Kandované švestky - jak vařit doma

Kandované švestky lze přidat k domácím müsli, které se používají k plnění koláčů, k přípravě smetany nebo k zdobení zákusků. Sladká a kyselá chuť kandovaných švestek přidá velmi „čip“, díky kterému je jídlo velmi zajímavé a nezapomenutelné.

Složení: ořechy, cukr, švestky
Čas do záložky: Celý rok


Výroba kandovaného ovoce ze švestek není pro ty ženy v domácnosti, které vařily džem a sušené ovoce, obtížná, protože tyto dvě dovednosti jsou v tomto receptu potřebné.

Omyjte švestky, nakrájejte je na polovinu a semena odstraňte.

kandované švestky

Vařte sirup.

Pro 1 kg vyčištěných švestek:

  • 1,5 litru vody
  • 1 kg cukru

Potřebujete hodně vody, aby švestky volně vznášely v pánvi.

kandované švestky

Nalijte švestky do vroucího sirupu, přiveďte k varu a okamžitě odstraňte z tepla. Jakmile švestky vychladnou, znovu vařte hrnec a okamžitě vyjměte ze sporáku. To se musí provést 3-4krát, aby švestky byly namočeny v sirupu, ale ne vařeny..

kandované švestky

Vypusťte sirup vyřazením švestek do cedníku. Nespěchejte, nechte je dobře vytéct. Nalijte sirup do láhve, pak ji můžete použít na koktejly nebo jiné dezerty.

kandované švestky

Nyní je třeba sušené švestky. To lze provést v troubě, v elektrické sušičce nebo venku. Každá metoda je stejně dobrá a vaše volba závisí pouze na dostupnosti potřebných zařízení a času, který můžete strávit na řízení procesu sušení..

Nejrychlejší způsob je v troubě. Zakryjte pečící papír pekařským papírem, zapněte teplotu na +90 stupňů a při otevřených dveřích kandované ovoce sušte 4 hodiny.

kandované švestky

Kandované ovoce trvá o něco déle, než zaschne v elektrické sušičce. Ve středním režimu to trvá 6-8 hodin. Švestky vymačkejte prsty, měla by být měkká a pevná, ale šťáva by neměla vyjít.

kandované švestky

Venku mohou kandované švestky schnout asi týden, v závislosti na počasí a vlhkosti..

Hotové kandované ovoce nakloňte do moučkového cukru a dejte do sklenice s pevným víkem. Kandované švestky skladujte v lednici a podle potřeby je vyjměte.

kandované švestky

Jedná se o klasický recept na výrobu kandovaných švestek a na jeho základě si můžete vytvořit svůj vlastní recept..

Chutné kandované ovoce se získává přidáním ořechů do nich. Změny v receptu jsou malé, ale to je třeba zvážit předem, a to i ve fázi čištění švestek. Koneckonců, pokud v první verzi bylo možné snížit švestku na polovinu, aby se odstranil kámen, pak v tomto případě musí být kámen ze švestky vytlačen a snažil se ho nerozbít.

Švestky s ořechy nemůžete plnit před vařením. Budou příliš nasycené švestkovým sirupem a ztratí chuť, proto nechte „nádivku“, dokud nejsou švestky rozloženy, aby uschly..

Oloupejte vlašské ořechy, smažte je a do každé švestky vložte čtvrtinu nebo polovinu ořechu, v závislosti na velikosti švestek a ořechů.

kandované švestky

Položte "plněné" švestky na plech a sušte, dokud něžné, tj. Dokud švestky přestanou produkovat šťávu, když se lisují..

A po vysušení můžete trochu experimentovat s čokoládovou polevou, ale tyto kandované plody jsou již dobré tak, jak jsou.

kandované švestky

Všechna tajemství měkkých a chutných švestek, viz video:


Podívejte se na podobné recepty

» » Kandované švestky - jak vařit doma