamínu C, které je nezbytné pro oslabenou imunitu a nedostatek vitamínu. S pomocí rybízových listů lze vyléčit celou řadu nemocí. Takže pomocí výše uvedených složek si můžete doma vyrobit úžasný zdravý ovocný čaj.. Chcete-li ji vytvořit, nabízíme podrobný recept s pokyny krok za krokem a fotografií..

Ingredience

 • Malina 200 g
 • Jablka 2 ks.
 • Máta 20 ks.
 • Rybíz listy 70 ks.
 • Malinová listy 70 ks.

Kroky

 1. Chcete-li rychle vyrobit domácí ovocný čaj, připravte všechny potřebné ingredience najednou.

  připravit ingredience

 2. Nejprve myjeme všechny listy, ovoce a bobule a položíme je na ručník tak, aby veškerá voda byla skleněná. Pak jsme jablka nakrájeli na polovinu a vystřihli prostřední semena.

  důkladně opláchněte

 3. Ovoce nakrájejte na polovinu na velmi tenké plátky, přibližně jako na fotografii.

  nakrájená jablka

 4. Pro sušení používáme elektrickou sušičku, ale pokud ji nemáte, pak se nemusíte rozčilovat, můžete použít troubu s teplotou 60 stupňů (je nutné dát pergamenový papír na dno pečicího listu), ale vrátíme se k elektrické sušičce. Umístěte maliny na spodní zásobník, protože mají více šťávy.

  na paletu

 5. Nakrájená jablka položte na další paletu.

  rozložit záznamy

 6. Všechny listy a stonky jsme položili na poslední vrstvu. Režim sušení zapneme na dvacet hodin.

  posíláme do sušičky

 7. Po ukončení sušení ingredience přeneste vše na talíř. Velké listy musí být nasekané a smíchané..

  suchý, dokud není uvařen

 8. Hotový domácí ovocný čaj přeneste do sterilizované půllitrové nádoby a pevně uzavřete víko. Skvělý nápoj, který můžete začít používat, má jednoletou trvanlivost.

  domácí ovocný a bobulový čaj

  Dobrou chuť!


Podívejte se na podobné recepty

» » Krok za krokem recept s fotografií, jak doma vyrábět ovoce a bobuloviny