Brusinkový džem: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Brusinkový džem s jablky, hrušky nebo cukety - to je úžasná pochoutka! Originální kombinace chutí vás určitě potěší! Pojďme se dostat k nejlepším receptům!

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Brusinkový a hruškový džem


Složení:
- hruška, granulovaný cukr - 1 kg
- brusinka - 1 kg
Příprava:
Opláchněte bobule, vytřiďte je, opařte je, nalijte je do umyvadla, vařte bez vody, až bobule prasknou. Pak je protřete sítem. Vezměte sklenici cukru ve sklenici pyré, vařte ji na mírném ohni po dobu 30 minut, nezapomeňte odstranit pěnu. Připravte hrušky a jablka do pyré z brusinek, přidejte malé množství vanilinu, vařte do měkka. Za horka zabalte obrobek do skleněných nádob, utěsněte.
Zkuste a brusinkový džem s jablky.

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Brusinkový džem: recept


Složení:
- brusinka - 0,3 kg
- cuketa - 1 kg
- granulovaný cukr - 1,3 kg
- voda - 0,1 litru
Příprava:
Vytvořte cukrový sirup. Oloupané cukety nakrájejte na kostky. Namočte je do vroucího sirupu spolu s ovocem, vařte jako jednoduchý džem, až do průhlednosti.
Jak se vám líbí lahodný brusinkový džem?

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Brusinkový džem na zimu


Budete potřebovat:
- hřebíček - 2 g
- skořice - 5 g
- dýně - 520 g
- granulovaný cukr - 255 g
- brusinka - 1 kg
Kroky vaření:
Roztriedte bobule, umyjte, zlikvidujte v cedníku, nechte vodu vytéct, zakryjte cukrem, vařte půl hodiny při pravidelném míchání. Oloupejte dýně, nakrájejte na kostky, kombinujte s brusinkovým ovocem, přidejte skořici a hřebíček, vařte, dokud bobule nejsou měkké.

Jak vyrobit brusinkovou marmeládu


Složení:
- brusinka -? Kg
- brusinka -? Kg
- cukr - 1,5 kg
- voda - 3 skleničky
Kroky vaření:
Připravené bobule nalijte vroucím sirupem, vařte do měkka bez předchozího vystavení. Hotovou pochoutku zabalte do skleněné nádoby a ochlaďte dnem vzhůru.

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Připravte se a brusinková marmeláda s medem.

Jak vyrobit brusinkovou marmeládu


Budete potřebovat:
- mrkev nebo řepa - 320 g
- brusinka - 1 kg
Kroky vaření:
Třídit plody brusinky, prát ve studené vodě. Nakrájenou řepu nebo mrkev nakrájejte na hrubé struhadlo, blanch ve vroucí vodě po dobu 3 sekund, přidejte zeleninu, cukr, vařte za stálého míchání do měkka.
Ukázalo se, že je velmi chutné a kompot.

Vynikající brusinková marmeláda.
Požadované produkty:

- skořice
- cukr - 6 sklenic
- voda - 1,5 šálky
- jablko - 3 kusy
- hřebíček - 3 kusy.
- bobule brusinky - 1 kg
Kroky vaření:
Vyberte zralé bobule bez bílých stran. Chcete-li odstranit hořkou pachuť a specifický zápach, nalijte na ně před vařením vroucí vodu. Chcete-li kompenzovat nedostatek kyseliny, vařte je pomerančem, citronem a jablky. Na 1 kilogram bobule vezměte půl citronu nebo pomeranče. Vůně však může být doplněna citronovou kůrou, vanilkou a skořicí..

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Jak se vám líbí brusinka namočená v medu?
Pečená volba.
Složení:
- med - 420 g
- lingonberry - 820 g
- hřebíček - 2 kusy.
- skořicová tyčinka
- kandovaná oranžová
- hruška
- dýně
- jablko
Kroky vaření:
Třídí bobule brusinky, vloží se do cedníku, vaří se třikrát vroucí vodou. Přidejte med, dusíme lžičkou. Vařte s brusinkami, přidejte čtvrtiny jablek, dýňové plátky, kousky kandovaného pomerančového ovoce, hřebíček a kousek skořice. Když vaří brusinky, vložte do pánve několik stříbrných lžiček, aby odstranily jakoukoli hořkost. Výsledná marmeláda se podává s pečenou omáčkou.

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Připravte se a borová šiška jam?
A tady je další možnost pro přípravu blanku s hruškami.
Složení:
- granulovaný cukr - 1,3 kg
- hruška - 3 kg
- brusinka - 1 kg
Kroky vaření:
Rozdělte plody brusinky, umyjte je bez blanšírování, přeneste do smaltované nádoby, vložte do předehřáté trouby, nechte pomalu vařit, dokud se neobjeví šťáva. Omyjte hrušky, oloupejte je, nakrájejte na klíny, vyjměte kapsli semen, ponořte do vroucí vody po dobu 10 minut, zlikvidujte v cedníku, ochlaďte pod tekoucí vodou, nechte vytéct. Připravte cukrový sirup s brusinkovou šťávou, nalijte hrušky, namočte směs po dobu 4 hodin. Zbytek dušených brusinek a trochu šťávy přikryjeme cukrem, nádobí zavřete víkem a několik hodin necháme stát při pokojové teplotě. Poté, co hruška stála v sirupu, vařte ji za míchání po dobu deseti minut. Oheň musí být slabý! Poté je znovu zahřejte k varu, smíchejte s dušenými brusinkami, vařte do měkka.

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Naučte se a jak vyrobit brusinkovou marmeládu.
Brusinkový džem: užitečné vlastnosti.
V medicíně má lingonberry široké využití. Jeho listy se používají hlavně, z nichž se vyrábějí infuze a čaje. Mají diuretické a dezinfekční vlastnosti. Za tímto účelem musí být listy sklizeny před rozkvětem nebo po úplném dozrání bobule. Plody brusinek jsou bohaté na vitamíny C, organické kyseliny, karoten a cukr. Suché a čerstvé ovoce se používá jako diuretikum a proti průjem. Kromě toho se používají v počátečních stádiích artritidy..
Bude se vám líbit a mrazivý brusinka.

Brusinkový džem obsahuje více vitamínů než hrozny, brusinky a citrusové plody. Doporučuje se jíst po porodu v malém množství, aby se zabránilo zánětlivým procesům. Kromě toho je výborným antipyretickým pomocníkem při nachlazení. Švýcarští vědci zjistili, že brusinka šťavnatá zlepšuje zrak a také pomáhá zhubnout.

Brusinkový džem: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Kontraindikace. Lingonberry může snížit krevní tlak, takže se lidem s hypotenzí nedoporučuje používat. Lékaři nedoporučují jíst to pro ty, kteří mají žaludeční vředy, protože obsahuje velké množství různých kyselin.
Několik důležitých tipů pro přípravu brusinek.
1. Na konci vaření džemu přidejte trochu citronové kůry, hřebíčku a skořice.
2. Pokud jste sklizli ovoce předem, můžete je nechat dozrát. Do nádoby vložte rajče nebo zralé červené jablko..
3. Pokud během vaření přidáte méně cukru, nebude se během skladování kazit. Bobule obsahují kyselinu benzoovou, která inhibuje růst bakterií, které způsobují hnilobu.
4. Chutná a aromatická pochoutka se ukáže, pokud do ní přidáte vlašské ořechy, pomeranče a jablka. Můžete nahradit cukr medem.
5. Brusinka obsahuje vitamíny E, C, A. Jsou velmi užitečné pro vlasy a pokožku. Džem je bohatý na pektin, který pomáhá odstraňovat toxiny a cholesterol z těla.
6. Chcete-li zachovat maximální množství vitamínů, je lepší nevařit bobule, ale jednoduše je rozdrtit cukrem. Pro muže je lepší používat džem pro prevenci prostatitidy a pro ženy - po porodu..
7. Džem můžete podávat se smaženou drůbeží a masem. Je to také skvělá náplň pro palačinky a koláče..

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi

Připravte se a brusinková marmeláda s jablky.

Lingonberry jam pět minut.

Složení:
- cukr - 255 g
- brusinka - 1 kilogram
Kroky vaření:
Roztriedte bobule, umyjte, blanch vařící vodou, zakryjte cukrem, nechte 15 minut vyluhovat. Přidejte špetku skořice nebo několik suchých hřebíčků pro zvýšení chuti a vůně. Jakmile šťáva z brusinky získá šťávu, dejte umyvadlo na sporák, vařte 5 minut, abyste dosáhli varu. Nyní nalijte to horké do připravené nádoby..

lingonberry jam: nejoblíbenější recepty s fotografiemi


Brusinkový džem v pomalém sporáku
.
Složení:
- granulovaný cukr - 620 g
- zlato - lžíce
- hřebíček - 3 kusy
- citron -? část
- plody brusinky - 1 kg
Kroky vaření:
Třídí brusinky, dobře je umyje, vysuší, přenese do misky pro více vrstev a posype cukrem. Přidejte lžíci medu. Opláchněte citron, nasekejte ho v mixéru spolu s kůrou nebo jej protlačte mlýnkem na maso. Přeneste rozdrcený citron na celkovou hmotnost. Vložte misku zpět na místo, zavřete víko, sejměte ventil, aby byl obrobek silnější, vyberte program „Kalení“. Vařte jednu hodinu, nechte několik hodin v režimu „Heat“. Po stanovené době zabalte pochoutku do připravených nádob a pevně je utáhněte.
Švestkový recept.
Složení:
- granulovaný cukr - 750 g
- švestka - 520 g
- brusinka - 1 kilogram
Kroky vaření:
Odrůdy švestek jako "Vengerka" nebo "Renholt" jsou ideální pro přípravu tohoto polotovaru. Švestky důkladně omyjte, nasekejte, vložte do mísy pro více vrstev. Bobule důkladně opláchněte, osušte, přidejte do švestky. Nastavte režim „Hasení“ a nechte ho hodinu. Po stanovené době by měla být hmota tlustá. Přidejte požadované množství cukru, vařte, dokud se nerozpustí ve stejném režimu. Přiveďte budoucí jam k varu, vařte dalších 10 minut. Umístěte horké do sterilních sklenic, pevně rolujte.
Možnost s medem.
Složení:
- čištěná voda -? brýle
- citrón
- hřebíček - 3 kusy
- skořicová tyčinka
- med - 720 g
- brusinka - 1 kg
Kroky vaření:
Opláchněte bobule, převeďte na cedník, držte malé množství času ve vroucí vodě. Suchý, projít sítem, dobře se rozdrví. Hotové pyré nalijte do multicookerové mísy, přidejte med, hřebíček a skořici. Nastavte režim „dušené maso“, vařte do jedné hodiny po dobu nabídky. Po uplynutí času vyjměte hřebíček a tyčinky skořice, vložte do sklenic, uložte na suchém místě.
Borůvkový a brusinkový džem.
Složení:
- cukr - 520 g
- pitná voda - 1 sklenice
- borůvky a brusinky - každá po 500 g
Jak vařit:
Bobule pečlivě prozkoumejte, roztřiďte je, nechejte pouze zralé bobule, prosévejte přezrálé a nezralé. Hniloba a rozmačkaná nebude fungovat. Omyjte připravené suroviny, odtrhněte stonky, větvičky. Vezměte 2 hrnce, do nich nalijte vodu, přidejte suroviny, páru zvlášť, aby na dotek měkly. Vezměte si s sebou mixér, brusinky brusinky a brusinky (samostatně). Místo mixéru můžete použít mlýnek na maso. Kombinujte ovoce, přidejte cukr. Ve speciální nádobě na vaření zahajte proces vaření, přiveďte k varu na mírném ohni a poté vařte, dokud se zcela nevaří. Vložte džem do sterilizovaných nádob a nechte několik dní. Ujistěte se, že se nahoře tvoří kůra. Sklenice pevně uzavřete víky a uložte je.

Podívejte se na podobné recepty

» » Brusinkový džem: nejoblíbenější recepty s fotografiemi