Cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Cuketa na zimu v bankách - toto je nejoblíbenější příprava mnoha manželek. Můžete je připravit solením nebo mořením. A pokud máte ve své rodině sladký zub nebo máte malé děti, připravte cuketový džem nebo kompot.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Jak solit cuketu ve sklenicích na zimu


Nádoby dobře opláchněte vodou, přidejte sodu, uvařte víčka, opláchněte 600 g ovoce cukety. Odřízněte ohony a nakrájejte na kroužky. Na dně každé nádoby položte stroužky česneku, plátek feferonky, omyté greeny a lavrushka, černé pepře, vše znovu zakryjte bylinkami. Vařte vodu, nalijte ji do nádoby, přikryjte víčkem, nechte působit 10 minut, vypusťte tekutinu do pánve, sůl, vařte, zeleninu nalijte zpět do sklenice. Doplňte lžící octa, přikryjte, srolovejte. Nechte nádobu vychladnout na pokojovou teplotu, otočte hlavou vzhůru a zabalte ji do přikrývky. Jakmile švy vychladnou, přeneste je do chladného skladovacího prostoru.
Připravte se také nakládané cukety na zimu - nejlepší recepty shromáždili jsme pro vás speciálně.

Solené cukety na zimu v bankách


Požadované produkty:
- cuketa - 10 kg
- voda - 5 litrů
- křenové listy - 300 g
- petržel
- třešňové listy
- sůl - 50 g na každý litr tekutiny

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Příprava:
Ořízněte ocasy zeleniny, důkladně je umyjte v čisté vodě, píchněte vidličkou. Omyjte všechny přísady a nasekejte kořen křenu na velké kousky. Zeleninu pokládejte do sklenic, posuňte každou vrstvu třešňovými listy, křenovým kořenem a petrželkou. Připravte si náplň: sůl rozpusťte ve vodě, vařte, filtrujte, nechte vychladnout. Naplňte obrobek a vložte jej na 20 dní do suché a chladné místnosti. Do nádoby nalijte vždy solanku. V tomto případě je však nutné jej připravit v množství 20 g soli na litr vody..
Jak se vám líbí chutné cukety na zimu bez sterilizace?

Marinované cukety na zimu ve sklenicích


Složení:
- cuketa - 1 kg
- voda - jeden litr
- sůl - 90 g
- kyselina octová - 70 ml
- koprová zelenina - 30 g
- stroužky česneku - 10 ks.
- luskový hrášek
- feferonky
Jak vařit:
Dlouhé cukety důkladně umyjte, ořízněte stonky a nasekejte je do kruhů. Nakrájejte kopr, nakrájejte pepř a česnek na několik proužků. Připravené přísady položte na dno sklenic, uvařte, naložte zeleninu. Vařit trochu vody, rozpustit v něm sůl, přidat ocet, nalijte náplň do sklenic zeleniny. Nádobu sterilizujte, utěsněte.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Nepopírejte si potěšení z pokusu nakládané cukety v kruzích na zimu.

Jak marinovat cukety na zimu ve sklenicích


Budete potřebovat:
- cuketa - 1 kg
- granulovaný cukr, jablečný ocet - každý po 100 g
- voda - 1 l
- hřebíček - 2 kusy.
- černý pepř - 3 kusy
- sůl - 1,5 lžíce. lžíce
- semínka koriandru
- kopr

Příprava:
Omyjte a nakrájejte ovoce, omyjte kopr. Připravte marinádu: smíchejte vodu s octem, přidejte cukr a sůl, vařte, vyjměte ze sporáku. Poloviny cukety uspořádejte do sterilizovaných nádob střídavě s větvičkami kopru. Rozložte koření, nalijte do vroucí marinády, přikryjte sterilizovanými víčky, nechte stát 24 hodin, přidejte zbývající marinádu, krouťte, vložte do chladu pro skladování.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Zvažte tyto možnosti cuketa švy.

Marinování cukety na zimu ve sklenicích


Oloupejte mladé cukety, vystřihněte uprostřed, nakrájejte na kostky, ponořte do vroucí vody po dobu 5 minut, okamžitě ponořte do studené vody. Naplňte: přidejte sůl, cukr, koření, ocet do vroucí vody, vyjměte ze sporáku. Připravenou zeleninu vložte do nádoby, nalijte do vroucí marinády. Nádobu sterilizujte vroucí vodou po dobu 20 minut a poté uzavřete..
Recept na nakládané cukety na zimu ve sklenicích.
Oloupejte mladé cukety, nasekejte je do kruhů a vložte je do nádoby. Nalijte vroucí vodu více než 2krát. Po každém nalití nechte vodu 10 minut. Potřetí nalijte vařící marinádu na zeleninu a srolovat. Marináda se připravuje z následujících produktů:
- cukr, sůl - každý po 35 g
- strouhaný česnek - 50 g
- rostlinný olej, jablečný džus a voda - každá 1 lžíce.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Sklizeň cukety na zimu v bankách.
Oloupejte 4 cukety a nakrájejte na kostky. Oloupejte 3 velké mrkve, třete. Nasekanou zeleninu smíchejte v hluboké misce. Připravte solanku: oloupejte 3 hlavy česneku, vložte do misky. Přidejte 2 lžíce. máslo, 1 polévková lžíce. kyselina octová, 1 lžíce. l. granulovaný cukr a korejské koření. Hmota se promíchá, naplní se solankou a míchá se dřevěnou špachtlí.
Zeleninu nechte marinovat 3-4 hodiny. Umyjte víčka a sklenice, sterilizujte je ve velkém hrnci po dobu 30 minut. Vyjměte, srolovat. Zabalte horký salát, nechte jej na jeden den a uložte jej na zvláštní místo.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Hledáte další recepty? Najdete je tady.
Cuketa ve sklenici na zimu.
Omotejte 1 kg rajčat přes mlýnek na maso. Oloupeme 1 kg pepře ze semen a nasekáme na proužky. Oloupejte 3 kg cukety, nakrájejte na kostičky střední velikosti. Nakrájejte 155 g loupané cibule na půlky prstenů. Přeneste rajčata do smaltované pánve, vařte, přidejte zeleninu, rostlinný olej, cukr. Kastrolek přikryjte víčkem, na 10 minut vařte.
Opláchněte nádobu, odešlete ji do předehřáté trouby a přidržte ji, dokud se vlhkost neodpaří. Nezapomeňte vařit čepice. Jakmile je salát hotový, vložte jej do připravených nádob, utáhněte švy víčky, ochlaďte na pokojovou teplotu, skladujte.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Jsou dost chutné a solené cukety na zimu.
Recept na solení cukety na zimu ve sklenicích.
Složení:
- křenový kořen - 55 g
- stroužky česneku - 3 ks.
- cuketa - 10 kg
- kopr - 320
- feferonky
Vyplnit:
- třešňové listy
- zeleň
- estragon
- voda - 1 l
- sůl - 85 g
Příprava:
Omyjte ovoce squash, namočte je do ledové vody po dobu 3 hodin. Připravte skleněné láhve. Položte polovinu koření, zeleninu na dno, přidejte zbývající koření. Naplňte to vše solným roztokem, stlačte jej dřevěným kruhem a dejte pod tlak. Misky přikryjte čistými hadry a nechte je v místnosti, dokud jejich obsah nezačne kvasit. Přeneste kontejnery do suterénu, udržujte je na teplotě 1 stupně. Po 15 dnech přidejte vychlazený solný roztok a uzavřete víčkem. Nasolené cukety na zimu banky jsou připraveny!

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Připravte také takové cuketa kadeře.
Cuketa recepty na zimu v bankách.
Nakládaná zelenina.
Budete potřebovat:
- bobkový list - 5 ks.
- nové koření - 10 hrách
- cukr - 10 g
- cuketa - 2 kg
- česnek hlava - 3 kusy.
- voda - 1 litr
- semeno koriandru - lžička
- hrášek černého pepře
Příprava:
Odstraňte slupku ze zeleniny, vyjměte semena. Nasekejte v kruzích. Každý kus nakrájejte na 4 kusy. Připravte solanku s vodou, solí a granulovaným cukrem. Vařte solanku po dobu tří minut, přidejte česnek, koření, vařte po dobu 5 minut. Ochlaďte výplň. Oloupanou a zpracovanou zeleninu vložte do sterilizovaných nádob. Na každou vrstvu zeleniny položte vrstvu česneku. Nalijte do teplé náplně, pečeť, nechte ji vařit po dobu tří dnů. Sterilizujte kontejnery o objemu 0,5 litru, zakryjte plastovými víčky, na zimu nižší ve sklepě.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Jak se vám líbí cuketa na zimu "Lízat prsty"?
Squash kaviár.
Oloupejte 6 kg cukety, 6 mrkví, 1 kg cibule, to vše otočte v mlýnku na maso. Výslednou šťávu pravidelně vypouštějte. Dáme zeleninu do mírného zahřátí, nalijeme do sklenice rostlinného oleje, sůl, přidáme sklenici cukru. Po varu snižte teplotu, kaviár vařte dvě hodiny. Přidat? litr rajčatové omáčky, vařte dalších 40 minut. Zpracovávejte kontejnery jakýmkoli způsobem, přeneste do nich kaviár, srolovat s předvařenými víky. Nechte jeden den vychladnout, uložte na chladné místo.
Pikantní squash předkrm.
Nasekejte 4 kg oloupaných cuket do kostek, smíchejte se sklenicí rostlinného oleje a sklenicí rajčatové pasty, vařte 40 minut. 5 minut před koncem vaření přidejte do předkrmu česnek a kyselinu octovou, otočte.
Mrkvové občerstvení.
Jemně nasekejte 4 hořké papriky. Nakrájejte 3 kg cukety na proužky, 3 stroužky česneku a 4 papriky, nakrájejte na proužky. 400 g rajčatové pasty se zředí vodou. Měli byste mít litr tekutiny. Nalejte cuketu s výsledným roztokem. Smažte cibuli a mrkev samostatně v pánvi. Přenďte smažení na cukety, přidejte sůl a cukr. Zeleninu dusíme do měkka.

cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi

Cuketa džem a citron.
Připravte sirup z 1 kg granulovaného cukru a půl sklenice vody, vařte. Do sirupu vhoďte 1 kg nakrájených cuket. Začněte vařit zeleninu. Jakmile se vaří 30 minut, přidejte mletého citronu. Nechte směs 15 minut vařit. Uchovávejte džem v lednici nebo sklepě.
Zeleninová svačina.
Požadované produkty:
- zeleninová směs - 300 g
- rajčatová pasta - 355 g
- cuketa - 355 g
Příprava mleté ​​zeleniny:
- rostlinný olej
- celer
- koprová zelenina - 15 g
- mrkev - 1,5 kg
- cibule - 220 g
- kořen petrželky - 80 g
- petržel kořen - 40 g
- sůl
Příprava:
Omyjte plody cukety a ořízněte ocas na obou stranách. Nasekejte je na malé kostky, vložte do vroucí vody, blanchujte po dobu 5 minut, nechte vychladnout. Připravený produkt smíchejte s mletou zeleninou, vložte do nádob, naplňte rajčatovou omáčkou, sterilizujte ve vroucí vodě.

Připravte se a Korejské cukety.


Kompot.
Připravte si třílitrové sklenice, každou z nich naplňte do poloviny třešňovou švestkou, oloupané, bez semen cukety. Směs nalijte vroucí vodou, nechte působit 5 minut. Nalijte vodu do smaltované pánve, přidejte 500 g cukru, vařte, abyste rozpustili krystaly cukru. Nalijte sirup do sklenice, nechte půl hodiny. Pokud není dostatek sirupu, přidejte horkou vodu. Naposledy vypusťte sirup, znovu vařte, ihned sbalte sklenice, otočte vzhůru nohama a zabalte je teplou přikrývkou. Po pěti hodinách lze přikrývku vyjmout.
Různé možnosti přípravků cukety - od kaviáru po kompot, vám umožní diverzifikovat vaše „zimní menu“ a nasycení těla vitamíny. I malé labužníky je budou mít rádi, takže je sklízejte pouze ve velkém množství.!


Podívejte se na podobné recepty

» » Cuketa na zimu ve sklenicích: zlaté recepty s fotografiemi