Recepty na lahodné zelí na zimu

Recepty na lahodné zelí na zimuKaždá dobrá hospodyňka má vlastní recepty na velmi chutné solení zelí na zimu. To není jen velká pomoc a způsob, jak diverzifikovat jídelní lístek, ale také příležitost nakrmit členy rodiny chutnými a obohacenými pokrmy. Koneckonců, každý ví, že bílé zelí má ve svém složení sklad vitamínů. Pokud ho osolíte nebo fermentujete, neztratí jeho prospěšné vlastnosti, ale bude ještě užitečnější.

Příprava produktu

Jak solit zelí na zimuDobře uvařené zelí diverzifikovat menu nejen v pracovní den, ale také chutné jídlo pro hosty v kombinaci s jinými pokrmy na dovolené. Jedním ze způsobů, jak rozmazlit vaši rodinu lahodnými jídly, je solení a šití. Zkušení ženy v domácnosti je speciálně připravují s očekáváním, že rodině poskytnou potřebné vitamíny pro celé zimní období.

Jedním z nejpopulárnějších okurek je zelí. Při správném zpracování si zelenina dokonale udrží všechny vitamíny a stopové prvky po celou zimu díky speciální solance, ve které je.

Bez ohledu na to, jak je sklizeň dobrá, vždy budou produkty nejvyšší kvality a produkty, které mají drobné nedostatky. Veškerá zelenina je tříděna během sklizně, v blízké budoucnosti se používá výběr, který není pokazen pro dlouhodobé skladování, ale ten, který má malé nedostatky.

V případě bílého zelí si majitelé vyberou mírně rozmazlené hlavy zelí pro solení na zimu. Po vyčištění je třeba zeleninu omýt, vysušit a použít jako hlavní přísada do okurek..

Jak nakládané zelí na zimu

Sklizeň se zpravidla provádí z pozdních odrůd rostliny, když se z lože odstraní poslední plodiny zeleniny. Pro solení na zimu nemusíte vybírat ty nejlepší hlávky zelí, hlavní věc je, že list nemá trvalé poškození a je těsný, zbývající vady jsou vyříznuty a zahozen..

Každá hospodyňka má své vlastní solné recepty na zimu. Pro někoho, koho zdědí přes příbuznou linii, někdo vymyslel způsob, jak sůl sám, ale jedna věc zůstává hlavní: zelí je ve svých vlastnostech velmi užitečnou zeleninou. Při přípravě na zimu se můžete spolehnout na obohacený salát, ze kterého si můžete připravit jednotlivá jídla (zelná polévka, zelí a další) nebo podávat s hlavním.

Viz také: Nakládané zelí doma v zimě

Originální způsoby solení

Jak solit zelí na zimu ve sklenicíchNe každý má zkušenosti s přípravou zásob zeleniny na zimu, tolik mladých hospodyňek se zajímá o to, jak na zimu správně solit zelí, aby nepřeskyslo, je mírně slané a velvyslanec nehraje. Zelí může být připraveno dvěma způsoby umístěním do skleněné nádoby nebo do dřevěných van..

Pokud solíme zelí s mrkví na zimu v sudech nebo ve vanách, může se časem okyselit. Pokud se recepty používají na solení zelí na zimu ve sklenicích, může zelenina vydržet mnohem déle, zatímco absolutně nemění její chuť.

Solné křupavé zelí na zimu není ryze ruský recept na lidovou kuchyni, přípravy podobných salátů připravují Ukrajinci, Bělorusové, Gruzínci, Moldovanové a mnoho dalších národností.. Jediným velkým rozdílem může být solení., který se může měnit v receptu kvůli rozdílu v přísadách, ve všech ostatních ohledech je zelí téměř stejně chutné.

Recept bez octa

Někteří lidé nemají rádi saláty, které obsahují ocet. Pro některé je tato složka sama o sobě nepříjemná, pro jiné ji nelze použít v potravinách ze zdravotních důvodů.. V takových případech existuje recept, ve kterém je připraveno zelí bez přidání octa..

 • voda - 1 l;
 • pepře - 3 ks .;
 • cukr - ½ části lžíce. l;
 • stolní sůl - 1 lžíce. l;
 • bobkový list - 5 středně velkých listů;
 • zelí - 1 hlava (bílé odrůdy zelí);
 • mrkev - 1 ks.

Viz také: Recepty na výrobu chutného kaviáru na squash na zimu

Solené zelí s mrkví na zimuHorní koule listů se vyjme ze zeleniny, mírně opláchne a naseká brčka. Při skartování musíte věnovat pozornost stavu zeleniny a likvidovat vadné oblasti listů.

Umytá a loupaná mrkev se tře na hrubém struhadle, smíchá se zelím, bobkovým listem a pepřem.

Je lepší předem připravit sklenice: myjí se a sterilizují. Nyní, když zelí začalo trochu šťávy, je opět dobře hněteno a umístěno do sklenic..

Solný roztok se připravuje zvlášť: voda se vaří a po posypání solí a cukru se opět vaří. Zbývá vychladnout solný roztok, nalijeme na něj zelí, převalíme nádobu (volitelně) a uložíme na chladném místě..

S řepou v gruzínštině

Tento recept je zlatým vrcholem v gruzínské lidové kuchyni. Nikdo přesně neví, jak staré je toto jídlo, jediná věc, která se trochu změnila, je způsob skladování. Pokud dříve mohla být marináda skladována pouze na jednu zimu, nyní se tento druh příprav připravuje pro budoucí použití, dva až tři roky předem..

 • Solení zelí na zimu ve sklenicích4 kg bílého zelí;
 • 2 hlavy stroužků česneku střední velikosti;
 • 3-5 bobkových listů;
 • 5 luštěnin;
 • 6 ks. karafiáty;
 • 4 litry vody;
 • 6 lžička. semena koriandru, fenyklů a kopru;
 • 4 lžíce. l. kamenná sůl;
 • 350 g. Sahara;
 • 1 šálek jablečného octa.

Loupaná řepa se nakrájí na půlky, jako citronové klíny. Zelí je rozděleno do 4 částí, čímž se odstraní stopka.

Oloupané pažitka se nakrájí na polovinu a smíchá se sekanou zeleninou. Solný roztok se připravuje zvlášť: voda se vaří a po přidání všech koření se vaří na mírném ohni po dobu 3-5 minut, poté se do něj po mírném ochlazení (40-30 ° C) nalije zelenina a po stlačení se s depresí umístí na 12 hodin tmavé místo..

Viz také: Recepty na výrobu nakládaných zelených rajčat

Zbývá zabalit svačinu do plechovek, srolovat a umístit na vhodné skladovací místo.

Fermentovaný křupáním

Jednoduchý, bez zvláštních tajemství, ale přesto velmi originální recept na zelí, které je více než sto let staré, vypadá takto:

 • 1 polévková lžíce soli
 • velká mrkev;
 • bílé zelí - 2 kg.

Solení zelí pro zimní receptyNasekané zelí se smíchá s hrubě nastrouhanou mrkví. Korejskou řezačku mrkve můžete použít také jako struhadlo, bude to ještě lepší..

Je lepší smíchat ingredience v prostorné misce, například umyvadlo, přidat do nich sůl. Nasekanou zeleninu zbalíme pevně do sklenice, umístěte ji kdekoli v místnosti a vyčkejte, až začne kapat zelí a mrkvová šťáva. Sklenice zelí jsou pokryty obyčejnými kapry víka a uloženy na chladném místě.

Solené zelí na zimu

Nakládaná okurka s jablky a brusinkami

Složení:

 • 150 g brusinek;
 • 200 g jablek;
 • 50 g soli;
 • 200 g mrkve;
 • 2 kg zelí.

Solené zelí na zimu

Sekané zelí a strouhaná mrkev se smíchají s nakrájenými jablky (kůže se odstraní, jádro a semena se zahodí). Jablka mohou být nakrájena, můžete nastrouhnout, není velký rozdíl, ale musíte myslet na různé druhy ovoce.

Někteří mají rádi šťavnatá sladká jablka, jiní naopak zelené - ti, kteří jsou považováni za pozdě a nechávají šťávu pouze během skladování. Bobule se jednoduše umývají a suší, poté se všechny ingredience smísí (včetně soli) a umístí se do dřevěné vany, na kterou se pokryje útlak. Poté, co se řepa a jablka odšťavní a fermentují, je jídlo považováno za připravené k jídlu..


Podívejte se na podobné recepty

» » Recepty na lahodné zelí na zimu