Švestky v jablečné omáčce na zimu

Švestky v jablečné omáčce je velmi chutný dezert, který lze dobře skladovat při pokojové teplotě, pokud budete pozorovat teplotu a dobu sterilizace sklenic. Množství cukru v receptu lze změnit podle vašich představ, švestky jsou dokonale zachovány, i když přidáte jablková omáčka jen 2-3 polévkové lžíce cukru.

Švestky v jablečné omáčce - recept s fotografií krok za krokem.

Vaření švestek jablečné omáčky trvá 1 hodinu a 30 minut. Z uvedených ingrediencí získáte 2 plechovky s kapacitou 0,7 l.


Ingredience
Složení:
- jablka - 1 kg-
- žluté švestky - 1 kg-
- cukr - 700 g-
- citron (pouze chuť) - 1 ks-.
- badyán - 4 kusy.

Švestky pro tento recept potřebují zralé, ale silné, protože musí být nakrájeny na plátky.nakrájejte jablka na plátky
Oloupaná jablka spolu s kůrou a jádrem nakrájejte na plátky, vložte do hlubokého kastrolu, přidejte trochu vody, pevně uzavřete víko a pošlete je do sporáku. Jablka by se měla mírně vařit na nízkém žáru, dokud nejsou dusena a zcela měkká. U bramborové kaše můžete použít různé druhy jablek, pokud máte čas, poté je oloupejte z jádra a kůže a hotová jablka rozdrťte mixérem v bramborové kaši.


nakrájejte švestky na plátky
Zralé, silné a nejlépe velké žluté švestky nakrájejte na plátky střední tloušťky a semena odstraňte. Měkké švestky nejsou pro tento recept vhodné, při sterilizaci se změní na kaši.


vyjměte kůru z citronu
Odstraňte tenkou vrstvu kůry z citronu. Je vhodné to udělat pomocí škrabky na zeleninu. Nakrájejte chuť na velmi tenké proužky. Vymačkejte 1-2 lžíce citronové šťávy, filtrujte, abyste se zbavili semen.


jablková omáčka
Vložte dušená jablka do cedníku, otřete pyré. Poté zkombinujte cukr, šťouchanou jablečnou šťávu, citronovou šťávu a nakrájenou citronovou kůru. Hmotu zahřejte na nízké teplotě, dokud se cukr úplně nerozpustí.


naplňte banky
Sterilizované sklenice (měl jsem dost jídla pro dvě sklenice s kapacitou 0,7 l), vyplňte plátky žlutých švestek. Do každé nádoby přidejte 1–2 hvězdičky anýzu a poté nalijte horkou jablečnou omáčku.


sterilizovat obrobek
Uzavíráme plechovky víky. V hlubokém kastrolu zakryjte dno bavlněnou nebo lněnou utěrkou, dejte na něj uzavřené sklenice švestek a horkou vodu nalijte na ramena sklenice. Sterilizujte 45 minut při 95 ° C. Potom sklenice utěsníme, chladíme v přirozených podmínkách.


švestky jablečné omáčky
Švestky skladujte v jablečné omáčce na zimu při pokojové teplotě.
Doporučujeme také, abyste se otočili švestky ve vlastní šťávě.
Podívejte se na podobné recepty

» » Švestky v jablečné omáčce na zimu